PDA

Επιστροφή στο Forum : Splinter Cell: Pandora Tomorrow - online



stavpal1
22-02-04, 19:57
Πόσοι από σας έχετε παίξει το Splinter Cell και έχετε πωρωθεί? Εγώ πάντως το έχω τελειώσει γύρω στις 10 φορές - τις 4 σε hard mode. Ρωτάω για να ξέρω αν και πόσους θα έχω για να παίζω online Splinter Cell: Pandora Tomorrow, γιατί απ' ότι έχω διαβάσει και δεί τρειλερς, είναι super!

blackjim
22-02-04, 22:10
stavpal1, ωραιο το Splinter Cell , δε λεω. Αλλα πως ακριβως θα παιζεται online??
Θα ειμαστε αντιπαλοι?, και θα κανουμε τι??(εννοω θα σκοτωνομαστε ή θα κανουμε διαφορες αποστολες??)
Anyway , ας βγει με το καλο (η release date ειναι universal... :wink: ) και παιζουμε και online.
Ειναι παντως ωραιο παιχνιδι και περιμενω να δω την συνεχεια...

stavpal1
22-02-04, 22:26
Θα μπορούν να παίζουν 4 παίκτες (2 spies και 2 mercs). Απ΄ ότι είδα στα sites, θα υπάρχουν ορισμένα "mode" multiplayer. Ένα απ' αυτά είναι το εξής:
οι κατάσκοποι προσπαθούν να βρούν κάποιες "συσκευές" "NC133", που θα πρέπει να τις πάρουν και να τις απενεργοποίησουν, ενώ οι mercenaries θα προσπαθούν να ξαναπάρουν πίσω αυτές τις μονάδες, και αν βρούν τους κατασκόπους να τους σκοτώσουν. Οι κατάσκοποι δεν μπορούν να σκοτώνουν τους mercs, αλλά μόνο να τους ρίχνουν αναίσθητους. Οι κατάσκοποι θα είναι νεώτεροι του Sam Fisher και θα τρέχουν πιο γρήγορα. Ακούγεται πως θα τρέχουν και σε τοίχους (κάτι αλα Matrix, αλλά δεν είναι official). Περισσότερα όταν βγεί (23-24/3).
[http://www.splintercell.com/uk/mp_gamemodes.php#mode1

blackjim
22-02-04, 22:31
Πολυ ενδιαφερων ακουγεται!! :D
http://www.splintercell.com/uk/images/nav_logo.gif
Ελπιζω να ειναι και πρακτικα το ιδιο διασκεδαστικο... 8)

xenbast_
22-02-04, 23:35
άντε! η παιχνιδάρα ονλαιν;

JediMasterMANIAC
23-02-04, 14:29
το καλο που τους θελω να μην αλλαξουν την φιλοσοφια του αρχικου παιχνιδιου .. ακους εκει.... παερπατημα στους τοιχους στο Splinter cell... (αλλα θεμα αν χρησημοποιυν σχοινι :p :mrgreen: )

stavpal1
23-02-04, 14:41
Ουπς! Λάθος διατύπωση: απ' ότι κατάλαβα θα μπορούν να παίρνουν φόρα και να τρέχοντας να πηδάν σε τοίχους (κάτι σαν κολοτούμπα). Αν δείς το τρειλερ θα το καταλάβεις. Λογικά δεν θα έχει κινήσεις τύπου Matrix!

blackjim
28-02-04, 13:13
Δε ξερω ποσοι ειδατε τα καινουργια trailer ,αλλα οσοι δε τα ειδατε χανετε...
http://www.filecity.gr/file.asp?rec=4060
Το παιχνιδι θα γινει και γ@*ω!!!
Τρομερη δουλεια!!!
Αν και θελει φυσικα γερο μηχανημα (FX με μπολικη RAM :lol: ) αξιζει τον κοπο, και τα χρηματα 8) ...
http://www.splintercell.com/emea/images/home_2_1.jpg
Υπομονη
Embrace the dark... :wink:

ermis333
28-02-04, 13:53
Το παιχνίδι δεν θέλει FX η GF4 Ti 4600 σε πάρα πολλά SITE έχω δεί ότι είναι σε ταχύτητα μεταξύ μιας FX 5600-5700 και πολλές φορές ξεπερνάει και την ATI 9600...

