PDA

Επιστροφή στο Forum : Wildfire reboot



Νikosanagn
19-12-10, 21:43
Παιδιά έχω παρατηρήσει οτι κάθε μέρα το wildfire μου κάνει ένα Reboot απο μόνο του.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί το κάνει αυτό αν φταίει κάποιο πρόγραμαμ ή όχι. Έχετε καμιά ιδέα γιατί μπορεί να το κάνει αυτό?

ardi21
20-12-10, 21:21
Στο κανει σε ασχετες στιγμες η εχεις παρατηρησει οτι κανεις μια συγκεκριμενη δουλεια? Προσπαθησε να θυμηθεις αν αρχισε μετα την εγκατασταση καποιου προγραμματος. Γενικα ελεγξε τις εφαρμογες σου πρωτα.

Αν δεν λυθει η επομενη λυση ειναι επαναφορα και βλεπουμε.

netlag
21-12-10, 14:40
Εχεις αυθεντικη ROM η καποια modified?

Κατεβασε απο το market το προγραμμα Stability Test, και τρεχτο για οσο το δυνατον περισσοτερη ωρα. Δες αν θα φαει reboot.

Στην περιπτωση που εχεις modified rom, περασε καποια αυθεντικη και ξαναδοκιμασε.
Στην περιπτωση που ηδη τρεχεις αυθεντικη rom, επικοινωνησε με το service της HTC γιατι μαλλον θα ειναι hardware failure.

Νikosanagn
21-12-10, 17:44
Λοιπόν παιδιά όσο υπήρχε το πρόβλημα έτρεχα την 2.1 με root τώρα ζηλεύοντας απο το Update κάθησα και ασχολήθηκα λίγο και έβαλα μια modified... 2.2 και μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι παρόμοιο.



Στην περιπτωση που εχεις modified rom, περασε καποια αυθεντικη και ξαναδοκιμασε. Δεν το θεωρούσα και τόσο σοβαρό πρόβλημα ωστε να αλλάξω ολόκληρη έκδοση και ακόμα και τώρα να το κάνει δεν θα του αλλάξω 'εκδοση εκτός και αν αυξηθούν τα reboot.:P

ardi21
21-12-10, 17:50
Δεν το θεωρούσα και τόσο σοβαρό πρόβλημα ωστε να αλλάξω ολόκληρη έκδοση και ακόμα και τώρα να το κάνει δεν θα του αλλάξω 'εκδοση εκτός και αν αυξηθούν τα reboot.:P

Καλα ας μιλας με κανενα ωραιο "μωρο" και να σου σκασει το reboot να δεις για ποτε θα το πεταξεις στον τοιχο:p

Νikosanagn
21-12-10, 17:53
Χαχαχαχα Tony montana για πες ξανά τι κάνουμε?

riddle3
21-12-10, 19:54
Πάντως για το Desire, υπάρχει πρόβλημα σε μερικά τηλέφωνα με συνεχόμενα restarts. Η μόνη λύση αποστολή στην ace hellas για αλλαγή πλακέτας.

netlag
22-12-10, 04:50
δοκιμασε να στρεσσαρεις τον επεξεργαστη. πχ παιξε flash video απο youtube, αλλα μεσω του browser οχι απο την εφαρμογη youtube. Αν φας restart ειναι λογικα hardware failure.

Το προγραμμα που ανεφερα, στρεσσαρει τον επεξεργαστη, οποτε αν παιζει h/w fail, θα δεις reboot.

Αν δεν μασαει τελικα το κινητο, τοτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις.

Νikosanagn
22-12-10, 17:52
δοκιμασε να στρεσσαρεις τον επεξεργαστη. πχ παιξε flash video απο youtube, αλλα μεσω του browser οχι απο την εφαρμογη youtube. Αν φας restart ειναι λογικα hardware failure.

Το προγραμμα που ανεφερα, στρεσσαρει τον επεξεργαστη, οποτε αν παιζει h/w fail, θα δεις reboot.

Αν δεν μασαει τελικα το κινητο, τοτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις. Το έχω κάνει πολλές φορές αυτό όχι ασκεμένακαι το κινητό δεν έπαθε τίποτα. επίσης δεν μου έχει κλείσει ποτέ την ώρα που το χρησιμοποιούσα μόνο σε άσχετες ώρες και ακόμα μετα την εγκατάσταση της custom rom δεν έχω παρατηρήσει κανένα reboot...

netlag
22-12-10, 18:00
ειναι μια χαρα το κινητο τοτε :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.