PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα στο DSLAM Περαίας - Θέρμης Θεσσαλονίκης ή γενικότερα;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

karasardelis
03-09-06, 19:44
Η σύνδεσή μου (Conn-x / Otenet) είναι στα 1024Kbps και την χρησιμοποιώ για VOIP αλλά και για downloads κυρίως από Rapidshare με Premium Account. Εδώ και τρεις μήνες που την έχω δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα - το Voip πολύ καλό και γρήγορο με ελάχιστη έως καθόλου καθυστέρηση και τα downloads σταθερά πάνω από 100Kbps. Από χθές το πρωί κάτι έχει αλλάξει και η γραμμή πάει χάλια - χειρότερα από απλή 384... το voip πλέον δεν μπορώ να το λειτουργήσω και τα downloads με το ζόρι ξεπερνάνε τα 30Kbps.

Γνωρίζει κανένας τι συμβάινει; Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

EDIT: Έχω κάνει λάθος στον τίτλο - το DSLAM είναι της Περαίας (αν και ο δήμος είναι της Θέρμης)

Doxaios
15-10-06, 09:29
Η κατάσταση είναι αρκετά χάλια αφού δύσκολα με σύνδεση 768 θα πιάσεις ταχύτητα άνω των 20kb. Όσοι έχετε ανάλογη εμπειρία γράψτε. Σύνδεση οτενετ.Στους άλλους isps τί κατάσταση επικρατεί?

bmwdakias325
15-10-06, 18:49
Και εγω εχω τα ιδια προβληματα ολα μια χαρα οσο ειχα 512 τωρα που μου εκαναν απο τον ΠΟΤΕ την αναβαθμηση σε 1024 μενω Περαια ειμαι σε πολυ χαμιλοτερες ταχητητες απο οτι μια 384 ρε παιδια δεν θελουμε πλεων αναβαθμησεις ας μεινουμε εκει που ειμασταν ηταν καλυτερα!!!Εχω συνδεση απο altec telecoms 1024

teo25
16-10-06, 16:14
το ιδιο συμβαινει και σε μενα αλλα εδω και μια εβδομαδα περιπου...δεν ανοιγουν οι σελιδες κατεβαζω σταθερα με 20-25kb και γενικα νομιζω πως εχω dial up και οχι conn-x 1024-256 o isp μου ειναι οτε και εχω το dlink g-624t οποιος ξερει κατι η μπορει να βοηθησει...καλοδεχουμενος θα ειναι

Doxaios
22-10-06, 19:58
Εξακολουθώ να κατεβάζω από τον ftp της οτενετ με ταχύτητες κάτω των 30κβ με σύνδεση 768.Φανταστείτε από τα προγράμματα...

tairon
22-10-06, 20:25
Μια απο τα ιδια ρε πεδες περασα απο 512 σε 1024 και ειναι πολυ χειροτερα απο πριν

μενω στο πλαγιαρι και α DSLaM όυ ειναι στην περαια :down:

JohnJ
23-10-06, 23:34
Τα μαύρα χάλια έχει η Θεσσαλονίκη από ότι βλέπω.

Εγώ από κέντρο θεσσαλονίκης έχω 1Mbit αλλά συμπεριφέρεται σαν 384!! Μόνο μεταμεσονύκτια αν πάρει τα πάνω του λίγο... Isp Forthnet

Doxaios
24-10-06, 09:59
Εμένα δυστυχώς δεν έχει θετικές διακυμάνσεις στην διάρκεια της νύχτας?Το θέμα είναι αφού δεν ανεβαίνει το βράδυ σίγουρα είναι αποτέλεσμα πιταρισμένου dslam???Αν ήταν πίτα δεν θα έπρεπε για κάποιον χρόνο το βράδυ λόγω μικρότερου φόρτου να ανέβαινε?

Surface
24-10-06, 10:43
Με 2mbit από N. Επιβάτες με Forthnet, μέσος όρος 50-60 kb/sec. Κάτι πρωινά Κυριακής είδα για λίγο και κάτι 140άρια.

Πριν τιν 'αναβάθμιση' είχα σταθερά πάνω από 100.

koslyr
24-10-06, 18:50
Υπομονή παιδιά. Όπως έχει ειπωθεί η αναβάθμιση των ταχυτήτων δεν περιορίζεται μόνο στο local loop αλλά σχετίζεται με τo διαθέσιμο bandwidth στα VPs του ATM. Εκεί παίζεται όλο το παιχνίδι. Όταν αναβαθμιστεί αυτό, δώσουν δηλαδή περισσότερη χωρητικότητα στο VP, τότε τα VC των χρηστών θα πλησιάσουν τις ονομαστικές αντίστοιχες ταχύτητες.

