PDA

Επιστροφή στο Forum : Μερικες ερωτήσεις για ONDSL kit 2Mbit



foksot
02-09-06, 02:09
Μερικές ερώτησεις...(αν κανω κατι λαθος στο post, sorry)

Θα ήθελα να μου πείτε κάποιος αν ξέρει λεπτομέρειες για το τι ακριβώς είναι
το "πακελο" onDSL 2mb του "οτενετ" Που δινεις 104 ευρο και μετα ειναι 26 τον μηνα.

1) Αυτό πρέπει να πας σε μαγαζί να το αγοράσεις? Η μπορείς να το παραγγείλεις και online...
2) Μετά πως το πληρώνεις αυτό?
Σου στέλνουν λογαριασμό σπίτι σου η μπορείς να το βάλεις να σου έρχεται στον λογαριασμό του ΟΤΕ?
3) Περιλαμβάνει κανένα modem αυτό μέσα και πιο?
4) Το wireless απλος δινουν μοντεμ ρουτερ wireless? Ειναι καλο?
5) Ότι άλλο νομίζεις ότι θα βοηθούσε...

Eυχαριστω;)

stri250
02-09-06, 08:58
1) Αυτό πρέπει να πας σε μαγαζί να το αγοράσεις? Η μπορείς να το παραγγείλεις και online...
2) Μετά πως το πληρώνεις αυτό?
Σου στέλνουν λογαριασμό σπίτι σου η μπορείς να το βάλεις να σου έρχεται στον λογαριασμό του ΟΤΕ?
3) Περιλαμβάνει κανένα modem αυτό μέσα και πιο?
4) Το wireless απλος δινουν μοντεμ ρουτερ wireless? Ειναι καλο?
5) Ότι άλλο νομίζεις ότι θα βοηθούσε...

Eυχαριστω;)

1. Μπορείς να το παραγγείλεις και απο το websales.otenet.gr αλλά δεν θα το συνιστούσα!

2. Αν πας σε OTEshop σου δίνει την δυνατότητα να το πληρώνεις μέσω του λογαριασμού του ΟΤΕ. Αν αυτό κάνεις τότε θα πρέπει επιπρόσθετα να έχεις και υπεύθυνη δήλωση του κατόχου της γραμμής (εκτός και αν είσαι ο ίδιος) οτι επιτρέπει ο κάτοχος την χρέωση του OnDSL Kit μέσω του λογαριασμού του ΟΤΕ του.
Βέβαια υπάρχει και η δυνατότητα για πληρωμή σε εξουσιοδοτημένο σημείο εξόφλησης.

3. Sagem 800/840 (PSTN ή ISDN αντίστοιχα) USB μόντεμ

4. Προσθέτεις 47 ευρώ για το ασύρματο Sagem 1500/1540 με 4 ethernet

5. Ενα κουτί ασπιρίνες σε περίπτωση που πάρεις το USB ;)

firefox
06-09-06, 23:55
ρε παιδιά να ρωτήσω αν κανεις μετάβαση σε τέτοιο πακέτο δεν tah εξής αρκετές μέρες downtime? έτσι έχω διάβαση από αλλα threads. ένας γνωστός όμως έκανε το πακέτο με τα 1024 "οτενετ" και είχε διακοπή μονο 4ώρες? τι γίνετε?

No-Name
07-09-06, 14:57
H προσφροά θα τελειώσει λίγο νωρίτερα από 23/9 στις 9/9
http://corporate.otenet.gr/portal/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/individualsoffersinternet?action=portlets.PsmlPortletAction&eventsubmit_doview=9473

Ο λόγος...άγνωστος :whistle:

tsaros
07-09-06, 15:38
τωρα το ειδα
γιατι αραγε?:hmm:

Gila1899
07-09-06, 16:24
τωρα το ειδα
γιατι αραγε?:hmm:
Η otenet όταν θεωρεί οτι μία προσφορά είναι υπερβολική προβαίνει σε "διορθωτικές" κινήσεις.Το είχε κάνει και πέρυσι, αν θυμάμαι καλά, όταν αρχικά έδινε με το ondslkit 50% έκπτωση στις υπηρεσίες της μετά τη λήξη του υποχρεωτικού χρόνου παραμονής και μετά το έκανε απλά σταθερή τιμή για τους υπόλοιπους μήνες.

Ενα άλλο ενδεχόμενο είναι να θεωρούν πως το δίκτυο τους δεν μπορεί να αντέξει τόσες νέες συνδέσεις 2mbit και προσπαθούν να περιορίσουν σχετικά τον αριθμό των συνδέσεων σε αυτή την ταχύτητα.

Η προσφορά πάντως, καθώς και του adsl in a box, για τα 2mbit την θεωρώ πάρα πολύ καλή, και το βλέπω πολύ δύσκολο στο άμεσο μέλλον να γίνει καλύτερη.

No-Name
07-09-06, 16:40
Δεν είναι θέμα δικτύου....Ξέρεις από ένα σημείο και μετά καταντάει ανταγωνισμός το 26ε το μήνα όλα πληρωμένα ενώ ο ΟΤΕ κοιμάται ακόμα έ και όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται σε μία οικογένεια να υπάρχει επίθεση από το ένα μέλος στο άλλο.Λογικό

stratoss
07-09-06, 18:15
Το θεμα ειναι οτι εχεις 12 μηνη δεσμευση?Γιατι σε προηγουμενο πακετο παραδειγμα 384 που εχω ειχα προπληρωμη 80 ευρω για 4 μηνες δλδ ειχα την επιλογη να σταματησω στους 4 μηνες ενω μου ελεγε το πακετο 20 ευρω και κατι δεν θυμαμαι καλα καθε επιπλεων μηνα οπως λεει τωρα.Ξερει καποιος αν μπορω μονο να προπληρωσω και να εχω μονο για 4 μηνες το πακετο?

No-Name
07-09-06, 18:19
Απαιτέι 12μηνο

@ ADSLgr.com All rights reserved.