PDA

Επιστροφή στο Forum : Για οσους θελον ενα καλο πληκτρολογιο και οχι μονο...



Insomniac
22-02-04, 01:04
Το πηρα προχθες και ειμαι ενθουσιασμενος...Η αισθηση των πληκτρων ειναι το κατι αλλο!!!

Logitech (http://www.logitech.com/index.cfm?page=products/details&CRID=486&CONTENTID=7321&ad=lgpr7905_emea_dinovo_502003&countryid=24&languageid=1)

Ξερω...ξερω...Κανει οσο... μισο ετοιματζιδικο pc αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις!!!!!! :D :D :D :D

UGF_GreekMind
22-02-04, 13:19
LOL

Δεν πας καλά !!! :P !!!

300€ για πλητρολόγιο ;

Παρά είναι πολλά ρε 'σύ.

Στο γραφείο έχω 8 PC... αν σκεφτώ να πάρω κάτι τέτοιο, θα χρειαστώ χρηματοδότηση.

Για σκέψου να πέσει ο καφές στο πληκτρολόγιο ! :twisted: :twisted: :twisted:

Υ.Γ. Καλορίζικοοοοοοοοοοο ! :D

Insomniac
22-02-04, 13:29
LOL

Δεν πας καλά !!! :P !!!

300€ για πλητρολόγιο ;

Παρά είναι πολλά ρε 'σύ.

Στο γραφείο έχω 8 PC... αν σκεφτώ να πάρω κάτι τέτοιο, θα χρειαστώ χρηματοδότηση.

Για σκέψου να πέσει ο καφές στο πληκτρολόγιο ! :twisted: :twisted: :twisted:

Υ.Γ. Καλορίζικοοοοοοοοοοο ! :D


Ευχαριτω.Τελικα στην comodata το πηρα 250 ευρω.... :D :D :D Στο Πλαισιο εχει 225 αλλα εχει ελλειψη :twisted: :twisted: :twisted:

kadronarxis
22-02-04, 14:20
Με γειά!! Στη φωτογραφία πάντως φαίνεται πολύ καλό πληκτρολόγιο.
Αλλά εγώ 300 ευρώ θα έδινα για να κάνω service το αυτοκίνητο.
Ο καθένας όπως μπορεί.

pipitop@pi
22-02-04, 15:03
τι λετε ρε??!!!!!300ευρουδακια για ενα πληκτρολογιο????και οπως ειπε καποιος παραπανω αν πεσει καφες τι γινετε??θα φουνταρουμε απτο μπαλκονι....σε γυαλα να το βαλεις φιλε για να μην σου λερωθει :P :twisted: Anyway καλοριζικο

Insomniac
22-02-04, 15:09
τι λετε ρε??!!!!!300ευρουδακια για ενα πληκτρολογιο????και οπως ειπε καποιος παραπανω αν πεσει καφες τι γινετε??θα φουνταρουμε απτο μπαλκονι....σε γυαλα να το βαλεις φιλε για να μην σου λερωθει :P :twisted: Anyway καλοριζικο

Ο καφες και τα συναφη ηταν , ειναι και θα ειναι μακρυα απο το πληκτρολγιο!!!! :D :D :D :D

profitis
22-02-04, 15:10
παραειναι ακριβο.........καλοριζικο παντως....

Insomniac
22-02-04, 15:16
παραειναι ακριβο.........καλοριζικο παντως....

Συμφωνω αλλα ειναι το μονο που βρηκα με αισθηση πληκτρων σαν το laptop μου!!!! :D :D :D :D

Ειχα δοκιμασει δυο αλλα σετ Logitec wireless και ενα Microsoft Elite wireless.... :D :D :D :D

Stilskin
22-02-04, 15:26
Το αποσπωμενο μερος του πληκτρολογιου μπορει να χειριστει διαφορες εφαρμογες απο μακρυα οπως Power Dvd και Media Player???
Αν ναι ειναι ρυθμιζομενα τα πληκτρα του???

elapse
22-02-04, 15:26
Insomniac είναι καταπληκτικό πληκτρολόγιο!!! Αυτό σκέφτομαι να πάρω και εγώ (μόλις βρω τα λεφτά :mrgreen: )

AcidArrow
22-02-04, 15:26
Βασικά ψηνόμουνα και εγώ για αυτό το πληκτρολόγιο, αλλά λυπόμουνα τα λεφτά, οποτέ μαλλον θα πάω σε κάτι πιο φτηνό.

Πάντως αφου το αποφάσησες και τα έσκασες, ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!! :D :D

Insomniac
22-02-04, 16:37
Το αποσπωμενο μερος του πληκτρολογιου μπορει να χειριστει διαφορες εφαρμογες απο μακρυα οπως Power Dvd και Media Player???
Αν ναι ειναι ρυθμιζομενα τα πληκτρα του???


Απο οτι ξερω ναι αλλα δεν το εχω δοκιμασει... Θα το προτιμουσα να μην ειναι αποσπωμενο για αυτο το εχω "κολησει" με ταινια διπλης επιφανεις; στα πλαϊα με το κυριο κομματι.:D :D :D

Stilskin
22-02-04, 16:43
Απο οτι ξερω ναι αλλα δεν το εχω δοκιμασει... Θα το προτιμουσα να μην ειναι αποσπωμενο για αυτο το εχω "κολησει" με ταινια διπλης επιφανεις; στα πλαϊα με το κυριο κομματι.:D :D :D

Ο ορισμος της πατεντας σε ολο της το μεγαλειο!!!! :lol: :lol: :lol:
Το σκεφτομαι να χτυπησω και εγω το ιδιο! Αν μπορεις δωσε μας μια φωτογραφια γιατι στο site της Logitech δεν φαινεται πληρως ικανοποιητικα.
Αν το δοκιμασεις με Power Dvd+Media Player πες μας εμπειριες!

Dreamkid
22-02-04, 16:55
:?: απορία προς τον φίλο Insomniac,

Εάν το πληκτρολόγιο σου στοίχισε 250, το υπόλοιπο pc πόσο σου πήγε ?

Insomniac
22-02-04, 17:04
:?: απορία προς τον φίλο Insomniac,

Εάν το πληκτρολόγιο σου στοίχισε 250, το υπόλοιπο pc πόσο σου πήγε ?

Το υπολοιπο pc δεν ειναι καινουργιο...Ειναι Ρ 4στα 2,4 με 512 μνημη ,δυο 80 αρηδες δισκους, dvd pioneer , dvdrw plextor 708 , οθονη 17αρα tft ΕΙΖΟ κλπ κλπ κλπ!!!!! :D :D :D :D

Insomniac
22-02-04, 17:34
Αν μπορεις δωσε μας μια φωτογραφια γιατι στο site της Logitech δεν φαινεται πληρως ικανοποιητικα.


http://briefcase.pathfinder.gr/download/polot/2808/220029/0/DSC02897+n.jpg


http://briefcase.pathfinder.gr/download/polot/2808/220031/0/DSC02898.JPG


:D :D :D

XTCgr
22-02-04, 18:13
το ποντίκι είναι το ΜΧ900? εγώ έχω το ΜΧ700 - απλά απίστευτο σε αίσθηση και ακρίβεια, το μόνο μειονέκτημα είναι το βάρος του. Επομένο πληκτρολόγιο θα είναι της eluminx http://www.eluminx.com/

Stilskin
22-02-04, 20:59
Η γνωμη μου???? Απλα οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη στην αγορα!!! Αριστος συνδυασμος ο οποιος ελπιζω να γινει και συντομα δικος μου! :lol: :lol: :lol:
Εχω το MX 700 wireless και μπορω να πω οτι ξεπερναει κατα πολυ σε αισθηση και αποδοση τα αντιστοιχα της Micro$oft!!! Στην αρχη μου φανηκε λιγο βαρυ αλλα τωρα δεν το αποχωριζομαι με τιποτα!!! :lol:

leontas20vt
12-03-04, 15:04
Σε linux λειτουργει?
Norton Ghost κάνεις κανονικά ή δεν αναγνωρίζει το keyboard?

bluetooth δεν είναι? Εγω δεν ενδιαφερόμουν μέχρι που είπες οτι εχει τα πλήκτρα του laptop... έτσι μαλακα και αθόρυβα δεν λες?
Θα το χτυπήσω όταν πάρω αυξηση μου φαίνεται :D

ogenikos
12-03-04, 15:20
Εγώ πάντως έχω ένα πληκτρολόγιο των 5 ή 7 ευρώ και το θεωρώ και πολύ ακριβό.....
Σωστόόόόςςς;
Ακου εκεί 300 ευρώ! δεν έπαιρνες καμμια μπομπαρδάτη κάρτα γραφικών καλύτερα;

ABEZ
12-03-04, 17:07
Τα ίδια με τον ogenikos...βασικά μέχρι τώρα δεν είχα καν φανταστεί ότι ΥΠΗΡΧΕ τόσο ακριβό πληκτρολόγιο. :!:

Πρέπει να έχεις ΠΟΛΛΗ «άνεση» με το χρήμα για να κάνεις τέτοια αγορά, ή πολλή λόξα με τα τεχνολογικά μπιχλιμπίδια.

