PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση δυο Router.



svizi
04-09-06, 18:42
Καλησπέρα.

Αυτή την στιγμή έχω στην κατοχή μου και δουλεύει ως adsl router ένα Linksys WAG354G. Ήθελα να συνδέσω πάνω σε αυτό ένα άλλον ασύρματο router έτσι ώστε να έχω σε άλλο σημείο του σπιτιού να έχω την δυνατότητα να συνδέσω πάνω σε αυτό ενσύρματα - μέσω κάποιου switch - κάποιους υπολογιστές τοπικά. Η λύση που βρέθηκε από την Linksys ήταν η αγορά του LINKSYS WRT54G. Το μηχάνημα αυτό όμως στοιχίζει περί τα 70 ευρώ και οι δυνατότητές του είναι περιορισμένες. Θέλω να ρωτήσω αν θα μπορούσα να αγοράσω ένα Zyxel 660HW ή ένα USR 9108 για την δουλειά του wag354g και να το βάλω αυτό να συνδέεται πάνω στο καινούργιο για να κάνω την δουλειά μου.

nnn
04-09-06, 20:20
ΘΑ σου πρότεινα να πάρεις το Linksys για λόγους συμβατότητας.
Το 9108 κοστίζει 100+ € και κάτι παραπάνω το Zyxel.

Μην σε απασχολούν οι δυνατότητες του Wrt54g,για τη δουλειά που θα κάνει αρκούν,τα υπόλοιπα θα τα κάνει ο υπάρχον modem/router σου.

morpheus
04-09-06, 20:21
To WRT54G αν προσεξεις να ειναι μοντελο που παιρνει openwrt κανει παπαδες. Αλλιως δεν παιζει ως clent.

svizi
04-09-06, 20:32
Εϊχα ακούσει ότι η καινούργια έκδοση του WRT54G νομίζω έκδοση 5 δεν μπορεί να πάρει openwrt. Και γενικά έχει αλλάξει προς το χειρότερο. Ισχύει;

svizi
04-09-06, 20:40
Άκυρο τώρα είδα ότι έχουν καταφέρει να βάλουν DD-WRT.

@ ADSLgr.com All rights reserved.