PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζητώ βοήθεια με NetFaster IAD2



dimikal
26-12-10, 00:44
Γειά σας από εμένα. Έχω ένα NetFaster IAD2 και επειδή την σύνδεση την μοιραζόμαστε 4 άτομα. Θέλουμε να την μοιράσουμε στα 4 (25% ο καθένας). Δεν θέλουμε να βάλουμε στους υπολογιστές κάποιο άλλο πρόγραμα όπως το net limiter.
Προσπαθήσα να μοιράσω την γραμμή μέσω του router από το QOS αλλά δεν τα κατάφερα. Υπάρχει τρόπος να το κάνω μέσω του router και αν ναί μπορείτε να με βοηθήσετε με αυτό σας παρακαλώ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

NoMoreDos
26-12-10, 01:49
Απλά ο κάθε ένας βάζει το ethernet καλώδιο του σε μία από της 4 υποδοχές,που ακριβώς κολλάει το θέμα;

zaxosm
26-12-10, 01:58
Aυτο που ζηταει το παιδι ειναι καθε ενας που συνδεεται στο ρουτερ, απο τους 4, να τραβαει το 25% και οχι παραπανω του διαθεσιμου bandwidth.

Παντως φιλε ειναι σχετικα δυσκολη διαδικασια αυτο που θες να κανεις. Ειχα επιχειρησει παλιοτερα να το κανω αλλα δεν τα καταφερα.

jdtech
27-12-10, 00:22
Δεν νομίζω ότι γίνεται αυτό με το ρουτεράκι που αναφέρεις. Ίσως αν υπάρχει κάποιο third party firmware που να δίνει αυτή τη δυνατότητα. Το άλλο που μπορείται να κάνετε είναι να βάλετε ένα παλιό pc και να το κάνετε ρούτερ με κανένα λινουξάκι και από εκεί μπορείς να κάνεις παπάδες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.