PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet στην Περαία



constantinos2
20-12-10, 21:09
Γεια σας παιδιά, είμαι ένας απογοητευμένος κάτοχος ADSL της HOL. Σκέφτομαι να κάνω αίτηση στη Forthnet και θα ήθελα τις εντυπώσεις των υπάρχοντων συνδρομητών της

silegav
22-12-10, 17:46
Αν ήσουν Πειραιά να σου έλεγα σίγουρα, τώρα που είσαι Περαία μπορώ να σου πω τι έχω δει εγώ.

είμαι αρκετά χρόνια στην Forthnet (σε δύο σπίτια) και έχω και άλλους 2 γνωστούς (που ξέρω) που έχουν Forthnet, αλλά όλοι τους στην Αθήνα. Σε γενικές γραμμές εγώ είμαι ευχαριστημένος, αν και δεν είμαι gamer και οι απαιτήσεις μου είναι κυρίως η σταθερότητα, την οποία γενικά έχω. Δεν έχω αντιληφθεί αποσυνδέσεις και οι ταχύτητες είναι κατά την άποψη μου παραπάνω από αξιοπρεπείς.

Το καλοκαίρι που πέρασε η Forthnet είχε αρκετά προβλήματα, ειδικά με τη διασύνδεση προς το εξωτερικό, τα οποία διόρθωσε αγοράζοντας παραπάνω Bandwidth και κάνοντας caching το youtube.

Όσον αφορά τα οικονομικά, πιστεύω ότι αξίζει πάρα πολύ αν σε ενδιαφέρει να πάρεις και νόβα, καθώς παίζει προσφορά με κάποια έκπτωση (δες το σιτε για να μη σου λέω ασυνάφειες), αλλά και τα σκέτα πακέτα της είναι ανταγωνιστικά σε σχέση με τους άλλους παρόχους (πλην ΟΤΕ που είναι παραδοσιακά πιο ακριβός).

τέλος, και σα συμβουλή, για να είσαι σίγουρος αν παίζει καλά ένας πάροχος εκεί που είσαι, η πιο ασφαλής λύση είναι να ρωτήσεις κάποιον που είναι κοντά σου (ιδανικά δίπλα σου) και έχει forthnet.

Ελπίζω να βοήθησα.

alex24
22-12-10, 18:12
Αν ήσουν Πειραιά να σου έλεγα σίγουρα, τώρα που είσαι Περαία μπορώ να σου πω τι έχω δει εγώ.

είμαι αρκετά χρόνια στην Forthnet (σε δύο σπίτια) και έχω και άλλους 2 γνωστούς (που ξέρω) που έχουν Forthnet, αλλά όλοι τους στην Αθήνα. Σε γενικές γραμμές εγώ είμαι ευχαριστημένος, αν και δεν είμαι gamer και οι απαιτήσεις μου είναι κυρίως η σταθερότητα, την οποία γενικά έχω. Δεν έχω αντιληφθεί αποσυνδέσεις και οι ταχύτητες είναι κατά την άποψη μου παραπάνω από αξιοπρεπείς.

Το καλοκαίρι που πέρασε η Forthnet είχε αρκετά προβλήματα, ειδικά με τη διασύνδεση προς το εξωτερικό, τα οποία διόρθωσε αγοράζοντας παραπάνω Bandwidth και κάνοντας caching το youtube.

Όσον αφορά τα οικονομικά, πιστεύω ότι αξίζει πάρα πολύ αν σε ενδιαφέρει να πάρεις και νόβα, καθώς παίζει προσφορά με κάποια έκπτωση (δες το σιτε για να μη σου λέω ασυνάφειες), αλλά και τα σκέτα πακέτα της είναι ανταγωνιστικά σε σχέση με τους άλλους παρόχους (πλην ΟΤΕ που είναι παραδοσιακά πιο ακριβός).

τέλος, και σα συμβουλή, για να είσαι σίγουρος αν παίζει καλά ένας πάροχος εκεί που είσαι, η πιο ασφαλής λύση είναι να ρωτήσεις κάποιον που είναι κοντά σου (ιδανικά δίπλα σου) και έχει forthnet.

Ελπίζω να βοήθησα.

Ακομα εχει καποια προβληματα η forthnet στο εξωτερικο δες μερικα ποστ τωρα για τα ανταγωνιστικα πακετα θα διαφωνησω διοτι τα ποιο καλα πακετα τα εχει η wind(tellas) η οποια δειχνει να γινεται ολο και πιο καλη:respekt:

silegav
22-12-10, 21:00
Η μόνη εμπειρία που έχω από τη wind είναι από συγγενικά πρόσωπα που κατά καιρούς με έχουν αγγαρέψει να τους στήσω τον εξοπλισμό και από τα λίγα που είδα, δεν ήταν και ότι καλύτερο από πλευράς ταχύτητας.

Για τα πακέτα που αναφέρεις, έχω δει τελευταία ότι υπάρχουν κάποιες προσφορές για συνδυαστικά με κινητή τηλεφωνία, αλλά σε διάφορα fora που παρακολουθώ φαίνεται ότι πολλές φορες δημιουργούνται προβλήματα με τα πακέτα αυτά καθέ αυτά. Πιστεύω πως η wind έχει αρχίσει να κάνει βήματα, αλλά ακόμα δεν αποτελεί αξιόπιστη λύση για πολλούς λόγους....

Georgevtr
23-12-10, 00:44
Μακρυάαααααααααααααααα...έχω προσωπική εμπειρία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.