PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Με Ταχύτητα Upload



Shawn17
23-12-10, 22:06
Καλησπέρα, Εχω Μια Σύνδεση conn-x adsl 24mbp/s Που Την Εβαλα Περιπου Πριν 2 Χρονια..Η Ταχυτητα Download Φτανει στα 1.2mb/s η οποια με ικανοποιει.Το Πρόβλημα Το Έχω Με Την Upload Που Φτανει Το Πολυ στα 50kb/s Τι Πρεπει να Κανω???

ptoma
23-12-10, 22:38
Τίποτα, μέχρι που να βγουν οι vdsl που θα δίνουν μέχρι και 5mbps upload...

τα 50kb/s που έχεις είναι φυσιολογικά, αν κρίνω από το download που πετυχαίνεις, ή γραμμή σου πρέπει να συγχρονίζει κάπου στα 14-15mbps οπότε το upload σου κάπου στα 600-700 mbps...

Το μέγιστο upload ου θα μπορούσες να έχεις σε μια ADSL, υπό ιδανικές συνθήκες θα ήταν περίπου 100mbps αν συγχρόνιζες στα 1024mbps upload...

άρα όλα είναι καλά με τις παρούσες συνθήκες...

Shawn17
23-12-10, 22:49
Τίποτα, μέχρι που να βγουν οι vdsl που θα δίνουν μέχρι και 5mbps upload...

τα 50kb/s που έχεις είναι φυσιολογικά, αν κρίνω από το download που πετυχαίνεις, ή γραμμή σου πρέπει να συγχρονίζει κάπου στα 14-15mbps οπότε το upload σου κάπου στα 600-700 mbps...

Το μέγιστο upload ου θα μπορούσες να έχεις σε μια ADSL, υπό ιδανικές συνθήκες θα ήταν περίπου 100mbps αν συγχρόνιζες στα 1024mbps upload...

άρα όλα είναι καλά με τις παρούσες συνθήκες...

Σε Ευχαριστώ Που Απάντισες Φίλε Μου..Μήπως Έχεις Καμιά Ιδέα Πότε Τα vdsl Θα Βγούν?Και Τι Θα Πρέπει Να Κανω Για Να Το Αποκτήσω???Ευχαριστώ:clap:

ptoma
23-12-10, 23:02
μεχρι στιγμής είναι πιλοτικό σε 5 πόλεις τις ελλάδος, νομίζω κάπου είδα κάποια post, εδώ στο forum που έχουν την πρόοδο των vdsl, και ίσως έχει ανακοινώσεις στις σελίδες του οτε.

Για να το αποκτήσεις, προφανώς κάποια αίτηση, αλλά ακόμα δεν έχουν ανακοινωθεί λεπτομέρειες ούτε καν για τιμοκαταλόγους.

ΔΙΩΡΘΩΣΗ: το μεγαλύτερο upload σε μια ADSL είναι 100kbps και όχι 100 mbps που είπα πριν... αλλά πιστεύω κατάλαβες πως έκανα λάθος....:whistle:

Shawn17
23-12-10, 23:34
μεχρι στιγμής είναι πιλοτικό σε 5 πόλεις τις ελλάδος, νομίζω κάπου είδα κάποια post, εδώ στο forum που έχουν την πρόοδο των vdsl, και ίσως έχει ανακοινώσεις στις σελίδες του οτε.

Για να το αποκτήσεις, προφανώς κάποια αίτηση, αλλά ακόμα δεν έχουν ανακοινωθεί λεπτομέρειες ούτε καν για τιμοκαταλόγους.

ΔΙΩΡΘΩΣΗ: το μεγαλύτερο upload σε μια ADSL είναι 100kbps και όχι 100 mbps που είπα πριν... αλλά πιστεύω κατάλαβες πως έκανα λάθος....:whistle:

ok thnx :) ναι το καταλαβα οτι εκανες λαθος no problem

@ ADSLgr.com All rights reserved.