PDA

Επιστροφή στο Forum : HTC DIAMOND και Android



JeanPaul
31-12-10, 11:58
καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.,

γνωριζει κανεις αν γινεται να περαστει αλλο λειτοργικο συστημα στο Htc diamond ?

και αν αξιζει

riddle3
31-12-10, 16:21
Μπορεί, τώρα αν αξίζει είναι λίγο υποκειμενικό. Εμένα μου φάνηκε λίγο πιο αργό από τα winmo, αλλά έτρεχε και από 2gb sd κάρτα χωρίς class specification = πάναργη.

Πάντως αν έχεις όρεξη για δοκιμές άρχισε από εδώ : http://xdandroid.com/wiki/Main_Page

RyDeR
02-01-11, 18:44
Μπορεί, τώρα αν αξίζει είναι λίγο υποκειμενικό. Εμένα μου φάνηκε λίγο πιο αργό από τα winmo, αλλά έτρεχε και από 2gb sd κάρτα χωρίς class specification = πάναργη.

Πάντως αν έχεις όρεξη για δοκιμές άρχισε από εδώ : http://xdandroid.com/wiki/Main_Page


Ενδιαφερον ... ισως αναστησουμε λιγο το κινητο του κολλητου γιατι με τα wm ... τρεχα γυρευε.

JeanPaul
02-01-11, 22:12
για δειτε το. ειναι τοσ καλο to adroid γενικοτερα ?

εγω που εχω περασει παντως μια αλλη ρομ στο δικο μου ειμαι πολυ ικανοποιημενος

netuser78
02-01-11, 22:45
για δειτε το. ειναι τοσ καλο to adroid γενικοτερα ?

εγω που εχω περασει παντως μια αλλη ρομ στο δικο μου ειμαι πολυ ικανοποιημενος

εισαι ικανοποιημενος ε?

Δεν εισαι, απλα δεν το ξερεις οτι δεν εισαι. Οταν θα παρεις κανα android της προκοπης θα καταλαβεις οτι ησουν στον μεσαιωνα συγκεκριμενα.

Πρωην κατοχος Diamond. :)

* To Android στο Diamond ειναι ανεφικτο, και να ηταν εφικτο, παλι φρικτο θα ηταν σε τετοια συσκευη.

eniac
03-01-11, 01:31
για το diamond, το ιδανικότερο είναι μια wm cooked rom... το xandroid τρέχει πολύ αργά στη συγκεκριμένη συσκευή.. προσωπικά το έχω μόνο για ps3 jailbreak.. πούλησέ το, βάλε και μια διαφορά και πήγαινε πάρε το zte blade απο wind με 160€...

RyDeR
03-01-11, 02:32
για το diamond, το ιδανικότερο είναι μια wm cooked rom... το xandroid τρέχει πολύ αργά στη συγκεκριμένη συσκευή.. προσωπικά το έχω μόνο για ps3 jailbreak.. πούλησέ το, βάλε και μια διαφορά και πήγαινε πάρε το zte blade απο wind με 160€...

Έχεις να προτείνεις καμία "καλή" cooked rom;

icecbr
05-01-11, 16:15
Diamond συμπαθητικό μόνο με coocked rom, try xda developers, εχει σχεδόν καθημερινά!

το δικο μου το βαρέθηκα πάντως (απ τον 1ο μήνα που το πήρα) και το πουλάω... θελει κανεις?

byebye HTC bye bye Windows Mobile, ανυπομονώ να πάρω android και δεν θελω να ξαναδώ htc!

eniac
05-01-11, 16:51
κοίτα στο xda-developers.
σίγουρα θα βρείς κάποια να σου ταιριάζει.

JeanPaul
05-01-11, 19:09
μπα μια χαρα ειμαι με το HTC. κανω τα παντα χωρις κανενα προβλημα και χωρις κανενα κολλημα. δεν εχω δοκιμασει android για να ξερω και να συγκρινω αλλα προβλημα δεν εχω απολυτως κανενα με το κινητο οσο αφορα το ο,τιδήποτε.
εσεις γιατι λετε οτι δεν ειναι καλο π.χ. ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.