PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταχύτατη εξυπηρέτηση



DSLaManiaC
30-12-10, 21:33
Για μια φορά θα γράψω θέμα στο οποίο δε κράζω αλλά λέω μπράβο σ έναν ISP... :p

Τηλέφωνο στη HOL εκ μέρους φίλου μου στις 18:43 για να τους πω να κάνουν μια αλλαγή προφίλ απ το 12ρι στο 9ρι SNR.

Στις 18:46 (3 λεπτά μετά) δέχομαι κλήση απ το τεχνικό, του λέω τι θέλω, τσουπ κάτω η ADSL και το προφίλ άλλαξε όπως διαπίστωσα μόλις συγχρόνισε πάλι.

Ο τύπος στο τηλέφωνο ένιωθε, δεν ήταν απ τους αργόστροφους.

Μπράβο. :oneup:

ΥΓ: Ο κωδικός αναφοράς του θέματος (μήπως διαβάσει κανείς από HOL και του δώσει bonus..:p) είναι 1-794221334 :)

alex24
30-12-10, 21:46
Την ιδια εμπειρια εχω και γω σημερα πολυ καλη εξυπηρετηση....:respekt:

MaFiOzOs_GR
30-12-10, 22:15
Και δω παρομοίως.....
Με πήρε τηλέφωνο ο τεχνικός, 10 λεπτά περίπου αφού το έκλεισα από την ΤΥ, και μου άλλαξε το SNRM αμέσως! :)

ipo
30-12-10, 22:17
Κι από δική μου εμπειρία, η HOL δείχνει εμφανή σημάδια βελτίωσης στον τομέα της τεχνικής υποστήριξης.

Με πήραν τηλέφωνο από FORTHnet για να ξαναγίνω συνδρομητής τους. Αφού τους ανέφερα ότι με είχαν 2 φορές επί 2 εβδομάδες χωρίς γραμμή, τους είπα ότι δεν πρόκειται να γίνω ξανά πελάτης τους αν δεν επενδύσουν στην ποιότητα εξυπηρέτησης πελατών και την τεχνική υποστήριξη, όπως έχουν κάνει στη HOL.

matelas
31-12-10, 00:11
Ναι έχουν καλή τεχνική υποστήριξη, το έχω αναφέρει και εγώ αρκετές φορές. Όσες φορές τους χρειάστηκα (αρκετές φορές) ήταν εξυπηρετικοί, "διαβασμένοι", πρόθυμοι στο να βοηθήσουν.

pRieStaKoS
04-01-11, 00:29
bonus ??? χαχαχαχα

Νikosanagn
04-01-11, 00:34
Ότι πρόβλημα είχα (ευτυχώς ελάχιστες φορές) πάντα με έπρενε ένας τεχνικός, πολύ ευγενικός και μου έλυνε το πρόβλημα μάλιστα αν δεν απαντήσεις ξαναπέρνουν μέχρι να οτο σηκώσεις, επίσης 2 φορές με έχει εξυπηρετήσει άριστα γυναίκα, για να μην υποτιμάμε και το γυναικίο φύλο σε τεχνικά θέματα :p

gravis
08-01-11, 16:48
ναι στην τεχνικη υποστηριξη ειναι εξαιρετοι

GERAKAS6
12-01-11, 20:52
Ειμαι και εγω ευχαριστιμενος απο τους τεχνικους και τους βαζω 9/10 να συνεχισει ετσι η hol...

Agarwaen777
12-01-11, 21:33
Ίσως τα πράγματα έχουν αλλάξει. Εγώ πάλι (έχω κάνει εκτενής αναφορά σε άλλο post) ήμουν υπερβολικά δυσαρεστημένος με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Και για να μην αναφέρω πάλι το πρόβλημα, θα πω ότι ο χρόνος αναμονής στο ακουστικό ήταν 1 ολόκληρη ώρα!!!! Το είχα βάλει στην ανοιχτή ακρόαση για να μην το έχω στο αφτί μου και μετά από κάποιο σημείο νόμιζα ότι είχα αφήσει το pc να παίζει μουσική… τόσο πολύ είχα συνηθίσει την μουσική της αναμονής. Ευτυχώς δεν τους έχω χρειαστεί πρόσφατα αλλά είναι πολύ θετικό το ότι ακούω καλά σχόλια και σχόλια για βελτίωση και αναβάθμιση.

basilis5
13-01-11, 16:59
παιδια ποσο πρπει να ειναι δλδ το snr;
συγχρονιζω στα 6,6 περιπου με attenuation 45-49.
υπαρχει καποια οθονη μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ να σας ποσταρω να μου πειτε;και να δειχνει και τι τιμη εχω στο snr;

CheLLokoS
13-01-11, 17:03
Στον browser σου 192.168.2.1->δίνεις και στα δυο κουτακια admin -> πάς status και ποστάρεις εδώ

basilis5
13-01-11, 21:00
Στον browser σου 192.168.2.1->δίνεις και στα δυο κουτακια admin -> πάς status και ποστάρεις εδώ


http://i708.photobucket.com/albums/ww84/basilis5/dsl-1.jpg


αν και δεν ξερω αν εχει χρησιμη πληροφορια εδω (edited)

MaFiOzOs_GR
13-01-11, 21:02
Τι θέλει να πει ο ποιητής;;;
Μια εικόνα χίλιες λέξεις λένε, αλλά και κάνα σχόλιο δεν θα μας χαλούσε..... :hmm:

Δεν έπρεπε να μας δείξεις την ΙΡ σου....ετοιμάσου για Denial of Service attack!!! :twisted:

:p:p:p

basilis5
13-01-11, 21:49
απαντουσα στον φιλο λιγο πιο πανω. εκανα ενα edit με παραθεση στο κειμενο του,στο οποιο απαντουσα.
εκανα κατι κακο με την ΙΡ;

MaFiOzOs_GR
13-01-11, 22:00
απαντουσα στον φιλο λιγο πιο πανω. εκανα ενα edit με παραθεση στο κειμενο του,στο οποιο απαντουσα.
εκανα κατι κακο με την ΙΡ;

Τώρα που το έκανες edit καταλαβαινόμαστε! :oneup:

Όχι πλάκα σου έκανα για την ΙΡ εξού και έβαλα 3 (τρία) smilies :p

k_77
14-01-11, 02:21
Εκτιμώ ότι αυτό ήταν θέμα ρύθμισης. Λογικό δεν είναι να γίνει άμεσα;
Γιατί θα πρέπει να θεωρούμε σαν καλή εξυπηρέτηση το αυτονόητο;

Το θέμα είναι τι εμπειρία έχουν όσοι διαπίστων προβλήματα στη γραμμή τους, πχ κόπηκε το internet ή το τηλέφωνο ξαφνικα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.