JohnJ
24-10-06, 21:12
Όταν αναβαθμιστεί αυτό, δώσουν δηλαδή περισσότερη χωρητικότητα στο VP, τότε τα VC των χρηστών θα πλησιάσουν τις ονομαστικές αντίστοιχες ταχύτητες.

Υπάρχει κάποια πληροφορία για αυτό και είναι σίγουρο ότι θα γίνει;

Για αυτό μήπως μερικοί έρχονται ουρανοκατέβατοι και βγάζουν κάτι στατιστικα (πολύ καλά) και μένουμε με το στόμα ανοιχτό γιατί και πως συμβαίνει ενώ εμείς σερνόμαστε; :hmm:

dyrer
25-10-06, 14:59
Εμένα κάνει πάλι διακοπές, για λίγα δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται

petya44
31-10-06, 17:56
Σήμερα που μίλησα με ΟΤΕ Περαίας μου είπαν ότι το δίκτυο δεν άντεξε την αναβάθμιση και ότι περιμένουν βοήθεια (!) ίσως και μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας... Δεν είναι θέμα διαθέσιμων θυρών, είπαν, αλλά πρόβλημα γενικότερης συμπεριφοράς του δικτύου. Για να δούμε.

papyrina
03-11-06, 02:08
eimai newbie,kai anglida:) kai pos kai pos katalaveno ligo apo afta pou grafis,meno nea mixaniona kai to asdl mou semera einai pio siga apo xaila mera mi dial up,tora brethika kai eimai mi dial up:))

tokanao telephone sto OTE kai aftos eipa poli xalira pou eki blavi teuto peroxi aki na perimeno.
kena tokseri tipota kalitera???

Doxaios
03-11-06, 19:12
Αγγλίδα και στην Περαία ε??Κοντά δηλαδή.Ε πρέπει να συναντηθούμε για να δούμε τί θα κάνουμε με το πρόβλημα...;) :whistle:
Σοβαρά τώρα επειδή στην περιοχή μας είναι χάλια η κατάσταση(deep s**t στα αγγλικά) περιμένουμε μέχρι τέλος Νοεμβρίου και μετά βλέπουμε...

petya44
04-11-06, 17:25
We are in deep shit indeed, και το χειρότερο, πληρώνουμε γι'αυτό! Νωρίς σήμερα το πρωί έπιασα για πρώτη φορά το 100% της ονομαστικής μου (1024 kbps). Τώρα σταθερά στο 1/3 με κανά δυο αποσυνδέσεις ενδιάμεσα για να κρατιέμαι σε φόρμα. Μετράω τις μέρες για την καταγγελία.

teo25
06-11-06, 21:26
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 157.28Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 22.30kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem
Information: Other network traffic is congesting the link
click START to re-test

ρε παιδια ειναι φυσιολογικο αυτο για συνδεση οτενετ 1024-256 με isp ote ????

karasardelis
07-11-06, 11:45
Χαίρομαι παιδιά που δεν είμαι ο μόνος στην περιοχή περαίας που πονάει και υποφέρει... Τι λέτε να βρεθούμε όλοι μαζί και πάμε να κάνουμε μια επίσκεψη διαμαρτυρίας στον ποτέ περαίας;;;

petya44
07-11-06, 17:30
Εγώ είμαι μέσα. Αλλά δουλεύω το πρωί. Μπορώ από βδομάδα την ώρα που ανοίγουν.

teo25
07-11-06, 20:34
εχω φτασει ρε παιδια στο σημειο να βαζω dial up για να μπαινω γιατι κοντευω να σπασω και το pc αλλα και το modem.ειστε και εσεις τοσο χαλια οσο εγω??

JohnJ
07-11-06, 21:13
TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
click START to begin
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client to server) . . . . . 157.28Kb/s
running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 22.30kb/s
Your PC is connected to a Cable/DSL modem
Information: Other network traffic is congesting the link
click START to re-test

ρε παιδια ειναι φυσιολογικο αυτο για συνδεση οτενετ 1024-256 με isp ote ????

