PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρυθμίσεις Linksys wag354G για να παίζει με τα 4ΜΒ της ΗΟL



pythagor_archim
03-09-06, 19:42
Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις του Linksys wag354G ώστε παίζει μια χαρά με τη ΗΟL????

Το σίγουρο είναι οτι δεν "παίρνει" το user "hol:username@adsl.gr".

Αν του βάλεις σκέτο το username@adsl.gr (χωρίς άνω-κάτω τελεια), encapsulation PPPoE, vpi=8, vci=35 και δεν αλλάξεις τίποτε άλλο από τις ρυθμίσεις που έχει παίζει αλλά σέρνεται (λές και έχεις dial-up).

PLS Help!!

Α, και μην το ξεχάσω, το Fritz μου έβγαλε την πίστη να παίξει, παίζει αργά (μάλλον θέλει την αναβάθμιση του firmware που ακούω), και σπάνια καταφέρνω να το "ανοίξω" από το ulr fritz.box. Μάλλον την πατήσαμε...

nm96027
03-09-06, 20:45
Ξέρει κανείς τις ρυθμίσεις του Linksys wag354G ώστε παίζει μια χαρά με τη ΗΟL????

Το σίγουρο είναι οτι δεν "παίρνει" το user "hol:username@adsl.gr".

Αν του βάλεις σκέτο το username@adsl.gr (χωρίς άνω-κάτω τελεια), encapsulation PPPoE, vpi=8, vci=35 και δεν αλλάξεις τίποτε άλλο από τις ρυθμίσεις που έχει παίζει αλλά σέρνεται (λές και έχεις dial-up).

PLS Help!!

Α, και μην το ξεχάσω, το Fritz μου έβγαλε την πίστη να παίξει, παίζει αργά (μάλλον θέλει την αναβάθμιση του firmware που ακούω), και σπάνια καταφέρνω να το "ανοίξω" από το ulr fritz.box. Μάλλον την πατήσαμε...

Οταν καταφέρνεις και συνδέεσαι, βάζοντας σκετο το Username, σε τί τιμες συγχρονίζει το linksys?Τσεκάρε αν συγχρονίζει όντως στα 4080~/1000~ ή σε κάποιες άλλες τιμες. Μήπως φταίει η HOL?
Τις λίγες φορες που όπως λες επαιξε το fritzbox τί έγινε?Δεν συνδέθηκε? Και να ναι σε ποιες ταχύτητες?Δεν ειναι απαραίτητο να θελει το καινουργιο firmware.

strider
03-09-06, 20:56
Έτσι τo έχω και δουλεύει τέλεια, 400+ download.
10621

pythagor_archim
04-09-06, 18:34
Πως μπορώ να ελέγξω σε τι ταχύτητα συγχρονίζεται το linksys?
Αφού έστειλα το μήνυμα έκανα και αναβάθμιση του firmware του fritz και από τότε το fritz πάει σφαίρα! Από την άλλη μεριά το linksys τα ίδια. Αυτό δεν είναι ένδειξη οτι δεν φταίει η HOL?

pythagor_archim
04-09-06, 21:47
Πέρασα ακριβώς τις ρυθμίσεις του strider, αλλά τα πράγματα δεν είναι καλύτερα, κατεβάζω με 4kB/s. Μέτρησα το linksys και είχε συνδεθεί στα 1344/640, ποιός φταίει???

pythagor_archim
04-09-06, 21:48
Μήπως έχεις κάποια ιδέα γιατί δεν παίζει το ίδιο και σε εμένα? Είμαι συνδεδεμένος στο κέντρο του Αμαρουσίου.

pythagor_archim
04-09-06, 21:53
Πέρασα τις ρυθμίσεις του strider, αλλά δε βελτιώθηκε η κατάσταση. Κατεβάζω με ~4kB/s, ενώ απ'ότι είδα το linksys συνδέθηκε στα 1344/640. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει? Είμαι συνδεδεμένος στο κέντρο του Αμαρουσίου.

joseph
04-09-06, 21:54
Οχι , είναι ένδειξη ότι δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς το manual της συσκευής σου ... Συγνμώμη για το black humor , αλλά όταν έχεις πρόβλημα με μία συσκευή και δεν έχεις με άλλη συσκευή , κατηγορείς την εταιρία ή την συσκευή που δεν λειτουργεί;

sdikr
04-09-06, 21:58
Οχι , είναι ένδειξη ότι δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς το manual της συσκευής σου ... Συγνμώμη για το black humor , αλλά όταν έχεις πρόβλημα με μία συσκευή και δεν έχεις με άλλη συσκευή , κατηγορείς την εταιρία ή την συσκευή που δεν λειτουργεί;

