PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογαριασμος ISP σε γραμμη ενεργοποιημενη με την προσφορα 1024 της Otenet



panayiotis
31-08-06, 19:38
Ειναι δυνατον να χρησιμοποιησω την συνδεση του τρεχοντος παροχου μου ιντερνετ(forthnet) σε γραμμη ενεργοποιημενη με την καινουργια προσφορα των 26 ευρω στα 1024 Kb της otenet?
Εβαλα username,password της forthnet σε μοντεμ φιλου μου που η γραμμη του ενεργοποιηθηκε με τηνν προσφορα και ...τιποτα

sdikr
31-08-06, 20:21
Γιατί δεν πέρνεις την υποστήριξη της forthnet.......

chfilis
31-08-06, 20:59
μπορει αν ειναι πακέτο αλλα δεν σταματάει να ειναι μια γραμμή και μια συνδεση.μπορεις να μπεις με τη γραμμή της οτενετ και εχει αλλη συνδεση και το αντιστροφο.

Collective_Soul
31-08-06, 21:45
Αν εχει modem o φιλος και οχι ρουτερ μηπως παιζει να χρειαζονται διαφορετικες ρυθμισεις στις ιδιοτητες τοθ dial-up εικονιδιου?Δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα κανω μια υποθεση:hmm:

limo
02-09-06, 20:55
Οι έλληνες providers με τις ίδιες ρυθμίσεις μπαίνουν νομίζω. Εγώ από HOL σε forthnet και OTENET άλλαξα μόνο user name και password. Δούλεψα και λίγο στη νέα γραμμή της προσφοράς με την παλίά εξάμηνη forthnet 384 που έληγε. Επισης, με το modem της προσφοράς, έπαιξα με 2 demo 1ΜΒΙΤ από άλλες εταιρίες απλά αλλάζοντας αυτά τα 2 στοιχεία. Κάτι λάθος θα έκανες. Ίσως να είναι κλειδωμένο σε επίπεδο κόμβου (πχ πόλης);

gravis
02-09-06, 21:05
Εγω κατι παρεμφερες θέλω να ρωτήσω, επειδη εχω την γραμμη δικια μου ώστε να επιλέγω οποιον Provider θέλω, αλλα απο οτι βλέπω με τα πακέτα που βγαίνουν δεν με συμφέρει να κρατάω δικιά μου γραμμή, γίνεται να πάρω πακέτο ondsl και να μου το περάσουν απο πάνω χωρις να απενεργοποιήσω πρώτα την υπάρχουσα γραμμή μου και μείνω καποιες μέρες χωρις ιντερνετ, μιας και στο dslam μου δεν υπάρχουν αλλες πόρτες και αν την καταργήσω την γραμμή σίγουρα αμεσως θα την πάρει κάποιος άλλος.?

mikri_loulou
02-09-06, 21:25
Ειναι δυνατον να χρησιμοποιησω την συνδεση του τρεχοντος παροχου μου ιντερνετ(forthnet) σε γραμμη ενεργοποιημενη με την καινουργια προσφορα των 26 ευρω στα 1024 Kb της otenet?
Εβαλα username,password της forthnet σε μοντεμ φιλου μου που η γραμμη του ενεργοποιηθηκε με τηνν προσφορα και ...τιποτα

ναι μπορει να γινει το εχω δοκιμασει με κωδικο vivodi σε γραμμη πακετου, που ενώ είχε λήξει το πακέτο, την κρατάγανε δεσμευμένη για κάνα μηνα ακόμα και το περίμενα ότι θα το κάνουν οποτε έβαλλα isp vivodi για ένα μηνα xixi και το εκμεταλλευτικα ;D

:twisted:

sdikr
02-09-06, 21:38
Εγω κατι παρεμφερες θέλω να ρωτήσω, επειδη εχω την γραμμη δικια μου ώστε να επιλέγω οποιον Provider θέλω, αλλα απο οτι βλέπω με τα πακέτα που βγαίνουν δεν με συμφέρει να κρατάω δικιά μου γραμμή, γίνεται να πάρω πακέτο ondsl και να μου το περάσουν απο πάνω χωρις να απενεργοποιήσω πρώτα την υπάρχουσα γραμμή μου και μείνω καποιες μέρες χωρις ιντερνετ, μιας και στο dslam μου δεν υπάρχουν αλλες πόρτες και αν την καταργήσω την γραμμή σίγουρα αμεσως θα την πάρει κάποιος άλλος.?