Το test το κάνεις ενώ έχεις κλειστά όλα τα προγράμματα και ενώ δεν κατεβάζεις ανεβάζεις τίποτα στο ιντερνετ;

petya44
07-11-06, 21:53
Προτείνω να βρεθούμε μέσα στο Σ/Κ στην Περαία ή όπου αλλού θέλετε στην περιοχή για να κανονίσουμε πότε θα πάμε στον ΟΤΕ ή τι θα κάνουμε γενικότερα. Είναι σκάνδαλο να πληρώνουμε για υπηρεσίες που δε μας παρέχονται. ΦΤΑΝΕΙ!

Doxaios
08-11-06, 20:05
Εγώ πέραν της πρώτης ημέρας της "αναβάθμισης" οπού είχα πιάσει 75 ταχύτητα με 768/192 σύνδεση μετά από αυτό ποτέ δεν έχω πιάσει άνω του 30 με συνιθέστερη ταχύτητα τα 20κβ.

teo25
09-11-06, 09:58
το test το εκανα χωρις να ανεβαζω η να κατεβαζω τπτ απο το νετ...και παλι εχω αυτη την ταχυτητα..

petya44
09-11-06, 20:37
Δύο πολύ ενδιαφέροντα πράγματα που μου είπαν σήμερα από τον ΟΤΕ:
1) Μπορούμε να πάρουμε μια βεβαίωση από τον ΟΤΕ Περαίας για το πρόβλημα στο ADSL και να την καταθέσουμε στα κεντρικά στην Ερμού για να μας επιστρέψουν μέσω του λογαριασμού κάποιο ποσό από τα πάγια (δε μου είπαν πόσο)
2) Αναμένουν το νέο κόμβο Περαίας γύρω στις 15/11, οπότε και θα λυθούν τα προβλήματα
Dum spiro spero.

Doxaios
10-11-06, 19:58
Για δώσε επακριβώς λεπτομέριες για το 1) που είπες.

Aoshi
10-11-06, 22:07
Χαιρετω με το πρωτο μου post.

Απο την αλλη, διαβασα ολα τα posts σας και αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ηταν το 2) του petya44.
Αληθευει? Μηπως θα επρεπε να δωθει και ενα σχετικο link με την εξης ανακοινωση του πΟΤΕ σχετικα με το DSLAM της Περαιας?
Ευχαριστω προκαταβολικα.

petya44
10-11-06, 22:39
Διευκρινίσεις:
1) Πήρα προχτές στο 134 και τους είπα ότι, από τις 10/10 που μου έκαναν την αναβάθμιση σε 1024 και μέχρι την ημερομηνία που θα έχω 1024, δεν πρόκειται να πληρώνω το πάγιο της γραμμής κανονικά. Με πήραν χτες το βράδυ και μου είπαν να ζητήσω ένα χαρτί από τον ΟΤΕ Περαίας που να λέει ότι ο κόμβος έχει πρόβλημα και να το καταθέσω στα κεντρικά της Ερμού. Τους ρωτάω "Και θα μου δώσει ο ΟΤΕ τέτοιο χαρτί;". Μου απαντούν "Φυσικά, το έχει δώσει και σε άλλους πελάτες του". Υποτίθεται ότι σου κάνουν μετά κάποια έκπτωση στο πάγιο της γραμμής.
2) Από το τεχνικό τμήμα ΟΤΕ Περαίας μου είπαν ότι θα αναβαθμιστεί ο κόμβος γύρω στις 15/11 οπότε και θα λυθούν τα προβλήματα. Υποψιάζομαι ότι θα προσθέσουν θύρες ώστε να ξεκουμπώσουν οι δικές μας οι γραμμές και να βάλουν και τους καινούργιους που περιμένουν. Ας το κάνουν έστω και μέχρι τέλος Νοεμβρίου, εδώ που φτάσαμε. Μέχρι τότε δεν πολυανοίγω το Pc γιατί δεν αντέχω τα ερπετά.

Εννοούσα "ξεμπουκώσουν" και όχι "ξεκουμπώσουν"...

