PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχω αγανακτήσει...Need Suggestions!



DarkUSS
31-08-06, 20:54
Μετά το προβληματικό service της Vivodi, αποφάσισα να στραφώ στον ΟΤΕ και το conn-x πιστεύοντας οτι εκεί τα πράγματα θα είναι καλύτερα...μάλλον όμως έκανε λάθος.

Εφόσον, διέκοψε την DSL γραμμή μου η Vivodi, έκανα τηλεφωνικός αίτηση για conn-x sta 512Kbps. Όλα καλά όλα ωραία...παίρνω τηλέφωνο στο 134 την Τετάρτη το πρωί να δω αν έχει γίνει καμμιά πρόοδος και προς μεγάλη μου χαρά, μου λένε πως έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή αλλά το modem δεν θα έχει σταλεί μέχρι την επόμενη Τρίτη. Τους λέω οτι έχω ήδη modem(αυτό που χρησιμοποιούσα για την Vivodi, ένα Microcom Deskporte) και μου λένε ότι μέσα στην μέρα θα με πάρουνε τηλέφωνο να μου δώσουν κωδικούς και τέτοια...Περνάει όλη η μέρα τίποτα.

Έτσι φτάνουμε στην σημερινή μέρα. Τους ξαναπαίρνω το πρωί, τους λέω πως οι κωδικοί μου αγνοούνται απο χθές :p και λένε πως μέχρι το μεσημέρι θα με πάρουνε τηλέφωνο να μου τους δώσουν! Περνάει και το μεσημέρι αλλα εγώ δεν το βάζω κάτω... τους ξαναπαίρνω κατά τις 20:00 kαι επιτέλους φιλοτιμούνται και μου δίνουν έναν κωδικό πελάτη και τα σχετικά...

Πάω να ανοίξω το modem για να δω οτι δεν συγχρονίζει κάν! Το Link LED αναβόσβηνε συνέχεια. Ενώ παραλληλα όσο ήταν ανοιχτό το modem, το τηλέφωνο υπολειτουργούσε. Να πω εδώ ότι δεν έχω πειράξει τπτ στις ρυθμίσεις ή στο splitter του από τότε που κόπηκε η γραμμή.

Παίρνω τεχνική υποστήριξη και μου λένε να το αναφέρω στο 121...κι έτσι κι έκανα! Είπαν ότι εντως μιας ημέρας θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν.Επειδή όμως αμφιβάλλω αν θα το κάνουν, σας ικετεύω να μου πείτε αν έχει τύχει αυτό σε κανέναν σας και πως μπορώ να κινήθω πιο γρήγορα...(αν περιμένω να ξυπνήσει ο ΟΤΕ βλέπω να είμαι ένα χρόνο χωρίς DSL...)

nickpgr
31-08-06, 21:01
Να υποθέσω με τη vivodi είχες internet? Ποιο ήταν το πρόβλημα σου? Εδώ τόσα χρόνια κραζουμε τον ΟΤΕ Και επεστρεψες στον ΟΤΕ? Πλάκα μας κάνεις?

dimfarma
31-08-06, 21:12
Περίμενε, ας σε έδωσαν τους κωδικούς επειδή απο την vividi σε κόψανε το adsl και έκανες νέα σύνδεση με το conn-x περίμενε καμιά 10μέρες.

DarkUSS
31-08-06, 21:43
Mε την Vivodi είχα 6-μηνη συνδρομή, το γνωστό DSL Cube, την οποία όμως αποφάσισα να διακόψω μετά τον 6ο μήνα. Για πολύ καιρό δεν μπορούσα να κάνω αίτηση στον OTE γιατί έλεγαν οτι η Vivodi δεν είχε κόψει την γραμμή μου ακόμα(άσχετα που δεν είχα internet, το modem συγχρόνιζε κανονικά). Όταν τελικά ξεμπέρδεψα με την Vivodi, στράφηκα στο Conn-X και τον OTE γιατί είχα ακούσει ότι ήταν καλύτερα τα πράγματα...

@dimfarma μου είπαν ότι όλα είναι ενεργοποιημένα και ότι μπορώ να μπω στο internet από το modem που έχω μέχρι να στείλουν το δικό τους.

dimfarma
02-09-06, 20:55
Mε την Vivodi είχα 6-μηνη συνδρομή, το γνωστό DSL Cube, την οποία όμως αποφάσισα να διακόψω μετά τον 6ο μήνα. Για πολύ καιρό δεν μπορούσα να κάνω αίτηση στον OTE γιατί έλεγαν οτι η Vivodi δεν είχε κόψει την γραμμή μου ακόμα(άσχετα που δεν είχα internet, το modem συγχρόνιζε κανονικά). Όταν τελικά ξεμπέρδεψα με την Vivodi, στράφηκα στο Conn-X και τον OTE γιατί είχα ακούσει ότι ήταν καλύτερα τα πράγματα...

@dimfarma μου είπαν ότι όλα είναι ενεργοποιημένα και ότι μπορώ να μπω στο internet από το modem που έχω μέχρι να στείλουν το δικό τους.

Εβαλες το όνομα σου@otenet.gr έτσι μπένεις. δοκίμασε.
Ναί είναι καλύτερο εγώ έχω το conn-x 384/128 αουρίστου χρόνου, τι modem θα σου στείλουν μήπως ξέρεις; έγω έχω το sagem 800 αυτό το δίνουν δωρεάν μαζί με το πακέτο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.