PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή Σύνδεσης



dj_n3o
07-01-11, 03:09
Καλησπέρα,

αντιμετωπίζω και εγώ σοβαρό πρόβλημα με την hol στην οποία είμαι συνδρομητής από 21-12-2010.

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να την διακόψω χωρίς να καταβάλλω το τέλος διακοπής; Το συμβόλαιο δεν αναφέρει κάτι. Είχα διαβάσει παλιότερα κάτι για 14 εργάσιμες αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

jdtech
07-01-11, 11:02
Αν υπάρχει μη παροχή υπηρεσίας με δική τους υπαιτιότητα και μπορείς να το αποδείξεις μπορείς να διακόψεις χωρίς τέλος διακοπής. Είχες πολλά προβλήματα?

dj_n3o
07-01-11, 11:29
Φυσικά χαμηλό συγχρονισμό αποσυνδέσεις (οχι πολλές) και κάποιες φορές ειδικά τις τελευταίες ημέρες το browsing ήταν αδύνατον. Πως μπορώ να αποδείξω ότι ήταν δικιά τους υπαιτιότητα;

........Auto merged post: dj_n3o πρόσθεσε 13 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τους κάλεσα για υπαναχώρηση και έκαναν τον κινέζο. Δεν ξέρω δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στην εταιρία μας κλπ. Αν το γνωρίζει κάποιος ας με ενημερώσει γιατί είμαι στο όριο για 14 εργάσιμες (αν ισχύει φυσικά).

a.libe
07-01-11, 16:44
εγω λογω vodafone home ειχα τα τελευταια τρια χρονια hol internet.26/10 πηγα να κανω αναβαθμισησε dp λογω και κινητου...απο τοτε ειχα προβληματα...17/12εκανα φορητοτητα στον οτε οπου ενεργοποιηθηκε η συνδεση την 31/12...αν εισαι σε συνεργασια με vodafone παρε τηλ το 13830 και κανε τα παραπονα σου...σου αφαιρουν εφαπαξ απο τους επομενο υς λογαριασμους 60 ευρω.
εγω απο 17/12 εως 31/12 που πηγα οτε δεν μπορουσα να κανω τηλεφωνα....αυτο θα φαινεται απο αναλυτικη...εξαλλου εχω στειλει και πολλα μαιλ στο customerservice και τους το τονιζω .....επισης σε επικοινωνια με το 13844 οι τεχνικοι εκει δεν βρηκαν λυση..ολα αυτα αποδεικνυονται....μου ειχαν κανονισει ρβ για του αγιου ποτε ανημερα....περιμενω απο μερα σε μερα τον εκκαθαριστικο τους...κανε καποια απο αυτες τις ενεργειες για να εχεις αποδειξεις....
καλο ακομη ειναι μην χασεις ευκαιρια και να κανεις φορητοτητα σε αλλον παροχο και να τον εξουσιοδοτησεις για την πληρη διακοπη των υπηρεσιων απο hol...οσο πιο δυνατος και ευελικτος ειναι ο παροχος τοσο ευκολα ξεμπερδευεις...

alex24
07-01-11, 20:03
Ισως δεν ηξεραν τωρα και γω δεν ειμαι σιγουρος

tasanas
10-01-11, 21:50
Δε θέλω να φανώ καχύποπτος αλλά η δυνατότητα υπαναχώρησης είναι κάτι που η εξυπηρέτηση οφείλει να γνωρίζει. Τεσπά, από χαμηλό συγρανισμό δεν νομίζω ότι μπορείς να αποδείξεις τίποτα.

alex24
11-01-11, 02:49
Και εγω παντως θα διακοψω....εχω κανει αιτηση στην wind,δεν μπορω να πω απο τεχνικη εξυπηρετηση εχουνε βελτιωθει πολυ αλλα οι τακτικες επιλυσης των προβληματων δεν ειναι και οτι το καλυτερο...Προσωπικα ειχα και εχω προβλημα με το voip τηλεφωνο μου αλλαξανε εξοπλισμο μια φορα εμεινα 18 ωρες χωρις τηλ. καταλαβα γιατι ετσι επρεπε να γινει το προβλημα εμεινε,ηθελαν να μου τον ξαναλλαξουν αλλα δεν δεχτηκα γιατι καταλαβα οτι δεν ειναι κολλημα εξοπλισμου και μου ειπαν θα μου κανουν ρυθμιση στη γραμμη και να το παρακολουθησω,αλλαξαν το προφιλ στα 6mbps αυθαιρετα χωρις να εχω αποσυνδεσεις η κατι αναλογο και τους τονισα να μην αλλαξουν προφιλ στη γραμμη και μου ειπαν οτι δεν θα επηρεαστει κατι στο συγχρονισμο επισης τα μπουκωματα του δυκτιου ειναι ενας ακομη λογος...Με αποτελεσμα απο τα 8 κ κατι να παω στα 6..καλυτερα στα εως 24προφιλ με το 11 snr παρα στα 6mbps...Kαι να πληρωνω στα αδικα το full 2play