Insomniac
12-03-04, 17:08
Σε linux λειτουργει?
Norton Ghost κάνεις κανονικά ή δεν αναγνωρίζει το keyboard?

bluetooth δεν είναι? Εγω δεν ενδιαφερόμουν μέχρι που είπες οτι εχει τα πλήκτρα του laptop... έτσι μαλακα και αθόρυβα δεν λες?
Θα το χτυπήσω όταν πάρω αυξηση μου φαίνεται :D


Φιλε μου στο ghost δουλευει κανονικα.Κι εγω το αναρωτηθηκα πριν το δοκιμασω.Για Linux δεν ξερω....Στις απαιτησεις συστηματος γραφει win xp , 2000
Αυτα τα ατιμα τα πληκτρα με εκαναν κι εμενα να τα ακουμπησω...
Φυσικα και ειναι μπλε-δοντι!!!!! :D :D :D

Insomniac
12-03-04, 17:11
Εγώ πάντως έχω ένα πληκτρολόγιο των 5 ή 7 ευρώ και το θεωρώ και πολύ ακριβό.....
Σωστόόόόςςς;
Ακου εκεί 300 ευρώ! δεν έπαιρνες καμμια μπομπαρδάτη κάρτα γραφικών καλύτερα;

Ο καθενας κανει την αξιολογηση του φιλε μου.Για καρτα γραφικων μιας και δεν παιζω παιχνιδια δεν θα εδινα ουτε το 1/3 απο οτι λες!!! :D :D :D :D Και μια 32ΜΒ μου κανει!!!! :D :D :D

Insomniac
12-03-04, 17:13
Τα ίδια με τον ogenikos...βασικά μέχρι τώρα δεν είχα καν φανταστεί ότι ΥΠΗΡΧΕ τόσο ακριβό πληκτρολόγιο. :!:

Πρέπει να έχεις ΠΟΛΛΗ «άνεση» με το χρήμα για να κάνεις τέτοια αγορά, ή πολλή λόξα με τα τεχνολογικά μπιχλιμπίδια.

Φυσικα το δευτερο μου συμβαινει!!!!Αν ηταν το πρωτο θα ειχα αλλα...ενδιαφεροντα και οχι τα pc κλπ!!!! :D :D :D :D

pigouinos
12-03-04, 17:37
βασικά τα λόγια είναι περιτά. Τιμή τα λέει όλα. Πάντως πάνω από όλα :

ΠΑΟ -13-

XTCgr
12-03-04, 22:26
παίδες δεν κοστίζει 300euro το πληκτρολόγιο!!!! :D 300euro κοστίζει το πληκτρολόγιο + το mouse το οποίο είναι το MX900!!!. To τελευταίο είναι optical+wireless+bluetooth πράγμα το οποίο σημαίνει οτι η βάση του ποντικιού(το ποντίκι επικοινωνεί ασύρματα με τη βάση του η οποία συνδέεται με USB καλώδιο) μπορει να χρησιμοποιηθεί και από άλλες bluetooth συσκευές - αν κάνω λάθος σε κάτι διορθώστε με

Insomniac
12-03-04, 22:47
παίδες δεν κοστίζει 300euro το πληκτρολόγιο!!!! :D 300euro κοστίζει το πληκτρολόγιο + το mouse το οποίο είναι το MX900!!!. To τελευταίο είναι optical+wireless+bluetooth πράγμα το οποίο σημαίνει οτι η βάση του ποντικιού(το ποντίκι επικοινωνεί ασύρματα με τη βάση του η οποία συνδέεται με USB καλώδιο) μπορει να χρησιμοποιηθεί και από άλλες bluetooth συσκευές - αν κάνω λάθος σε κάτι διορθώστε με

Οχι δεν κανεις λαθος φιλε μου.Ολα μαζι ειναι πακετο.Και κανουν 255 ευρω .Τοσο τα πηρα στην cosmodata.Στο Πλαισιο τα ειχε 225 αλλα ειχε ελλειψη. :twisted: :twisted: :twisted:

GeorgeH
13-03-04, 06:23
Γιαννη υπαρχει τροπος να αγορασω ξεχωριστα μονο το mouse μαζι με τη Bluetooth βαση??Ενημερωσε με γιατι με ενδιαφερει τα μαλα!Πληκτρολογιο εχω το προηγουμενο της Logitech, το μαυρο με τη ροδελα για την ενταση το οποιο ειναι τελειο και δε με ενδιαφερει να το αλλαξω προς το παρον τουλαχιστον...

