PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι παίζει με την HOL?



Andreekos93
19-12-10, 01:50
Μετά απο 6 μήνες με σταθέρες ταχύτητες εμφάνισε το εξής πρόβλημα που όπως φαίνετε και απο την φωτό, αλλάζουν οι ταχυτητες download ανάλογα με τις ώρες.
Αυτό το κάνει εδώ και 2 μέρες περίπου.

john68
20-12-10, 21:36
OX... Μεγαλε ετσι αρχισα και και εγω....εχεις καθολου αποσυνδεσεις ? Ενα χρονο ολα μια χαρα...Μετα αρχισαν ολα...Τωρα δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνια..Μαλον γεμισαν τις γραμμες τους...

jdtech
21-12-10, 11:14
Είναι γενικό πρόβλημα , το έχουμε όλοι. Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=447628&page=19)

hall2001
21-12-10, 12:08
OX... Μεγαλε ετσι αρχισα και και εγω....εχεις καθολου αποσυνδεσεις ? Ενα χρονο ολα μια χαρα...Μετα αρχισαν ολα...Τωρα δεν εχω ουτε ιντερνετ ουτε τηλεφωνια..Μαλον γεμισαν τις γραμμες τους...Τα ίδια και εγώ και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια.

silegav
22-12-10, 17:40
γενικά τελευταία διαβάζω όλο και περισσότερα αρνητικά σχόλια για τη HOL. Φαντάζομαι ότι απλά κοντεύει η ώρα να κάνει αναβαθμίσεις, αλλά μέχρι να γίνουν υπομονή.

Το ότι αλλάζουν οι ταχύτητες σου ανάλογα με την ώρα, το πιο πιθανό είναι ότι οφείλεται σε ώρες αιχμής και γενικά σε φόρτο δικτύου που διαφέρει από ώρα σε ώρα.

pRieStaKoS
22-12-10, 20:57
Δες το signature μου για να δεις το αξιόπιστο εργαλείο που μετράς την ταχύτητα σου.

Google gentoo και κατέβασε απο εκει να δεις.....

Seitman
22-12-10, 23:34
Έβαλες vdsl βρε θηρίο??? :whistle:

Mastoras1
23-12-10, 12:37
Και εγω εδω και 3 μερες εχω τα ιδια.Ανεβοκατεβαινει η ταχυτητα και δεν προβλημα στο τηλεφωνο.Επίσης μου ειπαν για αλλαγη του εξοπλισμου μου οτι μπορει να φταινε τα καλώδια τα δικά μου η ο οΤΕ!!!!
Τα κλασικά δλδ οταν δεν αναγνωριζουν οτι εχουν προβλημα και δεν το λενε ευθεως.Με βλέπω για φορητότητα..!

ΥΓ:Δλδ τι θα μου παρουν το Fritzbox 7140 που δουλευει τωρα και θα μου βαλλουν NetFaster IAD?
ας γελάσω.Τοσο καιρο επαιζε και τωρα χαλασε?Αηδιες

pRieStaKoS
23-12-10, 12:39
ΥΓ:Δλδ τι θα μου παρουν το Fritzbox 7140 που δουλευει τωρα και θα μου βαλλουν NetFaster IAD?
ας γελάσω.Τοσο καιρο επαιζε και τωρα χαλασε?Αηδιες
Και μια λάμπα που έχω στο γραφείο μου, λειτουργούσε χρόνια....και χτες χάλασε !! πως έγινε αυτό ??:hmm:

prjohn
24-12-10, 05:07
Μηχανήματα είναι και αυτά κάποια στιγμή χαλάνε, δε θα σηκωθούν να σου πουν "ξέρεις δε νιώθω καλά σήμερα". Πάντως επειδή το fritz είναι καλύτερο σαν ρουτερ δεν ξέρω αν έχει νόημα να δεις μήπως επισκευάζεται ή αν εξακολουθεί η hol να το δίνει (νομίζω πως όχι καθώς ήταν ακριβό και το φάγαν οι περικοπές)

Mastoras1
24-12-10, 10:15
Και μια λάμπα που έχω στο γραφείο μου, λειτουργούσε χρόνια....και χτες χάλασε !! πως έγινε αυτό ??:hmm:

Παιδια για να το γραφω σημαινει πως πηρα το Fritzaki και το πηγα σε φιλο μου που εχει HOL στην ιδια περιοχη με εμενα και δουλευει κανονικα χωριςαυξομειωσεις και προβληματα!

Ναι μηχανηματα ειναι αλλα δεν χαλανε τοσο ευκολα διοτι δεν προορίζονται να δουλευουν για 1-2 χρονια μονο αλλιως ο παροχος θα επρεπε να τα αντικαθιστα σε 3 εκ.χρηστες.

Δεν εχουν που δεν εχουν κερδος η HOL και ειναι ζημιογονα θα πληρωνανε και τα
μηχανακια μας.

Αυξανεται και το Line attenuation καθημερινως και το απο το γραφειο μπαινω στο σπιτι και ειμαι κατω απο 2mbps! απο 6mbps το ειχα κανει έως 24 και τωρα παιρνω 2 αρχ....

nitrodr125
24-12-10, 16:43
έλα τώρα μπαμ κάνει ότι κάνουν traffic shaping λόγω εορτών.

Απλά αδικαιολόγητοι . Τίποτα άλλο δεν λέω.

Και στο ηράκλειο τα ίδια σε όσους έχουν hol .
Μάλιστα σε έναν του είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα και 8α τους πάρει
ένα μήνα να το φτιάξουν.

Θα ξεκόψω από Hol μαζί με κάτι φίλους.

Τουλάχιστον να πούνε την αλήθεια... ότι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν και κάνουν traffic shaping..., παρά να λένε ψέματα....

jdtech
25-12-10, 01:08
Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=342248&page=4) τι λέγεται για το θέμα. Εγώ από τη δική μου γραμμή, δεν διαπιστώνω shaping αλλά απλά σούρσιμο. Εκτός αν κάνουν shaping και στο web :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.