Αν εξαιρέσεις τα θηρία ΑΤΙ 9800 FX 5950 Αυτή η δόση των 3Δ καρτών ήταν για τα μπάζα....

shakm
28-02-04, 16:46
Καλό ακούγεται.. για να δούμε.. Θα υπάρχει σε freeware download στο internet για όσους το είχαν ή πάει σαν ξεχωριστό παιχνίδι ?

dantouan
28-02-04, 16:57
Τουλαχιστον το αρχικο παιχνιδι-αν και με λιγο περιεργες κινησεις -ηταν καταπληκτικο. 8) Για να δουμε και το on-line 8)

blackjim
18-03-04, 19:57
Splinter Cell Pandora Tomorrow
http://www.filecity.gr/pics/head/00004102.001.jpg
Επιτέλους η Ubisoft κυκλοφόρησε το single player demo του πολυαναμενόμενου παιχνιδιού. Το demo περιλαμβάνει μια ολοκληρωμένη αποστολή, αρκετά όπλα και gadgets.

http://www.filecity.gr/file.asp?rec=4102

για να δουμε...

pipitop@pi
21-03-04, 22:15
την τεταρτη που μας ερχεται γινεται η παρουσιαση του παιχνιδιου απο'οτι ακουσα!το παιχνιδι δεν παιζεται...θα επανελθουμε στα 12ωρα πανω στο pc

blackjim
26-03-04, 15:13
ΝΑΙ,ειναι γεγονος!!!!
το Multiplayer demo βγηκε και ηδη υπαρχει πολυς λαος στους servers της ubi.com .

http://www.splintercell.com/uk/downloads.php

ακομη προσπαθω να μαθω πως παιζεται αλλα ειναι πολυ εντυπωσιακο...

ftp://ftp.ubi.com/emea/scpt/demos/EMEA_SCPT_MultiPlayer_Demo_v1_0.exe
have fun

BeholderX
26-03-04, 15:34
To Gamespot εκανε review to Pandora Tomorrow
http://www.gamespot.com/pc/action/pandoratomorrow/review.html

Εξηγεί πολύ αναλυτικά το Multiplayer mode.
Με δυο λόγια, οι Mercs βλέπουν το παιχνίδι ως FPS (first person shooter), ενώ οι spies με τον κλασικό τρόπο του Splinter Cell.
4 παίχτες maximum (σε οποιοδήποτε συνδυασμό, πχ 1 spy & 3 mercs ή 2 & 2 κτλ).

Εννοείτε βέβαια ότι το παιχνίδι (4 cd) υπάρχει ήδη στο ed2k network με πάρα πολλά sources.

blackjim
26-03-04, 16:14
μαγκες , κατεβαστε το Multiplayer demo και παμε για online...

dantouan
26-03-04, 16:23
Παιδια κατεβαζω το game αυτη την στιγμη.
Σε περιπου 30 ωρες (ειναι και 2600 mbytes) που τελειωνει το download τα ξαναλεμε..... 8)

blackjim
26-03-04, 16:38
Παιδια κατεβαζω το game αυτη την στιγμη.
Σε περιπου 30 ωρες (ειναι και 2600 mbytes) που τελειωνει το download τα ξαναλεμε..... 8)
κατεβαστε το Multiplayer demo ειπα, οχι ολο το παιχνιδι... :wink:

anyway ,περιμενω αλλους 3 να αρχισουμε ενα online.
8)

Salvador
26-03-04, 19:09
εχει βγει για pc????????? :shock:
πότε ρε???
και multiplayer ???
ο ρε μάγκα θα κολολέει!

...ακουσα καποιον που ειπε για το full game.2.6gb ενοουσε?...οχι οτι ειναι πολλά,αλλα λέμε τώρα :roll:

υ.γ.: ξέρει κανεις τπτ για syberia2 αν εθεάθει σε κανα p2p?(to demo πάντα)

blackjim
26-03-04, 19:19
εχει βγει για pc????????? :shock:
πότε ρε???
και multiplayer ???
ο ρε μάγκα θα κολολέει!

...ακουσα καποιον που ειπε για το full game.2.6gb ενοουσε?...οχι οτι ειναι πολλά,αλλα λέμε τώρα :roll:

υ.γ.: ξέρει κανεις τπτ για syberia2 αν εθεάθει σε κανα p2p?(to demo πάντα)

Το Pandora Tomorrow ειναι οντως ΧΧL!
CD 1 799.16
CD 2 781.33
CD 3 758.19
CD 4 297.03
============
4CD's 2,63GB

αλλα αξιζει τον κοπο...
definitely!

