PDA

Επιστροφή στο Forum : 11 ημέρες (and counting...) για μετατροπή Conn-X 384 σε 512



DJDB
01-09-06, 14:15
Τηλέφωνο στο 134 για μετατροπή απο 384 σε 512: 21/8/06 (την μέρα που έληγε το υποχρωτικό εξάμηνο).

Έλαβαν την τηλεφωνική αίτηση: 24/8/06 (αυτο το έμαθα σε επόμενο τηλεφώνημα μου,όπου μου είπαν πως έκανα την αίτηση αυτη την μέρα...)

Έως σήμερα δεν έχει γίνει τίποτα.Έχω πάρει 4-5 τηλέφωνα.Στο πρώτο τηλέφωνο μου είπαν πως θα γίνει η μετατροπή σε 2-3 μέρες,στο δεύτερο οτι θα γίνει μέχρι σήμερα.Ξαναπαίρνω σήμερα και μου λένε πως είναι παράξενο αυτο που συμβαίνει και πως θα στείλουν fax για παράπονα στους τεχνικούς (ο ΟΤΕ δηλαδή θα κάνει παράπονα στον ΟΤΕ).Αυτη τη στιγμή,η μετατροπή μου βρίσκεται ακόμη σε στάδιο "Κατασκευής" (όπως μου είπαν - δλδ οτι είναι εν εξελίξη).

Θα τους αφήσω 4-5 μέρες ακόμα.Αν δεν γίνει τίποτα μέχρι την Τρίτη-Τετάρτη (νομίζω πως 17 μέρες είναι υπερασρκετές για κάτι τέτοιο) έχω την δυνατότητα να σταματήσω το Connex και να περάσω σε κάτι άλλο (ondsl ας πούμε)?Απ'ότι ξέρω η γραμμή είναι στο όνομα σου οταν έχεις Connex.

Πιστεύω πως οταν σου λένε πως θα πάρει 2-3 μέρες και παίρνει τόσες,έχεις το δικαίωμα να μην το δεχθείς.Υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές επιλογές,δεν χρειάζεται να παρακαλέσουμε κανέναν...Και μετά απο όλα αυτά,το "θαύμα" του δωρεάν διπλασιασμού (όπου θα μου έκαναν την νέα μου 512-->1024) μάλλον θα αργήσει....

ΥΓ: DSLAM Αιγάλεω.

papdoux
01-09-06, 15:06
μαλλον εχεις πεσει στην περιπτωση τωρα με τις αναβαθμισεις και εχουν χασει την μπαλα. Σε εμενα, που ειχα κανει την αιτηση για αλλαγη απο 384 σε 512, εγινε μεσα σε 2 μερες, αντε 3 το πολυ. Τωρα μου εγινε και η αναβαθμιση και ειμαι στα 1024.

Ελπιζω να σου γινει η αλλαγη γρηγογα για να ηρεμησεις και εσυ.

DJDB
01-09-06, 15:59
:shock::shock::shock::shock:

Λίγα λεπτά μετά τη δημιουργία αυτού του topic,αποσυνδέθηκα μόνος μου.Μετά δεν μπορούσα να ξαναμπώ.Ε,τι έγινε?11 ημέρες μετά την αίτηση μου,αναβαθμίστηκα σε 512.:shock:

Έπρεπε να περάσουν 11 μέρες και να γίνουν 5 τηλέφωνα,1 fax και 1 topic για να γίνει μια απλή αναβάθμιση.:p

Τέλος καλό,όλα καλά τουλάχιστον,Τώρα αναμένουμε την δωρεάν αναβάθμιση.

(papdoux,μάλλον βοήθησε και η 'ευχή" σου για επιτυχή αναβάθμιση.Thx!:D)

@ ADSLgr.com All rights reserved.