PDA

Επιστροφή στο Forum : Μειωση ταχυτητας σε torrent με hol



labri
06-01-11, 15:30
Εχω παρατηρησει εδω και ενα μηνα, οτι στις 13:00 ακριβως καθε μερα η ταχυτητα μου σε κατεβασμα torrents μειωνεται μαχαιρι απο το 1 mb/s σε 150 kb/s αυτο μεχρι τις 00:00 οποτε ξαναγυριζει στο 1 mb/s.Κατα την διαρκεια πoυ παρουσιαζεται αυτη η μειωση στο κατεβασμα torrents ,αν επιχειρησω να κατεβασω ενα αρχειο π.χ. drivers nvidia παιρνω fullspeed.Το μοντεμ ειναι συγχρονισμανο μονιμα στα 13,δεν εχω αποσυνδεσεις ,εχω δοκιμασει και αλλο ρουτερ αλλους υπολογιστες αλλα τιποτα.Απο την HOL τα γνωστα.Τωρα ειμαι οτι θα παει τεχνικος να ελεγξει το dslam.Ξερει καποιος κατι;

xfol
06-01-11, 16:00
δες αν σε καλυπτουν αυτα που λενε: εδω (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=342248)

vasileios13
06-01-11, 16:54
Εχω παρατηρησει εδω και ενα μηνα, οτι στις 13:00 ακριβως καθε μερα η ταχυτητα μου σε κατεβασμα torrents μειωνεται μαχαιρι απο το 1 mb/s σε 150 kb/s αυτο μεχρι τις 00:00 οποτε ξαναγυριζει στο 1 mb/s.Κατα την διαρκεια πoυ παρουσιαζεται αυτη η μειωση στο κατεβασμα torrents ,αν επιχειρησω να κατεβασω ενα αρχειο π.χ. drivers nvidia παιρνω fullspeed.Το μοντεμ ειναι συγχρονισμανο μονιμα στα 13,δεν εχω αποσυνδεσεις ,εχω δοκιμασει και αλλο ρουτερ αλλους υπολογιστες αλλα τιποτα.Απο την HOL τα γνωστα.Τωρα ειμαι οτι θα παει τεχνικος να ελεγξει το dslam.Ξερει καποιος κατι;

Καλώς ήρθες......:hippy:

redstone
06-01-11, 17:03
Ετσι ειναι και σε εμενα...
Τι θα γινει με τη ΗΟL?

jdtech
07-01-11, 11:25
Θα γίνει το κλασσικό. Στην αρχή θα κάνουμε λίγο υπομονή (ανάλογα με τις ανοχές του καθενός). Αυτοί που έχουν συμβόλαιο στο πρώτο 12μηνο και λυπούνται τα λεφτά τους θα κάνουν ένα χρόνο υπομονή. Αν αναβαθμίσουν το δίκτυο όλα οκ. Αν δεν δούμε φως θα την κάνουμε. Αυτοί που θα την κάνουν ανάλογα με το που πάνε θα δουν φως η σκότος. Αυτοί που θα μείνουν θα ξεμουκώσουν επειδή έφυγαν οι πρώτοι. Και ο κύκλος συνεχίζεται. Η δαρβινική θεωρία τώρα και για τον αγαπημένο σας ISP.

@ ADSLgr.com All rights reserved.