PS: το multi demo ειναι μολις 62.1MB και παιζεις κανονικοτατα online...

unstoppable
27-03-04, 01:25
Εγω εχω ηδη το full οποτε αν το εχει και κανεις αλλος ειμαι μεσα για Multiplayer

blackjim
27-03-04, 18:02
παιδες , το Splinter Cell: Pandora Tomorrow - online ειναι και γ@μω...
το εχω λιωσει το demo...
περιμενω πως και πως τα 4 CD's να... τελειωσουν ( u know ).

Νομιζω πως θα μπορουσαμε μεσω και αυτου του forum να διοργανωσουμε μικρα τουρνουα με ομαδες των 2.
Αν ενδιαφερεστε και αρκετοι αλλοι βεβαια....
Anyone?

stavpal
27-03-04, 19:39
Ρε παιδιά, σε ποιους σερβερ παίζετε? (το demo) και σε ποιο lobby? Περιμένω!!!!!!!

blackjim
27-03-04, 19:57
stavpal , νομιζω οτι σε ειχα δει καπου σημερα το μεσημερι.
εχω nickname : blackjim_CSD
αν θες παμε να κανουμε ενα game καπου στο ubi.com

stavpal
27-03-04, 20:10
Ναι, αλλά πως θα σε βρώ. Θελεις να ερθεις στον server μου; "Greek", password: stavpal, demo2 (lobby) κατά τις 20:20-οκτωμιση?

blackjim
27-03-04, 23:06
οσοι εχετε το multi demo ελατε να παιξουμε σε ενα δικο μας server.
ειτε γραψτε εδω ειτε ελατε στο MSN messenger να το κανονισουμε.

@stavpal : δε σε εβρισκα πριν...
:?

stavpal
28-03-04, 10:21
Ειμουν λίγο στις 20:20, αλλά δεν ερχόσουν και έτσι έκανα join σε άλλο server. Αν θες να κανονισουμε κάποια μέρα της εβδομάδας (όχι σήμερα). Και πες και σε άλλους δυο! ... η να με καλέσετε σε δικό σας server
ΥΓ: δες τα πμ σου!

stavpal
28-03-04, 16:42
Παιδια κατεβαζω το game αυτη την στιγμη.
Σε περιπου 30 ωρες (ειναι και 2600 mbytes) που τελειωνει το download τα ξαναλεμε..... 8)

Το κατεβασμένο game παίζει κανονικά σε multiplayer (δεν έχει key)? Εγώ έχω παραγείλει κανονικά (θέλω και το tshirt, και έχω ISDN 128- όχι DSL (με ISDN, θα μου ρθει ο λογαριασμός... 1000000Ε. Θα παίζει κανονικό παιχνίδι με κατεβασμένο σε multiplayer;)

Salvador
28-03-04, 19:52
σκατά!δεν παιζει με mx440 .κατάφερα να το ξεκινησω (με το 3d analyze)αλλα αφου μπήκα μεσα στο παιχνίδι ολα ειναι άσπρα!..(είχα αυτο το πρόβλημα και στην τελευταια πιστα του splinter cell 1).οστόσο αναγκαστικα να κανω create game για να δω το περιβαλον του παιχνιδιου καθως δεν καταφερα να μπω σε κανεναν σερβερ.Εχουν βγει και αλλα demo?μου ελεγε πως υπαρχει κοσμος στα ντεμο 2,3,4,5,6,7,8,9(εγω μαλον εχω το demo1)και αφου εκανα join εγραφε πως "demo version dont match"..Κρίμα :( και όσο ελεγα να αποφυγω την αγορα καρτας γραφικων οι εταιριες δεν αφηνουν περιθωριο :roll:

stavpal
28-03-04, 20:50
Κάθε φορά που ξεκινά το demo με βάζει σε διαφορετικό lobby (φαίνεται αν αφού μπείς πάς στο create - σου λέει π.χ. demo5, θα πας στους σερβερ (lobby) και θα επιλέξεις κάποιον στο demo5 που να έχει θέση ελεύθερη. Έτσι, είναι πιθανόν να δουλέψει.

blackjim
28-03-04, 21:21
ρε παιδες , τα εχετε μπερδεψει λιγο (εως πολυ)
τα demo 1,2,...,9 ειναι οι servers που δημιουργησε η ubi.com για το demo που εβαλε. Σε οποιον θελετε πατε!
Επισης το demo που βγηκε ειχε μια εκδοση με μερικα bugs,
ετσι δωσανε ενα update --> http://ubisoft-it.custhelp.com/cgi-bin/ubisoft_it.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=9434

απλα πραματα, οταν εχετε την καινουργια εκδοση θα παιζετε με αυτους που εχουν την ιδια με σας...


