PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ 56Κ ??



peugeott
22-02-04, 20:58
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ 56Κ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΕ DSL ΚΑΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ??ΥΠΟΨΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΝ ΠΕΖΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΡΟΛΟ ...

enwsitis21
22-02-04, 21:12
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ 56Κ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΕ DSL ΚΑΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ??ΥΠΟΨΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΝ ΠΕΖΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΡΟΛΟ ...

Αν είναι αορίστου χρόνου η σύνδεση μπορείς μέσω ΟΤΕ ή μέσω 134 να ζητήσεις τη μετατροπή της σύνδεσης.

peugeott
22-02-04, 21:13
ΝΑΙ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ..ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΝΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ??ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ?

enwsitis21
22-02-04, 21:16
ΝΑΙ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ..ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΝΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ??ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ?

Επειδή είναι λίγο γραφειοκράτες στον ΟΤΕ ας καλέσει καλύτερα η μητέρα σου, για το τυπικό της υπόθεσης.

peugeott
22-02-04, 21:17
ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΕΓΩ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΡΩΤΟΣ ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΝΕΤΕ??ΓΙΝΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ?

leventopaido
22-02-04, 21:18
Πάρε την ταυτότητα της μητέρας σου και πήγαινε στον ΟΤΕ. Αρχικά κάνε την γραμμή σου σε ADSL (αυτό μπορεί να πάρει αρκετές ημέρες) και αφού έρθει η γραμμή σου στο σπίτι ξανά στον ΟΤΕ για να ζητήσεις συνδρομή. Η απόκτηση της συνδρομή με την OTEnet γίνεται ατάκα και επι τόπου.

peugeott
22-02-04, 21:19
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑΤΑΡΤΗ ΜΕ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ..ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ MODEM ΕΞΑΛΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΝ Η ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΓΙΝΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΟΛΙΣ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗ ΓΡΑΜΗ

leventopaido
22-02-04, 21:22
Ναι και από το τηλέφωνο γίνεται γρήγορα...

peugeott
22-02-04, 23:01
ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΠΧ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΔΣΛ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΕΝΩ ΜΕ 56Κ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΜΠΩ ΜΕ ΔΣΛ ???

leventopaido
22-02-04, 23:05
Ναι μπορείς χαλαρότατα...

peugeott
22-02-04, 23:05
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ....ΑΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΡΧΕΤΕ ΤΟ ΜΟΔΕΜ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ?

enwsitis21
22-02-04, 23:07
ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΠΧ ΑΥΡΙΟ ΣