PDA

Επιστροφή στο Forum : Cisco 877 Απο Conn-x modem



Anastasios001
27-12-10, 15:10
Αγαπητοί όλοι ,


θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αντικαταστησει επιτυχώς το μοντεμ της conn-χ με καποιο Cisco της σειράς 8xx ή έστω να έχει βάλει το connexx san bridge.

Αν ναι παρακαλώ κατα ποσο ειναι ευκολο να μου δειξει το config.(χωρις Acl panw kai passwd)


Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Με εκτιμηση.

nontasaggelis
28-12-10, 17:24
Αγαπητοί όλοι ,


θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει αντικαταστησει επιτυχώς το μοντεμ της conn-χ με καποιο Cisco της σειράς 8xx ή έστω να έχει βάλει το connexx san bridge.

Αν ναι παρακαλώ κατα ποσο ειναι ευκολο να μου δειξει το config.(χωρις Acl panw kai passwd)


Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Με εκτιμηση.

Το 877 ειναι μοντεμ ρουτερ!
Με την συσκευη αυτη εχεις τις παρακατω επιλογες:
1)Τοποθετεις το καλωδιο του τηλεφωνου ΟΤΕ πανω στον ρουτερ και διαμορφωνεις την συσκευης σου για να δεις internet!
H διαμορφωση ειτε θα γινει με console (η καλυτερη επιλογη), ειτε αν δυσκολευεσαι θα χτυπησεις στι ιντερνετ explorer σου 10.10.10.1.Ετσι θα γινει εκκινηση του SDM exrpress η του CCP express (αναλογα τι εχει αποθηκευμενο η συσκευη σου).Ακολουθεις τις απλες οδηγιες και εισαι κομπλε!

2)Για να συνδεσεις το μοντεμ του οτε σε bridge mode, ωστε η συσκευη cisco να ειναι μονο ρουτερ, ειτε πρεπει να εχεις το μοντελο 871 fast ethernet, το οποιο εχει WAN interface, ειτε να δημιουργησεις εσυ στο ηδη υπαρχων 877 WAN interface, κανοντας το interface 0, της θυρας 0 π.χ., να κανει το PPP!
Γινεται μεν, αλλα μονο με console και πρεπει να το κατεχεις και να εχεις ορεξη και χρονο!

Γενικα η σειρα 870, αλλα και ολα τα cisco παιζουν παρα πολυ καλα και αξιοπιστα σε ΟΤΕ γραμμες!

Lagman
28-12-10, 19:09
Στο πατρικό μου είχα isdn και το 876 (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=447435) έπαιζε καλύτερα από κάθε router...

@ ADSLgr.com All rights reserved.