*παμε για εναν ελληνικο server?? :D

Salvador
29-03-04, 00:01
τελικα μπήκα.έκανα απλα την επιλογη "filter unavaible servers(καπως ετσι..δεν θυμαμαι καλα τωρα)"και μου εβγαζε μονο αυτους που ειναι για το demo.Προφανως οταν μου ελεγε "different version"ενοουσε οτι αυτος ο σερβερ που διαλεγα να παιζαν το full game.Καταφερα να μπω ,αλλά..?..Το θέμα των γραφικών παραμένει.Μπήκα στην nvdia κατεβασα τους τελευταιους (οπου απο μεσα μου σκεφτομουν οτι χειροτερα θα γινουν όλα)και πάλι τπτ.To προβλημα ειναι κλασικο.Εχει να κανει με τα pixel shaders.Oπως και το silent hill 3 ειχα καταφερει να το τρεξω με "κόλπο" αλα τα gfx φαινοταν χάλια,ετσι και τωρα.Με την διαφορά οτι τώρα δεν φαινεται τπτ.

Οσοι εχουν geforce MX440 θα καταλάβουν τι εννοώ :|

και τώρα που το μελετάω το θέμα κάρτας γραφικών... :roll: Για βοηθήστε λίγο.Καμοίά 200αρα ευρώ θα τα χώσω ,τι να πάρω?...Τι προτινεται?

blackjim
29-03-04, 01:07
MX440!!! και λες να παιξεις SC : PT ????
οσο και να θες , απλα ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ...
σου προτεινω αυτο που πηρα και εγω

GeForce FX 5700 Ultra MSI
220 Ευρα περιπου...

αξιζει τα λεφτα της

το SC : PT παει καρφι...

οσο αφορα το different version το λεει γιατι αυτοι ειχαν ειτε την εκδοση με το update ειτε την προηγουμενη, εσυ ποια εχεις ειναι το θεμα.
Εννοειται οτι καλυτερα ειναι να κατεβασεις την καινουργια.
Δεν εχει το full game εκει παντως.

BeholderX
29-03-04, 07:43
@Salvador25 : Χαλαρά πάρε μια μεταχειρισμένη ΑΤΙ 9800 PRO από πχ ebay. Καινούργια είναι ακριβή, αλλά μεταχειρισμένη κάνει όσο περίπου θέλεις. Αν ο seller εχει καλή βαθμολογία, μην τη φοβάσαι την παραγγελία.

Αν μπορείς να περιμένεις, σε 2 εβδομάδες περίπου θα παρουσιάσει η NVIDIA την NV40, οπότε θα πέσουν και άλλο οι τιμές.

Salvador
29-03-04, 19:33
χμμμ να περιμενω ρε guys.Καμοια αλλη γνώμη?

*** EDIT*** : βασικά για να μην μαμήσω τελείως το ποστ για το splinter cell ανοιξα καινουριο σε ανάλογη κατηγορία.Περιμένω απόψεις.. :roll: (μέχρι να γράψει κανεις τπτ για να πάω να ρίξω μια ματιά στην σελιδα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ..)

το λινκ για κάρτες γραφικών:

http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=5651&p=68445#68445

Salvador
02-04-04, 05:19
το κατεβασα το splinter cell (το ντεμο :roll: )
καλοοοο :)
αλλα για μουτλιπλευερ εμπλεξα με τα cd key και βαριομουν :?

PhoiNiX
02-04-04, 11:41
Θα σας γυρίσω αρκετά πίσω από πού ξεκίνησε το Metal Gear από την KONAMI στο NES μετά μεταφέρθηκε στο Playstation, Pc, βγήκαν αλλοι τίτλοι για άλλες κονσόλες. Και να σου Και το Splinter Cell το οποίο δεν πατάει στο σενάριο του , αλλά στα καταπληκτικά γραφικά για το είδος του και το μοναδικό Gameplay .

