PDA

Επιστροφή στο Forum : Άδειες φαρμακείων



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32]

teodor_ch
13-07-18, 15:57
οι εταιρείες των οποίων ανακαλούνται τα σκευάσματα με τη δραστική πρώτη ύλη valsartan, αποφάσισαν, μετά την επιστολή του ΕΟΦ την ανάκληση όλων των παρτίδων του παρακάτω πίνακα. Επομένως ανακαλούνται τα παρακάτω σκευάσματα ανεξαρτήτως lot.

Η λίστα που έβαλα παραπάνω δείχνει τα σκευάσματα.
ΟΛΑ λοιπόν ανεξαρτήτως παρτίδας.

teodor_ch
31-07-18, 11:28
http://farmakopoioi.blogspot.com/2018/07/blog-post_31.html?m=1


ΣΥΝΟΛΙΚΑ: μέσα στην 6ετία πλήρους εφαρμογής της κατάργησης του Ε.Κ.ΕΠ. ωραρίου λειτουργίας των Φαρμακείων, στη μεγαλύτερη αστική περιοχή της Ελλάδας (Αθήνα), η επιβολή διευρυμένου αρχικά και ελεύθερου στη συνέχεια ωραρίου λειτουργίας Φαρμακείων, οδήγησε στη μείωση του διαθέσιμου προς Εφημερίες δυναμικού Φαρμακείων κατά 430 μονάδες, που αντιστοιχεί κοντά στο 35-36% του συνόλου των Φαρμακείων της περιοχής.

Δες τους χάλασε του απελευθερωτές της αγοράς :)
Είναι ωραίες οι βόλτες τα ξημερώματα ψάχνοντας για εφημερεύον.
Δροσούλα χωρίς κίνηση :)

sdikr
31-07-18, 11:37
http://farmakopoioi.blogspot.com/2018/07/blog-post_31.html?m=1



Δες τους χάλασε του απελευθερωτές της αγοράς :)
Είναι ωραίες οι βόλτες τα ξημερώματα ψάχνοντας για εφημερεύον.
Δροσούλα χωρίς κίνηση :)

Απο την στιγμή που υπάρχει λίστα με το που θα βρεις φαρμακείο που εφημερεύει, που είναι το πρόβλημα;

teodor_ch
31-07-18, 23:20
Απο την στιγμή που υπάρχει λίστα με το που θα βρεις φαρμακείο που εφημερεύει, που είναι το πρόβλημα;

Τέλεια!
Ας ανοίγουν δύο στην Αττική να ξεσκίζονται και στο χρήμα.
Βρές μου έναν φαρμακοποιό που δε θα το ήθελε ;)

Αφού το θέλει και ο πολίτης :whistle:

sdikr
01-08-18, 00:55
Τέλεια!
Ας ανοίγουν δύο στην Αττική να ξεσκίζονται και στο χρήμα.
Βρές μου έναν φαρμακοποιό που δε θα το ήθελε ;)

Αφού το θέλει και ο πολίτης :whistle:

Όταν ανοίξουν δυο τότε θα χεστούν στο χρήμα, αλλά δεν νομίζω να τους αφήσουν πάνω απο όλα οι υπόλοιποι φαρμακοποιοί, εκτός αν είναι κορόιδα

aroutis
01-08-18, 07:17
Τέλεια!
Ας ανοίγουν δύο στην Αττική να ξεσκίζονται και στο χρήμα.
Βρές μου έναν φαρμακοποιό που δε θα το ήθελε ;)

Αφού το θέλει και ο πολίτης :whistle:

Ξερεις πολύ καλά πως δεν υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο, μια χαρά διαθεσιμότητα υπάρχει.

Yonah
01-08-18, 16:22
Όταν ανοίξουν δυο τότε θα χεστούν στο χρήμα, αλλά δεν νομίζω να τους αφήσουν πάνω απο όλα οι υπόλοιποι φαρμακοποιοί, εκτός αν είναι κορόιδα

Ποτέ μην λες ποτέ, ο κλάδος των φαρμακοποιών ίσως να είναι και ο χειρότερος κλάδος που υπάρχει στην Ελλάδα. Τόση βλακεία και αυτοκαταστροφή δεν εχω ξαναδεί ούτε στα ψυχιατρεία...

@ ADSLgr.com All rights reserved.