PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο Πρόβλημα με Connx-TV



harris78
02-01-11, 04:13
Χρόνια Πολλά & Καλή Χρονιά σε όλους!

Ξαφνικά από σήμερα και ενώ δούλευε το Connx-TV 3 μήνες χωρίς πρόβλημα, δεν μου παίζει κανένα κανάλι - Δείχνει μαύρο. Το EPG και το Filmclub παίζουν κανονικά. Χρησιμοποιώ powerlpug της linksys, έχω κάνει reset τον pirelli πολλές φορές και μπουτάρει κανονικά αλλά συνεχίζει το πρόβλημα. Έβγαλα τα πάντα από τις πρίζες και πάλι τίποτα... Είχα ακούσει και άλλους με παρόμοιο πρόβλημα με powerplugs αλλά εμένα όπως είπα δουλευε κανονικά 3 μήνες και δεν πείραξα τίποτα!
Επίσης να ρωτήσω αν κάποιος χρησιμοποεί τα Corinex HD200 powerplugs που δίνει ο οτε με τριφασικό ρευμα ή τα TP-Link TP-PA201ή211, σε περίπτωση που πρέπει για "ανεξηγητο" λόγο να αλλάξω τα Linksys.

Ευχαριστώ!

sdikr
02-01-11, 12:48
Δες αν σου δουλεύει το filmclub, καθώς και αν μπορείς να δοκιμάσεις με καλώδιο να δεις αν δουλεύει

harris78
02-01-11, 13:20
To Filmclub όπως είπα δουλεύει...

sdikr
02-01-11, 13:22
Συγνώμη τότε δικό μου λάθος :oops:

τα Linksys έχουν τίποτα επιλογές για να κάνεις; συνήθως έχει να κάνει με Multicast κλπ

harris78
02-01-11, 18:25
Με καλώδιο δουλεύει κανονικά. Δεν μπορώ μα καταλάβω τι έγινε... Ιντερνετ μπαίνω κανονικά με το pc μέσω powerlines. Και στο connxtv όπως είπα δεν δουλεύουν μόνο τα κανάλια... Έπαιξα και με τις ρυθμίσεις των linksys, αλλά τίποτα. Περίεργα μπήκε ο χρόνος...!!!

johnsruro
10-01-11, 20:24
δεν μπορείς με κάποιο τρόπο να το συνδέσεις κατευθείαν πάνω στην πρίζα του τηλεφώνου χωρίς το Powerplug για να δεις αν όντως δεν παίζει θέμα με αυτά? ή να αλλάξεις αυτό που έχει το conn-x tv για να δεις αν κάηκε από καμιά λαλακία της δεή?

emeliss
10-01-11, 21:19
δεν μπορείς με κάποιο τρόπο να το συνδέσεις κατευθείαν πάνω στην πρίζα του τηλεφώνου χωρίς το Powerplug για να δεις αν όντως δεν παίζει θέμα με αυτά? ή να αλλάξεις αυτό που έχει το conn-x tv για να δεις αν κάηκε από καμιά λαλακία της δεή?
Εεε; Πρίζα τηλεφώνου; Αυτό που έχει το conn-x tv;

harris78
11-01-11, 01:10
Έβαλα άλλα powerplugs και παίζει κανονικά... Τώρα γιατί σταμάτησαν τα άλλα, άγνωστο - τα έστειλα πάντως για service. Εδώ να προσθέσω για όσους ενδιαφέρονται ότι αν και έχω τριφασικό τα linksys παίζαν άριστα σε διαφορετική φάση! Τα corinex που έβαλα τώρα του ΟΤΕ δουλεύουν και αυτά με το τριφασικό σε διαφορετική πάντα φάση αλλά κάνουν σπασίματα στην είκονα που και που... Αυτά γιατί παντού διάβαζα να λένε ότι δεν δουλευουν σε τριφασικό...

johnsruro
12-01-11, 15:56
Μάλλον κατάλαβες τι έννοούσα (να δει αν παίζει χωρίς να χρησιμοποιείει τα Powerplugs, απλά μάλλον δε το διετύπωσα σωστά).
πόσο καιρό σου είπαν ότι θα κάνουν να το φτιάξουν?

emeliss
12-01-11, 16:39
Όχι, δεν κατάλαβα τι εννοούσες. Έχει ήδη πει ότι με καλώδιο παίζει κανονικά. Επίσης έχει πει ότι άλλαξε τα powerplug και πήρε αυτά που δίνει ο ΟΤΕ και ότι με αυτά είναι όλα ok.

johnsruro
12-01-11, 16:48
με το 2ο ενικό εννούσα τον Harris αλλά οκ βγήκε άκρη τελικά. Δεν μου φάνηκε προφανές ότι δοκίμασε χωρίς τα powerplug αλλά οκ διευκρινήστηκε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.