Εσυ τι κάνεις;

pythagor_archim
04-09-06, 21:59
OK ας πούμε οτι δεν ξέρω να διαβάσω το manual της συσκευής, αλλά τι ακριβώε εννοείς, πού έκανα λάθος?

joseph
04-09-06, 22:07
Εγώ προσπαθώ να διαβάσω πρώτα το manual ...

Απο τότε που ήμουν 9 χρονό και έσπασα τον transformer μου διαβάζω πάντα το manual ....

sdikr
04-09-06, 22:15
Για να σου κάνει συνδεση στα 1344/640 είναι καθαρά πρόβλημα γραμμης, και ότι ρυθμίση και να κάνεις πάλι αυτό θα έχεις

το μανουαλ δεν χρείαζεται, το τηλέφωνο όμως ναι ;)

pythagor_archim
04-09-06, 22:19
Θέλεις να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις σου ή όχι?

pythagor_archim
04-09-06, 22:23
Μάλλον βρήκα τη λύση,
βγάζοντας ένα απλό "πολύμπριζο" που είχα στην είσοδο της πρίζας του τηλεφώνου κατάφερα (με αποσύνδεση και επανασύνδεση να "πιάσω" τα 4512/928! Ελπίζω να ήταν αυτό και να μην ξαναέχω πρόβλημα.
Ευχαριστώ sdikr!!

sdikr
04-09-06, 22:23
Θέλεις να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις σου ή όχι?

απο μένα απο τα λίγα που γνωρίζω, σου λέω πάρε τηλέφωνο και πες ρε παιδιά συχρονίζει στα 1344/640 αυτό δεν ειναι πρόβλημα Modem είναι πρόβλημα γραμμης.

Μια τελευταία δοκιμή ειναι να βάλεις αν μπορείς το Modem Μονο του πάνω στην γραμμη εκει που ερχεταί απο τον οτε χωρίς καμια αλλή συσκευη ή φιλτρο / σπλιτερ πάνω

joseph
04-09-06, 22:28
Τελικά sdikr το σαμποτάζ προήλθε απο αλλού και όχι την ΗΟL :p

sdikr
04-09-06, 22:35
Τελικά sdikr το σαμποτάζ προήλθε απο αλλού και όχι την ΗΟL :p

Ειπά εγω πουθενα οτι ειναι απο την Hol;

Απλά ειπα οτι κάτι τετοιο δεν υπάρχει στο manual, στην τελική αν δεν μπορούμε να βοηθήσουμε ας μην κάνουμε ανουσια πόστ.

(ελπίζω να έχεις διαβάσει τώρα τελευταία το πως ειναι τα Manual ενα δισέλιδο)

joseph
05-09-06, 00:33
εγώ ξέρω αυτό που είναι στο CD , φυσικά συμφωνώ μαζί σου για το chating ...

Αντε και καλή συνέχεια ...

nm96027
05-09-06, 09:07
Πως μπορώ να ελέγξω σε τι ταχύτητα συγχρονίζεται το linksys?
Αφού έστειλα το μήνυμα έκανα και αναβάθμιση του firmware του fritz και από τότε το fritz πάει σφαίρα! Από την άλλη μεριά το linksys τα ίδια. Αυτό δεν είναι ένδειξη οτι δεν φταίει η HOL?

ρε παιδια και την εταιρία να επαιρνε ο ανθρωπος, τί θα του ελεγε?Αφου το fritzbox δουλευε!Αρα πως λεει ο sdikr οτι εφταιγε η γραμμή?Κατι επαιζει με το Linksys και τελειωσε η υποθεση...

AELHTHS
04-11-09, 22:39
Αν και παλιό topic ήταν το μόνο που με βοήθησε για να έχω hol στο linksys wag354g απλά να προσθέσω ότι στο DSL Modulation: αντί για G.dmt επέλεξα adsl2+ και διπλασιάστηκε η ταχύτητά μου. έχω 24 hol και έπιανα 7 ενώ τώρα 14. Όσο για το Linksys το έχω 4 χρόνια και δεν μου δημιούργησε ποτέ πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.