PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για μετάβαση σε ΗΟL 4Mbit αλλά σταδιακά



schumifer
02-09-06, 14:21
Καλημέρα σας. Το θέμα έχει ως εξής. Σε πολύ λίγες μέρες τελειώνει ο 512 shared κύβος της βιβόντι. Ήδη ετοιμάζω το φαξ που θα τους στείλω για τη διακοπή.
Αμέσως μετά θα ήθελα να προχωρήσω σε HOL μιας και η περιοχή μου υποστηρίζεται για το 4άρι της.
Το πρόβλημά μου είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν είμαι σίγουρος αν σε 4 μήνες θα είμαι ακόμη Αθήνα, αλλά αυτή η πληροφορία μάλλον θα μου γίνει γνωστή σε μισό με ένα μήνα.

Γνωρίζετε να υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω ιντερνετ για αυτό το μήνα από HOL από κάποιο πακέτο -ή αλλιώς- που να μη μου πάει ο κούκος αηδόνι και το οποίο να μπορώ να το διακόψω αν μάθω ότι μένω Αθήνα ή να το συνεχίσω μέχρι Γενάρη και να το κόψω τότε?
Θενξ εκ των προτέρων

lewton
02-09-06, 23:32
Κάτι φθηνό που να μπορείς να το κρατήσεις ένα μήνα δεν υπάρχει...
Ή θα πάρεις το ρίσκο να αγοράσεις το ετήσιο πακέτο της HOL κι ότι γίνει, ή θα μείνεις χωρίς ΑDSL μέχρι να το μάθεις, ή θα κάνεις μια ανανέωση της Vivodi με ένα εξάμηνο (οι τιμές για shared είναι αρκετά καλές, και αν σου μείνουν 2 μήνες δε χάθηκε και ο κόσμος).
Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα να σου κάνει η HOL μετοφορά της ετήσιας σύνδεσης σε άλλη περιοχή στην αντίστοιχη ΑΡΥΣ ταχύτητα (φαντάζομαι τα 1024 αφού προωθεί την 4άρα ως 4096 στην τιμή των 512), χρεώνοντας σου ενδεχομένως τη μεταφορά. Προσπάθησε να μάθεις αυτό.

nm96027
03-09-06, 10:58
Νομίζω πως ο lewton εχει δικιο. Αν θες να συνδεθεις στο Broadband Pack 4000 της ΗΟL,ρισκαροντας, τοτε μπορεις να κανεις μεταφορα στην περιπτωση που φύγεις. Αλλά σίγουρα πρεπει να παρουμε και την γνωμη της HOL για αυτο. Αν το δεχεται (που δεν βλεπω κανεναν λογο για τον οποιο να μην το δεχεται) πες τους να στο στείλουν και σε email (οτι όντως γίνεται η μεταφορα) γιατί μετά μπορει να το έχουν ξεχάσει (....) !!!!

schumifer
03-09-06, 11:31
Από την άλλη το ραμ δίνει 2 μήνες 1024. Ξέρετε τίποτα γιαυτό?

nm96027
03-09-06, 23:34
Από την άλλη το ραμ δίνει 2 μήνες 1024. Ξέρετε τίποτα γιαυτό?

Εγω οχι, το παρακάτω όμως thread ναι
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=46260

schumifer
06-09-06, 23:11
Τέσπα ετοιμάζομαι να συμπληρώσω τα έντυπα της ΧΟΛ για τα 4... Εντωμεταξύ έχω κάνει μέσω φαξ αίτηση διακοπής για τον κύβο και έπρεπε να μου είχ κοπεί σήμερα ήδη. ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.