Aoshi
10-11-06, 22:53
Αν εγω ζητησω κατι τετοιο απο τη FORTHnet, μιας και ειναι ο ISP μου, θα μου στειλει (αν οχι γραπτως) εστω μεσω e-mail μια σχετικη βεβαιωση οτι το DSLAM της περιοχης μου εχει οντως προβλημα και οτι πληρωνω για το 1/4 που θα επρεπε, κανονικα, να παιρνω?

petya44
10-11-06, 23:14
Δεν ξέρω για Forthnet, εμένα πάντως η Otenet μου είπε όταν τους είπα ότι δεν πληρώνω συνδρομή 1024 γιατί απλούστατα δεν την έχω, "Εμείς κύριε αναβαθμίσαμε το username σας. Δε φταίμε αν δεν το υποστηρίζει η γραμμή σας". Και γιατί να σου δώσει η Forthnet βεβαίωση για το κουρελιασμένο DSLAM της Περαίας;

Aoshi
11-11-06, 00:25
Ηλπιζα να παρω επιτελους μια ενδιαφερουσα απαντηση... εστω και γραπτως.:p

CmoS64
11-11-06, 14:29
Δεν ξέρω για Forthnet, εμένα πάντως η Otenet μου είπε όταν τους είπα ότι δεν πληρώνω συνδρομή 1024 γιατί απλούστατα δεν την έχω, "Εμείς κύριε αναβαθμίσαμε το username σας. Δε φταίμε αν δεν το υποστηρίζει η γραμμή σας". Και γιατί να σου δώσει η Forthnet βεβαίωση για το κουρελιασμένο DSLAM της Περαίας;


Δε το καταλαβα αυτο...Εγω στη FORTHNET πληρωνω δλδ μονο το Ιντερνετ που μου παρεχει και οχι την γραμμη ?Για να καταλαβω δλδ....

Πληρωνω σε αυτους ΚΑΙ ιντερνετ ΚΑΙ γραμμη και ετσι αυτοι πρεπει να κοιταξουν την γραμμη που μου εδωσαν.

Μενω και εγω στην περαια και απο τις 9/9 δεν εχω κατεβασει ΠΟΤΕ κατι απο http ftp ολοκληρο

Κατεβαζει για πολυ λιγο με 0.1KB/S και σταματαει.
Μονο απο p2p (πολλες πηγες) μπορω να κατεβασω καλουτσικα γυρο στο 30-40.
Eχω 768 FORTHNET.

Και ρωταω τωρα.Μου ειπαν να περιμενω μεχρι τελη του μηνα.ΟΚ περιμενω....αλλα απο τις 9/9 μεχρι τις 30/11 εγω τα εχω πληρωσει ??????ή ΠΡΕΠΕΙ να απαιτησω αποζημιωση στο χρονο που χαθηκε?:down:

petya44
11-11-06, 14:45
Μα η Forthnet είναι μόνο ο ISP σου. Η γραμμή είναι του ΟΤΕ αφού η Forthnet δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή μας.

sakis_the_fraud
11-11-06, 15:08
ΠΡΕΠΕΙ να απαιτησω αποζημιωση στο χρονο που χαθηκε?:down:

:rtfm:

φυσικα!!!

οχι θα τους αφησεις ετσι....

Doxaios
11-11-06, 15:25
Το τηλέφωνο του οτε στην Περαία το ξέρει κανείς? Πάντως μου φαίνεται πολύ δύσκολο να γίνει μιάς και η πλειοψηφία όσων έχουν dsl έχει πρόβλημα.Φανταστείτε να έκοβε πάγια ο οτε από όλους.Μακάρι αλλά δεν μου ακούγεται για οτε αυτό το πράγμα.

petya44
11-11-06, 17:25
Το τεχνικό τμήμα έχει 2392023199. Εγώ πάντως θα πάω και θα το ζητήσω το χαρτί ότι ο κόμβος έχει πρόβλημα για να πάρω πίσω έστω ένα μέρος από τα πάγια από τις 10/10 που μου έκαναν την "αναβάθμιση". Στο τηλέφωνο τουλάχιστον το παραδέχτηκαν το πρόβλημα. Και αν δεν έχουν αναβαθμίσει τον κόμβο μέχρι τις αρχές του Δεκέμβρη, θα διακόψω την adsl γραμμή γιατί αρνούμαι να πληρώνω για τα ρετάλια που ο ΟΤΕ, πρωτοτυπώντας παγκοσμίως, βαφτίζει ευρυζωνική πρόσβαση.

CmoS64
11-11-06, 18:57
Μα η Forthnet είναι μόνο ο ISP σου. Η γραμμή είναι του ΟΤΕ αφού η Forthnet δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή μας.


H γραμμη μπορει να ειναι του ΟΤΕ ομως εγω δε δινω φραγκο στον ΟΤΕ αμμεσα.
Την γραμμη μου την πληρωνει στον ΟΤΕ η forthnet που εγω τις δινω τα λεφτα για να μην εχω ιντερνετ και να με χρεωνουν.