vasileios13
11-01-11, 11:39
Και εγω παντως θα διακοψω....εχω κανει αιτηση στην wind,δεν μπορω να πω απο τεχνικη εξυπηρετηση εχουνε βελτιωθει πολυ αλλα οι τακτικες επιλυσης των προβληματων δεν ειναι και οτι το καλυτερο...Προσωπικα ειχα και εχω προβλημα με το voip τηλεφωνο μου αλλαξανε εξοπλισμο μια φορα εμεινα 18 ωρες χωρις τηλ. καταλαβα γιατι ετσι επρεπε να γινει το προβλημα εμεινε,ηθελαν να μου τον ξαναλλαξουν αλλα δεν δεχτηκα γιατι καταλαβα οτι δεν ειναι κολλημα εξοπλισμου και μου ειπαν θα μου κανουν ρυθμιση στη γραμμη και να το παρακολουθησω,αλλαξαν το προφιλ στα 6mbps αυθαιρετα χωρις να εχω αποσυνδεσεις η κατι αναλογο και τους τονισα να μην αλλαξουν προφιλ στη γραμμη και μου ειπαν οτι δεν θα επηρεαστει κατι στο συγχρονισμο επισης τα μπουκωματα του δυκτιου ειναι ενας ακομη λογος...Με αποτελεσμα απο τα 8 κ κατι να παω στα 6..καλυτερα στα εως 24προφιλ με το 11 snr παρα στα 6mbps...Kαι να πληρωνω στα αδικα το full 2play

99%....ίδια περίπτωση με την δική μου...!!! Αλλά δε μπορώ να φύγω τώρα,γιατί δεν είμαι να πληρώνω 70 ευρώ πρόστιμο.....:rainy:

a.libe
11-01-11, 14:37
99%....ίδια περίπτωση με την δική μου...!!! Αλλά δε μπορώ να φύγω τώρα,γιατί δεν είμαι να πληρώνω 70 ευρώ πρόστιμο.....:rainy:
καλα οταν σου ερθει ο εκκαθαριστικος των 72,3 με την διακοπη δινε τον μηνα 20 ευρω..σιγα μην εχουν προβλημα αυτοι και για εσενα θα ειναι καλυτερο!!!και θ σου ερχεται παντα ο μηνιαιος με το τελευταιο υπολοιπο....
ασε που οταν ημουν στην hol ως τα μεσα του προηγουμενου μηνα και ειχα voip ,οταν μιλουσα στο τηλ. και την ιδια χρονικη στιγμη τηλ καποιος αλλος σε εμενα ,το τηλεφωνο εδειχνε σε αυτον οτι δεν απανταω και οχι οτι μιλαω....
αλλαξε παροχο λοιπον και αν δεν μπορεις να αποφυγεις τα 72,3 ευρω δινε τα τους οπως εσυ θες τον μηνα ...20+20 κλπ...

ΠΑΝΟΣ69
11-01-11, 14:47
και εγω τα ιδια προβληματα εχω και την κανω στον μηνα επανω.ειδη εκανα αιτηση σε αλλο παροχο και περιμενω.τους πληρωνω και γεια σας.πολλα προβληματα και λυση μηδεν..

vasileios13
11-01-11, 15:21
καλα οταν σου ερθει ο εκκαθαριστικος των 72,3 με την διακοπη δινε τον μηνα 20 ευρω..σιγα μην εχουν προβλημα αυτοι και για εσενα θα ειναι καλυτερο!!!και θ σου ερχεται παντα ο μηνιαιος με το τελευταιο υπολοιπο....
ασε που οταν ημουν στην hol ως τα μεσα του προηγουμενου μηνα και ειχα voip ,οταν μιλουσα στο τηλ. και την ιδια χρονικη στιγμη τηλ καποιος αλλος σε εμενα ,το τηλεφωνο εδειχνε σε αυτον οτι δεν απανταω και οχι οτι μιλαω....
αλλαξε παροχο λοιπον και αν δεν μπορεις να αποφυγεις τα 72,3 ευρω δινε τα τους οπως εσυ θες τον μηνα ...20+20 κλπ...

Δεν είναι και άσχημη η ιδέα σου.... Να πω και προς όλους ότι μίλησα πριν λίγο (για 569ή φορά...)? και μου είπαν ότι οι αναβαθμίσεις στο δίκτυο έχουν ολοκληρωθεί εδώ και λίγο καιρό....!!!!!! Τα συμπεράσματα δικά σας..........:bless:

jdtech
12-01-11, 01:34
Δεν είναι και άσχημη η ιδέα σου.... Να πω και προς όλους ότι μίλησα πριν λίγο (για 569ή φορά...)? και μου είπαν ότι οι αναβαθμίσεις στο δίκτυο έχουν ολοκληρωθεί εδώ και λίγο καιρό....!!!!!! Τα συμπεράσματα δικά σας..........:bless:

Τι αναβαθμίσεις ήταν αυτές??? Τύπου υποβάθμισης??