Insomniac
13-03-04, 09:57
Γιαννη υπαρχει τροπος να αγορασω ξεχωριστα μονο το mouse μαζι με τη Bluetooth βαση??Ενημερωσε με γιατι με ενδιαφερει τα μαλα!Πληκτρολογιο εχω το προηγουμενο της Logitech, το μαυρο με τη ροδελα για την ενταση το οποιο ειναι τελειο και δε με ενδιαφερει να το αλλαξω προς το παρον τουλαχιστον...


Φιλε μου δεν νομζω...Πανε πακετο στη συσκευασια ολα αυτα!!!!Ειναι σε ενα κουτι ολα μαζι. :oops: :oops: :oops:

WinMik
13-03-04, 11:26
Γιαννη υπαρχει τροπος να αγορασω ξεχωριστα μονο το mouse μαζι με τη Bluetooth βαση??Ενημερωσε με γιατι με ενδιαφερει τα μαλα!Πληκτρολογιο εχω το προηγουμενο της Logitech, το μαυρο με τη ροδελα για την ενταση το οποιο ειναι τελειο και δε με ενδιαφερει να το αλλαξω προς το παρον τουλαχιστον...


Μπορείς σίγουρα! Το έχει και στο καινούριο pcmag, αλλά δεν ξέρω περισσότερα!
Καλά και γω ψήνομαι τρελά για το Mouse-άκι!

XTCgr
13-03-04, 12:02
ναι μπορείς :D ζήτα το Logitech MX900, έτσι λέγεται το mouse.Κοστίζει κάπου 90-100euro

GeorgeH
14-03-04, 22:25
Thnx DSL_worshipper, το εχω τσιμπησει με τη μια φαντασου... Μολις βρω χρηματα βασικα ετσι?? :wink: Δε μενουμε ολοι Λυκοβρυση!!! :D :D 8)

Insomniac
14-03-04, 22:35
Thnx DSL_worshipper, το εχω τσιμπησει με τη μια φαντασου... Μολις βρω χρηματα βασικα ετσι?? :wink: Δε μενουμε ολοι Λυκοβρυση!!! :D :D 8)


Αααα χανεις φιλε μου...Πολυ σπουδαια περιοχη...Αστα να πανε ειναι!!!!!

Lord_Flasheart
14-03-04, 23:45
Οκ...
insomniac θα με παντρευτείς;;

XTCgr
15-03-04, 14:05
Thnx DSL_worshipper, το εχω τσιμπησει με τη μια φαντασου... Μολις βρω χρηματα βασικα ετσι?? :wink: Δε μενουμε ολοι Λυκοβρυση!!! :D :D 8)

μπρίζωμα >>>> http://www.envynews.com/index.php?ID=637&page=1

Insomniac
15-03-04, 18:48
Οκ...
insomniac θα με παντρευτείς;;


Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου!!!!!

sdikr
15-03-04, 21:26
Δεν λεω, "κατσε καλα πληκτρολογιο" αλλα τα 255 ειναι πολλα!!!!
θα το βαλω σε γυαλα!
Και σκεφτομουν οτι εδωσα πολλα που πηρα το ms το ασυρματο (80 ευρω)
Παντως χωρις πλακα αν τα εχεις τα ευρω το αξιζει
φιλικα

GeorgeH
15-03-04, 22:30
Insomniac, Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου... εστι!!!Μην τα λεμε λαθος κολλητε μου!Εξαλλου η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας!! :D
Μα καλα στα τελευταια 2 ποστς μου γιατι στη λεω ετσι ρε φιλε Γιαννη??Μα καλα τοσο πολυ ζηλεψα πια... Τς τς τς!Γιωργο συνελθε... :shock:

Insomniac
15-03-04, 22:34
Insomniac, Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου... εστι!!!Μην τα λεμε λαθος κολλητε μου!Εξαλλου η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας!! :D
Μα καλα στα τελευταια 2 ποστς μου γιατι στη λεω ετσι ρε φιλε Γιαννη??Μα καλα τοσο πολυ ζηλεψα πια... Τς τς τς!Γιωργο συνελθε... :shock:


Συμφωνω!!!!Αλλα απλα αυτο το "εστι" το ξεχασα!!!!Μαλλον ο δαιμων του πληκτρολογιου το ξεχασε!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.