Ας ελπισουμε ολοι να φτιαχτει απο το προβλημα ΜΕΧΡΙ 1/12...

Aoshi
12-11-06, 00:46
Για να λεμε του στραβου το δικιο, δεν εχει προβλημα ακριβως, αυτοι βαριουνται να αναβαθμισουν τα Dslam...

CmoS64
12-11-06, 01:20
Για να λεμε του στραβου το δικιο, δεν εχει προβλημα ακριβως, αυτοι βαριουνται να αναβαθμισουν τα Dslam...

:nono:Δεν με ενδιαφερει προσωπικα ποιος εχει το προβλημα..αν ειναι σε μηχανημα ή στο κεφαλι καποιου.Θελω να διορθωθει ΓΡΗΓΟΡΑ και οι 2 μηνες ΔΕΝ δικαιολογουντε.
Ουτε να σερφαρω δε μπορω δεν ειναι οτι απλα "κατεβαζει"αργα...και δουλευω με το ιντερνετ αρκετα.:mad:

Aoshi
15-11-06, 11:15
Μιλησα με το Ινστιτουτο Καταναλωτων και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο δεν ειναι λυση. Πιστευω πως εχουν δικιο, μιας και οτι ακουμε (απο τον οποιονδηποτε, οχι τον πΟΤΕ) δεν ειναι απαραιτητο να αληθευει.

Παρ'ολ'αυτα, μου εδωσαν και μια αλλη συμβουλη : Να επικοινωνω μαζι τους ΜΟΝΟ με εγγραφα. Εκει, και μαλιστα ειδικα ο ΟΤΕ τα βρισκει δυσκολα, εφ'οσον χανουν λεφτα απο αυτο. Τα εγγραφα δεν λενε ψεματα, και σε περιπτωση που αυτο συμβει η μηνυση προς τον ΟΤΕ ειναι οντως δυνατη.

Σκοπευω να αρχισω μαλιστα να στελνω εγγραφα και σε FORTHnet και σε OTE, απαιτωντας την επιστροφη καποιων χρηματων απο το παγιο. Ο ενας κατηγορει τον αλλον, οποτε η καποιος λεει ψεματα, η φταινε και οι 2.

Δεν νομιζω οτι καποιος απο μας εχει την ορεξη να τους ανεχεται, ποσο μαλλον οταν τους πληρωνουμε για υπηρεσιες που δεν μας παρεχουν.

petya44
15-11-06, 17:42
Πήρα email από την ΕΕΤΤ ότι υπέβαλε την καταγγελία μου στον ΟΤΕ στο Μαρούσι και ζητά απάντηση με κοινοποίηση σε μένα. Το επόμενο βήμα μου είναι η ενημέρωση των κοινοτικών οργάνων (βλέπε κα Ρέντινγκ). Θα ζητήσω επιστροφή παγίων από τη μέρα που μου έκαναν την υποβάθμιση μέχρι τη μέρα που θα έχω και πάλι ADSL.
Επίσης από το τεχνικό τμήμα Περαίας μου είπαν ότι αυτοί δεν έχουν να κάνουν τίποτα και περιμένουν μέχρι το τέλος του Νοέμβρη να ανοίξει το διάδρομο η Ερμού (για να μας δώσει το χαμένο bandwidth προφανώς). Να ελπίζουμε;

Doxaios
15-11-06, 20:02
Δηλαδή ανακεφαλαιώνουμε. Υπάρχει όντως και το βλέπουμε πρόβλημα από 9/10/2006.Παρά τις φήμες και το ότι ειπώθηκε εδώ πέρα ο οτε της Περαίας δεν δίνει κάποιο χαρτί που θα μπορέσουμε να το δώσουμε στον ISP ή δεν προχωρά από μόνος του σε μείωση κάποιον παγίων.Αυτό που κάνουμε είναι δηλαδή να περιμένουμε. Είναι σωστά μέχρι εδώ?Όντως δεν αναγνωρίζει πρόβλημα και δεν δέχεται οποιαδήποτε μείωση?Το ζήτημα σε αυτά που λέτε για τις καταγγελία είναι η εξής.Πως να κατηγορίσεις τον οτε οτι δεν σου δίνει την ταχύτητα που πρέπει όταν σε κανένα συμβόλαιο-συμφωνητικό δεν αναφέρει οτι είναι υποχρεωμένος να το κάνει.Πληρώνουμε για κάποια ταχύτητα που όμως μπορεί να το αιτιολογήσει οτι λόγω πολλών πελατών και παλαιότητας του δικτύου(ή αποστάσεως από το dslam) δεν μπορεί να την αποδόσει.
Εγώ έχω να προτέινω το εξής.Να στείλουμε ΟΛΟΙ ένα email σε όποιον οργανισμό στείλανε τα παιδιά ετσί ωστέ να φανεί οτι όντως είναι πρόβλημα και όχι κανα δυό γραφικοί που στέλνουν επιστολές.Παιδιά παρακαλώ για τους οργανισμούς και τα email τους που στείλατε δώστε λίγες πληροφορίες για να στείλουμε και εμείς γιατί δεν γνωρίζω προσωπικά καν τί ειναι αυτοί..

