PDA

Επιστροφή στο Forum : ένα "λάθος" που κοστίζει



DonKon
20-12-10, 13:29
θέλω να προειδοποιήσω τους συνδρομητές που αποφασίζουν να διακόψουν τη σύνδεσή τους. Πριν λίγο καιρό αποφάσισα να μεταφερθώ σε άλλη εταιρία, μετά από ενάμιση χρόνο στη Forthnet. Ο εξοφλητικός λογαριασμός που μου έστειλε περιελάμβανε τέλος απενεργοποίησης γύρω στα 60 ευρώ, κάτι ασφαλώς παράνομο αφού είχα κλείσει τον ένα χρόνο της υποχρεωτικής παραμονής. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι έχει γίνει "λάθος" και θα μου στείλουν έναν καινούριο λογαριασμό. Προσοχή λοιπόν, γιατί αυτά τα "λάθη" συνήθως περνάνε απαρατήρητα...

prodromosfan
20-12-10, 13:40
δεν εισαι ο μονος,
σε αλλους που διακοπτουν θυμουνται υποτιθεμενα χρεη μεχρι και 5 χρονια πίσω.
κανε μια αναζητηση και θα δεις πολλές περιπτωσεις.

RASTAVIPER
20-12-10, 13:58
Απαρατήρητα για ποιον?
Δε νομίζω ότι κανείς θα αγνοήσει επιπλέον χρέωση 60€..Να ήταν 2-3€ ίσως δεν το έψαχνες, αλλά όχι και 60.

Περιμένω και γω να δω τον δικό μου λογαριασμό, αφού έφυγα και εγώ.

nestoras72
25-12-10, 00:07
Το παιχνιδι χαθηκε απο το '07 με το siebel αλλα επονται συντομα αλλαγες μηχανοργανωσης και ανανεωσης προσωπικου που θα βοηθησουν.

masterfaster
26-12-10, 16:14
ενας καλος λογος για να γινει η εξαγορα απο wind

touristas0
26-12-10, 20:42
ενας καλος λογος για να γινει η εξαγορα απο wind

Άσε ρε φιλαράκι καλύτερα...άμα γίνει εξαγορά απ'την wind θα μας βρούνε και χρωστούμενα απ'την TELESTET! αυτοί οι μουρλοί!

akkiiss55
26-12-10, 22:49
Άσε ρε φιλαράκι καλύτερα...άμα γίνει εξαγορά απ'την wind θα μας βρούνε και χρωστούμενα απ'την TELESTET! αυτοί οι μουρλοί!

οποιος εχει,σιγουρα θα βρεθουν...δε φταιει η εταιρια αν υπαρχουν παλιοτεροι ανεξοφλητοι
ΝΟΜΙΖΩ?

nestoras72
27-12-10, 12:47
οποιος εχει,σιγουρα θα βρεθουν...δε φταιει η εταιρια αν υπαρχουν παλιοτεροι ανεξοφλητοι
ΝΟΜΙΖΩ?Στις περισσοτερες περιπτωσεις δε χρωσταει ο συνδρομητης και αδικα ταλαιπωρειται για λαθη του λογιστηριου:evil:

touristas0
28-12-10, 00:04
Καλά τι λογιστές/λογίστριες έχουν στην forthnet;1-2 για 300 000 συνδρομητές...καπού θα το χάνουν το μέτρημα

blackwar
28-12-10, 00:55
Καλά τι λογιστές/λογίστριες έχουν στην forthnet;1-2 για 300 000 συνδρομητές...καπού θα το χάνουν το μέτρημα

Παντα προς τα πανω χανουν το μετρημα αυτοι οι 2. :twisted:

touristas0
28-12-10, 02:17
Παντα προς τα πανω χανουν το μετρημα αυτοι οι 2. :twisted:

Ξέρω γώ;Μήπως τα τρώνε καταλάθος μεταξύ τους και μετά ψάχνουν κορόιδα για να τα καλύψουν.

kaltzone
09-01-11, 01:39
ιδια περιπτωση και σε μενα. Φυσικα τους το ειπα και μεχρι να το δουν στην εξυπηρετηση πελατων, με συνδεσα με 5 ατομα, ηθελα να ξερα κανενας δε γνωριζε ημερομηνιες εναρξης και ληξης?
Οσο για αυτη την εξυπηρετηση του, δεν εχω λογια, πιο ααασχετοι δεν υπαρχουν.

Νikosanagn
09-01-11, 01:57
Και να είσουν ο μόνος... μιλάμε για πολύ οργάνωση στην forthnet ή ανοργάνωτοι είναι ή απατεώνες.

goon
10-01-11, 12:07
Και εμένα μου έστειλαν λογαριασμό πριν απο λίγες ημέρες που περιλάμβανε τέλος απενεργοποίησης απο τη νοβα (100 ευρώ) αλλά κάτι τέτοιο δεν ίσχυε και μετά απο τηλέφωνα και email παραδέχθηκαν οτι ήταν λάθος του λογιστηρίου και το ποσό θα μου πιστωθεί σε επόμενο λογαριασμό. Εννοείται βέβαια πως δεν τους το πλήρωσα!

Νikosanagn
10-01-11, 12:41
Και εμένα μου έστειλαν λογαριασμό πριν απο λίγες ημέρες που περιλάμβανε τέλος απενεργοποίησης απο τη νοβα (100 ευρώ) αλλά κάτι τέτοιο δεν ίσχυε και μετά απο τηλέφωνα και email παραδέχθηκαν οτι ήταν λάθος του λογιστηρίου και το ποσό θα μου πιστωθεί σε επόμενο λογαριασμό. Εννοείται βέβαια πως δεν τους το πλήρωσα! Άνοιξε και εσύ θέμα, να γίνουν πολλοί οι "ευχαριστημένοι" πελάτες της forthnet...

RASTAVIPER
10-01-11, 12:55
Έλαβα και εγώ λογαριασμό (χωρίς να λέει κάπου κάτι για εκαθθαριστικό κλπ) και έχουν μέσα κανονικά την χρέωση για την επόμενη περίοδο, παρόλο που έχω διακόψει εδώ και μερικές βδομάδες.
Καλύτερα να μην το πληρώσω και να περιμένω επόμενο λογαριασμό?

Georgevtr
10-01-11, 13:59
Έλαβα και εγώ λογαριασμό (χωρίς να λέει κάπου κάτι για εκαθθαριστικό κλπ) και έχουν μέσα κανονικά την χρέωση για την επόμενη περίοδο, παρόλο που έχω διακόψει εδώ και μερικές βδομάδες.
Καλύτερα να μην το πληρώσω και να περιμένω επόμενο λογαριασμό?

Aκριβώς έτσι έγινε και στην δική μου περίπτωση.

Ήρθε στο επόμενο 2μηνο εκκαθαριστικός,πλήρωσα κάτι ψιλά και τέλειωσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.