Σχετικά με το 70άρι εγώ είμαι ενάντια στο να πληρώσεις το νταβατζιλίκι. Αν δεν έχεις πολλούς μήνες και δεν χρειάζεσαι τον net για τη δουλειά σου κάνε λίγο υπομονή.

vasileios13
12-01-11, 02:32
Τι αναβαθμίσεις ήταν αυτές??? Τύπου υποβάθμισης??

Σχετικά με το 70άρι εγώ είμαι ενάντια στο να πληρώσεις το νταβατζιλίκι. Αν δεν έχεις πολλούς μείνες και δεν χρειάζεσαι τον net για τη δουλειά σου κάνε λίγο υπομονή.

6 μήνες έχω ακόμα..............:ork Απλά μου τη σπάει να μου λένε ότι έχουν πληροφόρηση από το τεχνικό τμήμα, ότι οι αναβαθμίσεις έχουν γίνει.......:rainy:

wyndorf
12-01-11, 14:39
Eγω θα κανω επισης διακοπη. Εκανα αιτηση σε ενα καταστημα vodafone αλλα πουθενα δεν μου ανεφεραν οτι δεν θα εχω κλασικη τηλεφωνια αλλα voip. To αποτελεσμα ειναι ...
1) δεν μου ''τηλεφωνει'' ο συναγερμος.
2)επειδη εχω δυωρο σπιτι-επιχειρηση 300τ.μ. χρειαζομαι σε διαφορα σημεια σταθερα τηλεφωνα. Πραγμα αδυνατον με το voip
3) 8 στα δεκα τηλεφωνα δεν μπορω να μιλησω με ανθρωπο. ή δεν θα με ακουνε ή δεν θα τους ακουω. Ειδικα με εξωτερικο γινεται 10 στα 10.
4) εχασα τουλαχιστον 10 με 15 πελατες που αγανακτισμενοι δεν μπορεσαν να επικοινωνησουν μαζι μου(καθως ειμαι εχω επιχειρηση παροχης υπηρεσιων και κλεινω ραντεβου μονο μεσω τηλεφωνου)
Μετα απο ολα αυτα δεν τους πληρωνω ουτε τα τελη συνδεσης . Ουτε τα τελη διακοπης. Εγω ζητησα τηλεφωνια και αυτοι μου εδωσαν voip και παρασιτα. Αρα δεν βλεπω τον λογο να πλρωνω τελη συνδεσης και διακοπης για κατι υποδεεστερο απο την κλασικη τηλεφωνια. Ειναι απατη και κοροιδια. Αν θελουν ας με πανε δικαστικως. Δεν τους δινω ουτε ενα ευρω.

a.libe
12-01-11, 18:43
Eγω θα κανω επισης διακοπη. Εκανα αιτηση σε ενα καταστημα vodafone αλλα πουθενα δεν μου ανεφεραν οτι δεν θα εχω κλασικη τηλεφωνια αλλα voip. To αποτελεσμα ειναι ...
1) δεν μου ''τηλεφωνει'' ο συναγερμος.
2)επειδη εχω δυωρο σπιτι-επιχειρηση 300τ.μ. χρειαζομαι σε διαφορα σημεια σταθερα τηλεφωνα. Πραγμα αδυνατον με το voip
3) 8 στα δεκα τηλεφωνα δεν μπορω να μιλησω με ανθρωπο. ή δεν θα με ακουνε ή δεν θα τους ακουω. Ειδικα με εξωτερικο γινεται 10 στα 10.
4) εχασα τουλαχιστον 10 με 15 πελατες που αγανακτισμενοι δεν μπορεσαν να επικοινωνησουν μαζι μου(καθως ειμαι εχω επιχειρηση παροχης υπηρεσιων και κλεινω ραντεβου μονο μεσω τηλεφωνου)
Μετα απο ολα αυτα δεν τους πληρωνω ουτε τα τελη συνδεσης . Ουτε τα τελη διακοπης. Εγω ζητησα τηλεφωνια και αυτοι μου εδωσαν voip και παρασιτα. Αρα δεν βλεπω τον λογο να πλρωνω τελη συνδεσης και διακοπης για κατι υποδεεστερο απο την κλασικη τηλεφωνια. Ειναι απατη και κοροιδια. Αν θελουν ας με πανε δικαστικως. Δεν τους δινω ουτε ενα ευρω.
αφου δεν μπορουν τι τα δινουν???voip και πρασινα αλογα...τερμα πια με τα καφενεια γ διαλογης

Agarwaen777
12-01-11, 22:06
ok και που θα πάτε? H On λέει τίποτα?! Γιατί και εγώ Hol έχω αλλά είδα ένα πακέτο της On με 20 ευρώ 8αρα σύνδεση και όλα τα τηλέφωνα πληρωμένα και το σκέφτομαι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.