Το Metal Gear στηρίζεται και στο Story. Τώρα για το πιο είναι καλύτερο κανείς δε ξέρει και τα δυο για εμένα είναι ισάξιοι αντίπαλη που κοντράρουν το ένα το άλλο.

:) Αυτό φαίνεται από το Splinter Cell: Pandora Tomorrow και το Metal Gear: Snake Eater 8)

Δυο καινούργιοι τίτλοι που θα σαρώσουν φέτος και σιγουρα πολλη φανατικοί του ιδους θα ευχαριστηθούν ατέλειωτες ώρες παιχνιδιού. :wink:

Salvador
02-04-04, 20:40
το metal gear ομως ειναι μεταφορα του κωδικα απο τις κονσολες(emulation στην ουσια καναν)ενω το splinter cell το ξαναγραψαν αποκλειστικα για να δουλεβει σε pc..Τα γραφικα στο μεταλ γκιαρ φαινονται επιεικως χαλια(βλεπε το fog)ενω στο splinter εχει γινει πολυ καλη δουλεια.Τα ιδια ισχυουν και με το silent hill 3..μεταφορα του κωδικα απο κονσολες se pc

Salvador
02-04-04, 20:49
και κατι αλλο που με τρωει με το splinter cell.
το brightness ειναι πολυ χαμηλό γενικά στο παιχνίδι ή τα εχει παιξει η οθόνη μου;,Θα μου πεις ενταξει βρε αδερφε ανεβασε το brightness level απο τα settings ,αλλα ρωτώ αν συμβαίνει σε όλους για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα(οθονη,καρτα γραφικων,drivers κτλπ.)Γενικα σε πολλα καινουρια games παιζει "σκοταδι".πχ to need for speed underground ειναι και αυτο αρκετα σκοτεινο.Και κατι τελευταιο.Αν ειμαι σε 800χ600 ειναι οπως λεω σκοτεινα ,αν το βαλω σε 1024χ768 γινονται normal.Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι απο την συχνοτητα ανανεωσης της οθονης σε σχεση με καθε αναλυση(hz)?

stavpal
08-04-04, 21:41
Παιδιά, όσοι παίζετε SCPT MP, πείτε μου άμα είναι να παίξουμε τίποτα (το demo έχς προς το παρόν - to παιχνίδι θα το παίξω μόλις πάρω καινούρια Gfx - έχω &amp;quot;ΔύναμηΓεωμετρίας 3&amp;quot; (GeForce3/64MB), και λέω να πάρω FX5900 ή 5950, αλλά ακόμη οι τιμές είναι στο διάστημα.</p>

Όποιος ενδιαφέρεται, please tell me.</p>

Bla1r
08-04-04, 21:53
και κατι αλλο που με τρωει με το splinter cell.
το brightness ειναι πολυ χαμηλό γενικά στο παιχνίδι ή τα εχει παιξει η οθόνη μου;,Θα μου πεις ενταξει βρε αδερφε ανεβασε το brightness level απο τα settings ,αλλα ρωτώ αν συμβαίνει σε όλους για να ξεκαθαρισω καποια πραγματα(οθονη,καρτα γραφικων,drivers κτλπ.)Γενικα σε πολλα καινουρια games παιζει "σκοταδι".πχ to need for speed underground ειναι και αυτο αρκετα σκοτεινο.Και κατι τελευταιο.Αν ειμαι σε 800χ600 ειναι οπως λεω σκοτεινα ,αν το βαλω σε 1024χ768 γινονται normal.Μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι απο την συχνοτητα ανανεωσης της οθονης σε σχεση με καθε αναλυση(hz)?

και σε μένα έτσι σκοτεινό ήταν. Κατεβάζω το demo, το βάζω και με τη μία το βγάζω. Πραγματικά νευρίασα με αυτή τη σκοτεινότητα η οποία μου είχε σπάσει τα νεύρα ΚΑΙ στο πρώτο SC(στο demo του πάλι). Γενικά το SC το θεωρώ από μέτριο έως κακό παιχνίδι που απλώς διαφημίστικε πολύ. +οτι το 2 είναι το 1 αλλά με διαφορετικό όνομα. Τι να πεις!

@ ADSLgr.com All rights reserved.