PDA

Επιστροφή στο Forum : iPHONE 4 & MLS Destinator TALK & DRIVE



Aitherovamon
03-01-11, 12:11
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους,

Έχω το iPhone 4 με το MLS Destinator Talk & Drive. Το πρόγραμμα είναι καταπληκτικό μόνο που με την αλλαγή του χρόνου σταμάτησε να λειτουργεί η φωνητική εισαγωγή στοιχείων. Όταν διαλέγεις μέσα στο πρόγραμμα το TALK & DRIVE και πας στην οθόνη Δήμος>Δρόμος, κολλάει και δεν εκφωνεί το συνηθισμένο "Πείτε το όνομα του δήμου".

Έκανα τις ακόλουθες ανεπιτυχείς ενέργειες μπας και το φτιάξω αλλά τίποτα.
1) Απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής Ξανά.
2) Επαναφορά Backup στο iPhone
3) Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο iPhone και επανεγκατάσταση εφαρμογής.

Το μόνο που κατάφερα να εντοπίσω είναι πως αν γυρίσω το iPhone σε οποιαδήποτε ημερομηνία του 2010 , το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά. Οπότε μαζί με την αλλαγή του χρόνου η apple κατάφερε να χαλάσει και το ξυπνητήρι και το Destinator μαζί.

Προφανώς τα δυο προβλήματα έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους.

Όποιος έχει κάποια ιδέα ή κατάφερε να το λειτουργήσει, ας την προτείνει, διότι είναι κρίμα το πρόγραμμα είναι πολύ καλό και τώρα δεν λειτουργεί το βασικό πράγμα που όλοι το αγοράσαμε , το TALK & DRIVE.

euri
03-01-11, 12:16
Καλή Χρονιά :)

Επικοινώνησε με την Τεχνική Υποστήριξη. Λογικά θα μπορέσουν να σου απαντήσουν.

subzer0
03-01-11, 14:23
Έχω κάνει κι εγώ τις ενέργειες που αναφέρεις και δεν έγινε τίποτα.
Έχω στείλει email και περιμένω.
Ταυτόχρονα κοίτα και τα σχόλια στο itunes. Εκεί πήρα χαμπάρι οτι είναι γενικό το πρόβλημα.

Καλή χρονιά χωρίς bugs. :p

Aitherovamon
03-01-11, 15:41
Έστειλα Email στην MLS και μπορώ να πω πως έχουν άψογη εξυπηρέτηση.:oneup:
Μου απάντησαν σε 2 ώρες μέσα και με ενημέρωσαν τα κάτωθι :

"Έχουμε εντοπίσει το θέμα που δημιουργήθηκε με το Talk&Drive και το έχουμε διορθώσει.
Λόγω του ότι πρέπει να εγκριθεί όμως το update από την Apple θα μπορέσετε να κατεβάσετε πάλι την εφαρμογή από την επόμενη εβδομάδα. Για ότι άλλο χρειαστείτε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε πάλι μαζί μας."

Πλέον αναμένουμε από την Apple να εγκρίνει το update για να είμαστε κομπλέ.:oneup:

adabter
04-01-11, 13:30
Επειδή και εγώ ασχολούμαι με το συγκεκριμένο θέμα ευχαριστώ για την ενημέρωση...

subzer0
04-01-11, 16:55
Έστειλα Email στην MLS και μπορώ να πω πως έχουν άψογη εξυπηρέτηση.:oneup:
Μου απάντησαν σε 2 ώρες μέσα...

Εγώ θα την πω την κακία μου πάντως.
Εμένα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα και ας τους έστειλα email από νωρίς.

Lagman
05-01-11, 08:31
Παίζει χωρίς καθυστερήσεις η εφαρμογή στο iphone4 ;

adabter
05-01-11, 13:52
Το update ανέβηκε στο appstore και λειτουργεί μια χαρά...Πάντως γρήγορα έγινε submit από την apple...Μπράβο και στην mls που έδρασε γρήγορα...

Aitherovamon
05-01-11, 16:15
Παίζει χωρίς καθυστερήσεις η εφαρμογή στο iphone4 ;

Καλημέρα,
Όντως το Update βγήκε και η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά και χωρίς κολλήματα για να απαντήσω και στο Lagman στο iPhone 4.

Ευτυχώς το θέμα λύθηκε πολύ γρήγορα και από τις δύο εταιρίες , τώρα αν έβγαζαν και κανένα πιο φρέσκο χάρτη θα είμουν super.

PS : Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείται το Premium Περιεχόμενο που έχει στις ρυθμίσεις ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.