PDA

Επιστροφή στο Forum : info για το myaccount & μια ρύθμιση στο netfaster.



Havic
18-12-10, 21:19
Θα ήθελα μια βοήθεια, ένας φίλος μου είναι στην hol και έχει κάποια προβλήματα με την γραμμή (σέρνεται & dc), έτσι είπα να μπω στο account στην hol για να δω αν έχει ρυθμίσεις όπως στην On, (διόρθωση σφαλμάτων, interleave ktl.) αλλά δεν θυμάται κωδικό και username...............έτσι πριν αρχίσω την διαδικασία για να τους βρω είπα να ρωτήσω αν στο myaccount της hol όντος υπάρχουν τέτοιες ρυθμίσεις για την γραμμή, επίσης στο modem/router έχει μια ρύθμιση που λέει enable/ disable interleave depth τι ακριβώς κάνει? έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα τι είναι.

matelas
18-12-10, 21:26
Μη ψάχνεις τζάμπα, δεν έχει τέτοια πράγματα η hol. Απορώ αυτόν τον curbas τι τον έχουν ακόμα...

Havic
18-12-10, 21:38
Μη ψάχνεις τζάμπα, δεν έχει τέτοια πράγματα η hol. Απορώ αυτόν τον curbas τι τον έχουν ακόμα...

Thanks! για την ρύθμιση μήπως ξέρεις τίποτα?

matelas
18-12-10, 21:42
Μόνο οι τεχνικοί μπορούνε να το ρυθμίζουν, έτσι κ' αλλιώς η hol μόνο interleave path δίνει. Ότι πρόβλημα υπάρχει μόνο σε αυτούς, δεν δίνουν δυνατότητα στον πελάτη να πειράξει τίποτα (κατά την γνώμη μου καλά κάνουν).

ΠΑΝΟΣ69
18-12-10, 21:44
δεν ρυθμιζεις τιποτα εσυ απο το ρουτερ της hol.οτι θες τους παιρνεις τηλεφωνο..

DSLaManiaC
18-12-10, 22:44
Μη ψάχνεις τζάμπα, δεν έχει τέτοια πράγματα η hol. Απορώ αυτόν τον curbas τι τον έχουν ακόμα...

Αν ήξερες ποιος τον έφτιαξε θα καταλάβαινες.. :whistle:

matelas
18-12-10, 23:10
Ποιος το έφτιαχνε; Με μια αναζήτηση βρήκα πως δουλεύει (http://web.archive.org/web/20040903164124/web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=2011) δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι από τότε.

DSLaManiaC
19-12-10, 00:09
Ποιος το έφτιαχνε; Με μια αναζήτηση βρήκα πως δουλεύει (http://web.archive.org/web/20040903164124/web.hol.gr/online/HOL/index.aspx?mid=2011) δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι από τότε.

Το σύστημα της ΗOL του myaccount το έφτιαξε άτομο (μεγάλο κεφάλι) της ίδιας της HOL γι αυτό δε πάει στα σκουπίδια.

Havic
19-12-10, 21:32
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :oneup:

Καλές γιορτές σε όλους σας!

matelas
19-12-10, 22:37
Το σύστημα της ΗOL του myaccount το έφτιαξε άτομο (μεγάλο κεφάλι) της ίδιας της HOL γι αυτό δε πάει στα σκουπίδια.

Από που είναι αυτή η πληροφορία; :p

Δεν ξέρω τι προσφέρει σε αυτούς αλλά στον πελάτη είναι σχεδόν άχρηστο, και δεν θα το έλεγα και πολύ φιλικό. Ας το κάνουν καλύτερο η ας πάνε σε κάτι καλύτερο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.