PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταστράφηκε το Jetspeed 520 μετά την αναβάθμιση?



giorgosc61
02-09-06, 21:05
Καλησπέρα,

Μετά την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware του Jestpeed 520 POTS, OTE και φορτώνοντας το firmware από web interface όταν μου ζήτησε reboot έκανα reboot from default.
Αμέσω μετά άναψαν όλα τα λαμπάκια και το USB, WAN, ALM αναβοσβήνουν.
Στο web interface δεν μπορώ να μπω πλέον, 192.168.1.1 δεν βρίσκει το router.
Το router είναι συνδεδεμένο μέσω lan.

Δοκίμασα να πατήσω 4 φορές το reset και να το βγάλω από το ρεύμα και να το ξαναβάλω αλλά δεν έγινε κάτι.

Υπάρχει τρόπος να κάνω κάτι να το διορθώσω ή το router πάει για πέταμα?

lotbsis
03-09-06, 10:21
Σου απάντησα στο άλλο thread. Πέρασε το παλιό firmware μέσω telnet.

giorgosc61
03-09-06, 14:17
Φίλε ευχαριστώ για την απαντησή σου.
Ήμουν έτοιμος αύριο να πάρω το Alcatel 585.

Πως όμως περνάς το firmware μέσω telnet? Είναι εύκολο να μου εξηγήσεις την διαδικασία? Να συνδέσω το ethernet πάω στον υπολογιστή ή πρέπει να χρησιμοποιήσω κάποια άλλη θύρα π.χ την usb που έχει.
Ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω?
Τι εντολές να γράψω?

Korpsus
24-09-06, 15:53
Μόλις πριν ελάχιστα λεπτά βρέθηκα και εγώ στην ίδια κατάσταση... το λαμπάκι του LAN είναι μονίμως αναμένο ενώ τα λαμπάκια USB, WAN και ALARM αναβοσβήνουν συνέχεια. Μέσω ethernet δεν μπορώ να μπω ούτε στο telnet του jetspeed ούτε καν να το κάνω ping.. Μοιάζει πραγματικά να είναι κλινικά νεκρό!!

Δεν μου άρεσαν τα 100kb/s με την 2048, ας φάω τώρα στη μάπα dial-up 52kbps :evil:

alejandros1967
22-06-07, 16:27
Βρε παιδιά βρήκατε λύση για αυτό το πρόβλημα.Το είχα πάρει δανικό και πρέπει να το επιστρέψω αλλά έκανα την βλακεία να κάνω αναβάθμιση και τώρα δεν μπορώ να το επαναφέρω έπαθα το ίδιο με τον φίλο Κorpsus. Ευχαριστώ.

alejandros1967
02-07-07, 09:02
Τελικά δεν υπάρχει λύση επιστροφής βρε παιδιά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.