PDA

Επιστροφή στο Forum : πάρτε ένα mic και πάρτε τηλέφωνο!!



chrispen
21-02-04, 17:46
ενα καινούργιο πρόγραμμα το οποίο βασίζεται στα p2p κάνει δειλά δειλά την εμφάνιση του , λέγεται skype , μπορείτε να το κατεβάσετε απο εδώ www.skype.com και είναι δωρεάν. Σύμφωνα με τους δημιουργούς του μπορείτε να γραφτείτε και να πάρετε ενα ψευδόνυμο , με αυτό θα σας βρίσκουν όλοι όσοι θέλουν να σας μιλήσουν , αρκεί να έχουν μικρόφωνο. Μόλις σας βρούν στην λίστα μπορούν να σας βάλουν στα contacts ή να σας πάρουν κατευθείαν τηλέφωνο. Αυτό γίνεται με το πάτημα μόλις ενοσ κουμπιού. Μήν αργείτε , σας περιμένω να το δοκιμάσουμε. Το nick μου είναι chrispen (doh!)

psyxakias
21-02-04, 17:51
Δεν νομίζω ότι είναι κάτι καινούργιο.. ακόμα και το Messenger το προσφέρει αυτό.

Το ότι επιτρέπει έως 5 άτομα ταυτόχρονα σε conference είναι θετικό, αν και δε νομίζω ότι θα είναι και λειτουργικό.

drtequila
21-02-04, 18:29
υπαρχει καποια διαφορα ως προς την ποιοτητα στον ηχο? αναμεσα στα διαφορα προγραμματα του ειδους εννοω.

HellV1L
21-02-04, 18:42
ρε παιδια καποια στιγμη και γω ειχα πει για το skype αλλα παει πολυς καιρος....
εχω ακουσει καλες κριτικες.
καλο επισης ειναι και το roger wilco το οποιο μπορει να χρεισιμοποιηθει και για gaming συνομιλιες

GP
21-02-04, 19:16
Δοκιμαστε και το firefly...

Lord_Flasheart
21-02-04, 19:19
ενα καινούργιο πρόγραμμα το οποίο βασίζεται στα p2p κάνει δειλά δειλά την εμφάνιση του , λέγεται skype , μπορείτε να το κατεβάσετε απο εδώ www.skype.com και είναι δωρεάν


χαχαχα...
μάλλον δεν ειναι τοσο καινουριο το scype....:P

chrispen
21-02-04, 20:42
τώρα το πήρα χαμπάρι τοτε , επίσης το "δειλά δειλά" μεταφράζεται σε 7 εκατομμύρια downloads :D

jimmylee
21-02-04, 21:27
Εγώ χρησιμοποιώ το firefly που έγραψε ο GP (www.myworldvox.com) το οποίο έχει πολύ καλή ποιότητα ήχου ακόμα και με pstn 56k!

alefgr
21-02-04, 23:28
Όταν είσαι πίσω από NAT, 5 PC, μπορούν να έχουν επαφή με το έξω κόσμο μέσω του skype?

turboirc
22-02-04, 00:30
Πριν ενα περιπου μηνα εκανα release το Not Only Two! (500K) το οποιο κανει *ταυτόχρονη* συνομιλία μέχρι και 100 χρήστες. Φυσικά μονο για ADSL, στην οποια η συνομιλία μου με 3-4 ατομα ταυτόχρονα ειναι πολυ ικανοποιητική σαν να ειμαι σε ενα δωμάτιο.

Και χωρίς P2P .
http://www.turboirc.com/not

@ ADSLgr.com All rights reserved.