PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με φορθνετ συνδεση



Dufraisne
18-12-10, 16:33
σερνομαι εδω και 2 βδομαδες. εχω αλλαξει μοδεμ, καλωδια, τα παντα ολα.

ειναι λες και πεφτει η συνδεση καθε 30 δευτερολεπτα..κανει μια ωρα να φορτωσει σελιδες, και κατεβαζω με εξεφτελιστικες ταχυτητες..

πηρα στην φορθνετ δηλωσα βλαβη και με γραψανε στα @@ τους,


ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ>!>!!>!> ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

mzaf
18-12-10, 20:07
σερνομαι εδω και 2 βδομαδες. εχω αλλαξει μοδεμ, καλωδια, τα παντα ολα.

ειναι λες και πεφτει η συνδεση καθε 30 δευτερολεπτα..κανει μια ωρα να φορτωσει σελιδες, και κατεβαζω με εξεφτελιστικες ταχυτητες..

πηρα στην φορθνετ δηλωσα βλαβη και με γραψανε στα @@ τους,


ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ>!>!!>!> ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!

Το αυτονόητο,φίλε μου...διακοπή συμβολαίου και (ακόμα μία)καταγγελία στην Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών
;)

stefp
19-12-10, 01:40
Δοκίμασες να αλλάξεις και κάρτα δικτύου καθόλου? αν έχει καποιο πρόβλημα η κάρτα μπορεί να δημιουργεί συνέχεια "σκουπίδια" οπότε να μπουκώνει τη σύνδεσή σου αυτή.. Μόντεμ είπες άλλαξες, έτσι? (γιατί μπορεί και από πρόβλημα σε αυτό , στα βύσματά του ή οτιδήποτε) να δημιουργούνται πάλι τέτοια.
Απλά για να αποφύγουμε τυχόν τέτοια περίπτωση, δεν έχεις συνδέσει κανένα 2ο pc επάνω στο modem/router, έτσι? Γιατί μπορεί να έχει εκείνο κάποιο θέμα (η κάρτα δικτύου σε κείνο) οπότε με ένα pc να δουλεύει οκ, αλλά με το που συνδέονται 2 να καταρρέει (αυτό το γράφω γιατί έφαγα εγώ κάμποσο καιρό μέχρι να βρω άκρη με ένα δικό μου ανάλογο θέμα..γιατί μου το έκανε ΣΥΝΗΘΩΣ και όχι πάντα όταν συνδεόταν το 2ο pc..)

Dufraisne
19-12-10, 18:21
η καρτα δικτυου ειναι ενσωματομενη στην μητρικη, και εχω μονο 1 pc.

αποτι φενετε ψιλοδιορθωθηκε το προβλημα, τους ξανα εστηλα mail εχθες και τωρα ειναι καπως καλυτερα

Makinen
20-12-10, 15:11
Παιδιά έχω παρόμοιο πρόβλημα αλλά κοιτάξτε εδώ το κουλό... Κάθε 10 λεπτά περίπου παγώνει η σύνδεση, πέφτει η ADSL αλλά το ip μένει ίδιο και συνεχίζει από κει που ήταν... Με έχει ξεσκίσει ειδικά σε online games κλπ... Κοιτάξτε εδώ κουλό...

Edit: Ούτε αυτό το post δεν μπόρεσα να κάνω χωρίς time out... Πήρα στο τεχνικό αλλά ΘΑ με ενημερώσουν αφού ούτε ο τεχνικός ήξερε πώς γίνεται να πέφτει η DSL στιγμιαία χωρίς να χάνεται η ip και να συνεχίζει να μετράει χρόνο το session... Αυτό ξεκίνησε τα τελευταία 24ωρα και πραγματικά με έχει διαλύσει δεν αντέχω άλλο...:down: Ήρθε σήμερα και λογαριασμός τρομάρα τους. Θα τους τον βάλω εκεί που πρέπει:evil:

Dufraisne
20-12-10, 17:20
Παιδιά έχω παρόμοιο πρόβλημα αλλά κοιτάξτε εδώ το κουλό... Κάθε 10 λεπτά περίπου παγώνει η σύνδεση, πέφτει η ADSL αλλά το ip μένει ίδιο και συνεχίζει από κει που ήταν... Με έχει ξεσκίσει ειδικά σε online games κλπ... Κοιτάξτε εδώ κουλό...

Edit: Ούτε αυτό το post δεν μπόρεσα να κάνω χωρίς time out... Πήρα στο τεχνικό αλλά ΘΑ με ενημερώσουν αφού ούτε ο τεχνικός ήξερε πώς γίνεται να πέφτει η DSL στιγμιαία χωρίς να χάνεται η ip και να συνεχίζει να μετράει χρόνο το session... Αυτό ξεκίνησε τα τελευταία 24ωρα και πραγματικά με έχει διαλύσει δεν αντέχω άλλο...:down: Ήρθε σήμερα και λογαριασμός τρομάρα τους. Θα τους τον βάλω εκεί που πρέπει:evil:

πρεπει να φταιει το μοδεμ σου, παρε καινουργια το ειχε και εγω αυτο το προβλημα με το τομπσον...το θεμα με μενα ειναι οτι εχω παρει καινουργιο μοδεμ ομως!!!

Makinen
20-12-10, 18:12
Έχω και δεύτερο Thomson έκανε ακριβώς τα ίδια. Και επίσης εδώ και λίγες ώρες σταμάτησε. Μη μας πουλάει κ τρέλα η 4net...

Makinen
22-12-10, 16:05
Τελικά λύθηκε όντως το πρόβλημα από την τεχνική υποστήριξη. Έχω 2 μέρες uptime και συνεχίζουμε:)

Dufraisne
22-12-10, 22:41
τι εφτεγε?

Makinen
22-12-10, 23:13
Δεν ξέρω, απλά στείλαν μήνυμα ότι η σύνδεση αποκαταστάθηκε και από τότε δεν ξαναείχα disconnect.

@ ADSLgr.com All rights reserved.