Τότε πως θα σε δέναν τα πακέτα;

Δυστήχως δεν γίνεται, πρεπεί να διακόψεις και να κάνεις ξανά αιτήση

mikri_loulou
02-09-06, 21:48
Μην είμαστε και υπερβολικοί δεν σε "δένουν" με όλη τη σημασία της λέξεως εφόσον μπορείς να βάλλεις και άλλον isp πάνω στη γραμμή. Θα μου πεις πληρώνεις καποιο πακετο συνδεσης προσπαθώντας να γλιτώσεις μερικά λεφτά και έπειτα βάζεις και δεύτερο isp?

:D

Bούρ για llu.

No-Name
02-09-06, 21:54
όπου δίνουν llu όμως.
Δηλαδή στο κεντρο μόνο άντε και στα Β.Π

sdikr
02-09-06, 22:01
Μην είμαστε και υπερβολικοί δεν σε "δένουν" με όλη τη σημασία της λέξεως εφόσον μπορείς να βάλλεις και άλλον isp πάνω στη γραμμή. Θα μου πεις πληρώνεις καποιο πακετο συνδεσης προσπαθώντας να γλιτώσεις μερικά λεφτά και έπειτα βάζεις και δεύτερο isp?

:D

Bούρ για llu.

Διπλά - τριπλα έξοδα οπότε κάπου χάνει σε αξία

Βέβαια θα μου πείς κάποιες προσφορές που κάναν πρόσφατα ήταν κάτσε καλά, αλλά προσφορές πάντα θα υπάρχουν

mikri_loulou
02-09-06, 22:02
Ο νοέμβριος μοιάζει πιο κοντά από ποτε!

:respekt: :worthy: :clap: :yahoo: :music: :band: :eguitar :thrasher: :drumming: :safemotor :-k :drunk:



:oops:

mikri_loulou
02-09-06, 22:09
Διπλά - τριπλα έξοδα οπότε κάπου χάνει σε αξία

Βέβαια θα μου πείς κάποιες προσφορές που κάναν πρόσφατα ήταν κάτσε καλά, αλλά προσφορές πάντα θα υπάρχουν

Και το llu μια μορφή μελλοντικού πακέτου είναι. Αυτό που έρχεται να συμπληρώσει η πλήρη/μεριζόμενη αποδεσμοποίηση είναι αυτό που λείπει από όλους τους τομείς στην ελλάδα, κάποιος να πάρει την ευθύνη πάνω του!

Θα μπορείς να χώνεις στον κάθε isp πλεον χωρίς φόβο και πάθος!

sdikr
02-09-06, 22:15
Και το llu μια μορφή μελλοντικού πακέτου είναι. Αυτό που έρχεται να συμπληρώσει η πλήρη/μεριζόμενη αποδεσμοποίηση είναι αυτό που λείπει από όλους τους τομείς στην ελλάδα, κάποιος να πάρει την ευθύνη πάνω του!

Θα μπορείς να χώνεις στον κάθε isp πλεον χωρίς φόβο και πάθος!

Αυτό μπορώ να το κάνω και τώρα :p :worthy:

Takis_Kal
03-09-06, 09:27
Εγω εχω το πακετο κιτ 1024 της Οτενετ.Η συνδρομη 512 της φορθνετ που ειχα δεν εχει ληξει και οταν περναω τους κωδικους στο speedtouch συνδεομαι κανονικα

chfilis
03-09-06, 13:09
ναι εννοιειται οτι μπορουμε.αυτο που αλλαζει ειναι απλα που γινεται η χρέωση.δηλαδη στη μια περιπτωση την πληρωνεις στον οτε στην αλλη σε καποιο παροχο....δεν ειναι κατι αλλο δεν αλλαζουν παραμετρους ή κατι αλλο.στην ουσια ειναι σαν να δινεις πληρεξουσιο στην οτενετ να αγορασει τη γραμμη για εσενα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.