PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο Otenet σε Hol



Takis_Kal
05-01-11, 16:05
Εκανα αιτηση πριν τις γιορτες και πριν 2 ημερες μου εστειλαν sms οτι ενεργοποιηθηκε και μετα απο τηλεφωνο μου εστειλαν καποιο κωδικο με τον οποιο μπηκα στη σελιδα τους και επελεξα username και PASS
O υπολογιστης συνεχιζει να εχει ιντερνετ απο ΟΤΕ ομως.
Δεν πρεπει καποια στιγμη να κοπει το ιντερνετ απο ΟΤΕ και να περασω τους κωδικους της HOL ?
Να πω οτι η αιτηση φορητοτητας αφουρουσε σταθερο και ιντρνετ
Πως μπορω να καταλαβω αν το τηλεφωνο δουλευει μεσω ΟΤΕ ή HOL ?
Πολυ ανοργανωτοι μου φαινονται

lehrer
05-01-11, 16:12
Καλεσε απο το σταθερο σου 2130301000
Αφου σου ειπαν οτι εγινε ενεργοποιηση εχεις ιντερνετ απο HOL. Απλα δεν καταλαβες ποτε εγινε η μεταφορα. Στη HOL συνδεεσαι στο ιντερνετ και χωρις κωδικους.

29gk
05-01-11, 16:13
Και πως ακριβως ξερεις οτι "O υπολογιστης συνεχιζει να εχει ιντερνετ απο ΟΤΕ ομως" ?

lehrer
05-01-11, 16:17
Μπες www.speedtest.net να δεις απο ποιο παροχο παιρνεις ip.

Voha
05-01-11, 16:17
Αυτό που έκανες, φίλε, είναι μεγάλο λάθος. Να με θυμάσαι μετά. εγώ τώρα κάνω την αντίστροφη αίτηση ))

Takis_Kal
05-01-11, 17:04
Ξερω οτι εχω ιντερνετ απο Οτενετ γιατι στο ρουτερ εχω περασει το username και το password της Οτενετ
Ελπιζω το ρουτερ Thomson 587 να δουλευει και στη Hol γιατι δεν θελω να βαλω το δικο τους που μου εστειλαν

lehrer
05-01-11, 17:09
Ξερω οτι εχω ιντερνετ απο Οτενετ γιατι στο ρουτερ εχω περασει το username και το password της Οτενετ
Ελπιζω το ρουτερ Thomson 587 να δουλευει και στη Hol γιατι δεν θελω να βαλω το δικο τους που μου εστειλαν
Οι κωδικοι δεν εχουν σχεση. Εγραψα και παραπανω οτι στη HOL συνδεεσαι και χωρις κωδικους. Μπηκες στο www.speedtest.net να δεις απο που παιρνεις ip;

vasileios13
05-01-11, 17:40
Ξερω οτι εχω ιντερνετ απο Οτενετ γιατι στο ρουτερ εχω περασει το username και το password της Οτενετ
Ελπιζω το ρουτερ Thomson 587 να δουλευει και στη Hol γιατι δεν θελω να βαλω το δικο τους που μου εστειλαν

Λειτουργεί μια χαρά το Thomson...κωδικούς δε βάζεις,όπως σου είπαν και τα παιδιά...:rocker

Takis_Kal
05-01-11, 18:05
Εχετε δικιο εβαλα τους κωδικους της HOL και δουλευει κανονικα
Η ταχυτητα στο μισο της ταχυτητας που ειχα στον ΟΤΕ

vasileios13
05-01-11, 18:42
Εχετε δικιο εβαλα τους κωδικους της HOL και δουλευει κανονικα
Η ταχυτητα στο μισο της ταχυτητας που ειχα στον ΟΤΕ

Έτσι.............:rocker

Takis_Kal
05-01-11, 20:12
Δεν μπορω να βρω στην αστεια σελιδα τους τις ρυθμισεις email
Εν τω μεταξυ ακομα λαμβανω email απο otenet

........Auto merged post: Takis_Kal πρόσθεσε 3 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για το φιλο παραπανω να πω το ηξερα οτι θα ειναι χειροτερα αλλα και φτηνοτερα .Επειδη ειναι ομως για το φριντιστηριο που εχω δεν εχει σημασια αν πριν κατεβαζα με 2ΜΒ/s και τωρα με 700kB/s αφου ειναι για σερφαρισμα μονο
Στο σπιτι εννοειτα οτι εχω conex

jkoukos
05-01-11, 22:31
Δεν μπορω να βρω στην αστεια σελιδα τους τις ρυθμισεις email
Εν τω μεταξυ ακομα λαμβανω email απο otenet
2 σελίδες (http://www.hol.gr/default.asp?pid=299&la=1&ct=23) με πληροφορίες και ρυθμίσεις.
Σε όλους τους παρόχους,σύμφωνα με το νόμο, έχεις κανονικά αλληλογραφία για 2-3 μήνες μετά τη λήξη της συνδρομής. Έχεις έτσι δυνατότητα να ενημερώσεις αυτούς που θέλεις με την αλλαγή της διεύθυνσης.

nikos30
05-01-11, 23:51
Σε όλους τους παρόχους,σύμφωνα με το νόμο, έχεις κανονικά αλληλογραφία για 2-3 μήνες μετά τη λήξη της συνδρομής.

...και 5 και 6 μήνες και .....ακόμα πάει λέγοντας.. μετά από διακοπή conn-x η αλληλογραφία ισχύει όπως και όλα τα στοιχεία παραμένουν ενεργά στο webselfcare (αναφέρομαι σε ΟΤΕ). Περιμένω να δω μέχρι πότε. Ευτυχώς λογαριασμοί σταμάτησαν να έρχονται...πια.

Takis_Kal
13-01-11, 00:14
Απιστευτη ασταθεια
Χτες κατεβαζα με 1500KB/s απο το τεστ στη σελιδα τους και σημερα 170 το πολυ!!!
Το σκυλομετανοιωσα που αφησα τον Ote με 2ΜΒ/s σταθερα

@ ADSLgr.com All rights reserved.