Λοιπόν παιδιά έστειλα και εγώ μήνυμα στο ΕΕΤΤ το οποίο είναι info@eett.gr Εγώ προτείνω να στείλετε όλοι όσοι υπάγεστε στο dslam Περαίας.Μόνον τότε έχουμε ελπίδα να γίνει κάτι.

petya44
15-11-06, 20:32
Εγώ προσωπικά υπέβαλα online καταγγελία στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (www.eett.gr) και στο Ινστιτούτο Καταναλωτών (www.inka.org.gr) (αν δώσεις στο google "ινστιτούτο καταναλωτή" , θα σου βγάλει κι άλλους οργανισμούς, όπου αξίζει ίσως τον κόπο να δοκιμάσουμε). Επιπλέον, κάναμε και την ομαδική καταγγελία (βλ. φόρουμ adsl γενικά-αναβάθμιση=υποβάθμιση).
Για το χαρτί από τον ΟΤΕ Περαίας μου το είπαν στο 134. Δε θα πάω όμως να τους το ζητήσω. Θα πάω κατευθείαν στην Ερμού και θα υποβάλω αίτημα επιστροφής παγίων γραμμής λόγω βλάβης ADSL. Λες να μην ξέρουν στα κεντρικά ότι η περιοχή μας έχει πρόβλημα;

Doxaios
15-11-06, 22:08
Αναμένω με αγωνία νέα σου.

teo25
16-11-06, 18:21
το φτιαξανε η εμενα μου φαινεται???

Surface
16-11-06, 18:39
Κάτι έχει σίγουρα αλλάξει:
Είχαμε κανα 2ώρο διακοπή και τώρα για πρώτη φορά βλέπω τέτοιο trace.
Συνήθως είχα 1ο hop στα 50ms και στα καλά του κατέβαινε στα 38ms.
Aνυπομωνώ να γυρίσω σπίτι και να τσεκάρω download speed.


Tracing route to www.forthnet.gr [193.92.150.50]
over a maximum of 30 hops:
1 18 ms 18 ms 19 ms bbras-ath-12L0.forthnet.gr [194.219.252.154]
2 19 ms 19 ms 20 ms bbras-ath-12L0.forthnet.gr [194.219.252.154]
3 19 ms 19 ms 20 ms core-ath-03-Po1.forthnet.gr [212.251.60.62]
4 20 ms 20 ms 20 ms core-ath-07.forthnet.gr [194.219.227.101]
5 20 ms 21 ms 22 ms serv-ath-06.forthnet.gr [194.219.227.206]
6 21 ms 21 ms 23 ms www.forthnet.gr [193.92.150.50]

teo25
16-11-06, 18:49
τους πηρα τηλ σημερα και μου ειπαν πως το αργοτερο μεχρι σημερα το απογευμα βαρια αυριο το πρωι θα εχει λυθει το προβλημα μας.

Surface
16-11-06, 18:56
τους πηρα τηλ σημερα και μου ειπαν πως το αργοτερο μεχρι σημερα το απογευμα βαρια αυριο το πρωι θα εχει λυθει το προβλημα μας.

Προφανώς δώσανε bandwidth στο ΑΤΜ. Μάλλον θα βάλαν και νέες πόρτες γιατί είχε καιρό που ήμασταν full. Μέχρι να γεμίσουν οι νέες πόρτες θα πηγαίνουμε καλά...

johnny21
16-11-06, 19:33
Απόψε πετάει:210 download σταθερά! φτου-φτου!

teo25
16-11-06, 19:48
εμενα το download κυμαινεται στα 60-70kb για συνδεση 1024.

@ ADSLgr.com All rights reserved.