PDA

Επιστροφή στο Forum : Γίνεται να μην διακοπεί η dsl γραμμή με την αλλαγή?



Dazed_and_confused
03-09-06, 23:15
Καλησπέρα,
έχω Forthnet 384/128 μηνιαία dsl (το απλό όχι πακέτο) και γραμμή OTE (ξεχωριστή πάλι όχι από πακέτο).

Θέλω να αγοράσω τώρα το conn-x, μπορεί να γίνει η αλλαγή χωρίς να μείνω χωρίς dsl καμία μέρα?:hmm:

takis222
03-09-06, 23:32
Ναι γινεται,αν απο τον οτε ζητησεις αναβαθμιση σε 512 απο 384,και οταν ειναι να σου δωσουν κωδικους κανεις και μια διακοπη στη forthnet.
:)

firegarden
06-09-06, 11:49
Eπειδη κι εγω ενδιαφερομαι για μεταβαση στα 2 ΜΒit, κι επειδη τα εχω μπλεξει λιγο,θελω να ρωτησω τα εξης:Υπαρχει πακετο στα 2 Μμπιτ το οποιο να στοιχιζει κατω απο 30€ και να συμπεριλαμβανει το παγιο του Οτε;Ξερω οτι αυτο ισχυει για το 1Bill της Forthnet αλλα δε θελω να διακοψω τη γραμμη μου γιατι πιστευω οτι θα αργησει η επανασυνδεση και φοβαμαι μηπως δε βρω πορτα μετα.Ειδα το OnDsl κιτ απο Οτενετ και το Conn-x αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα τους.Υπαρχει τελικα τροπος να μεταβω στα 2Μμπιτ με 26€ το μηνα χωρις να διακοψω τη συνδεση;(τωρα ειμαι με γραμμη απο Οτε στο ονομα μου και συνδρομη Hol)

papdoux
06-09-06, 12:41
Καλησπέρα,
έχω Forthnet 384/128 μηνιαία dsl (το απλό όχι πακέτο) και γραμμή OTE (ξεχωριστή πάλι όχι από πακέτο).

Θέλω να αγοράσω τώρα το conn-x, μπορεί να γίνει η αλλαγή χωρίς να μείνω χωρίς dsl καμία μέρα?
μπορεις να παρεις τηλεφωνο στο 134 και να ζητησεις να μπεις στο conn-x χωρις να γινει διακοπη της γραμμης σου. Η αλλαγη θα γινει αυτοματα χωρις να καταλαβεις κατι.
Αμα θελεις μπορεις να ζητησεις και αναβαθμιση στο 512 (οπου θα γινει 1024) με εξαμηνη δεσμευση για να εχεις την τιμη των 22,5 ευρω (ολα μεσα).


Eπειδη κι εγω ενδιαφερομαι για μεταβαση στα 2 ΜΒit, κι επειδη τα εχω μπλεξει λιγο,θελω να ρωτησω τα εξης:Υπαρχει πακετο στα 2 Μμπιτ το οποιο να στοιχιζει κατω απο 30€ και να συμπεριλαμβανει το παγιο του Οτε;Ξερω οτι αυτο ισχυει για το 1Bill της Forthnet αλλα δε θελω να διακοψω τη γραμμη μου γιατι πιστευω οτι θα αργησει η επανασυνδεση και φοβαμαι μηπως δε βρω πορτα μετα.Ειδα το OnDsl κιτ απο Οτενετ και το Conn-x αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα τους.Υπαρχει τελικα τροπος να μεταβω στα 2Μμπιτ με 26€ το μηνα χωρις να διακοψω τη συνδεση;(τωρα ειμαι με γραμμη απο Οτε στο ονομα μου και συνδρομη Hol)
δε νομιζω οτι μπορεις να μεταβεις στο OnDsl κιτ (την προσφορα 2048 με 26 ευρω) χωρις να γινει διακοπη της γραμμης. Η αιτηση στον ΟΤΕ για το OnDsl κιτ θα γινει απο ΟΤΕΝΕΤ οπου αυτη θα φαινεται και ο ενοικιαστης της γραμμης σου οποτε δε νομιζω οτι ο ΟΤΕ δεχεται τετοια αλλαγη χωρις διακοπη πρωτα. Δεν ειμαι σιγουρος ομως γιατι δε το εχω ακουσει οποτε αμα υπαρχει καποιος που το εχει κανει ή αμα ρωτησεις κατευθειαν το ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.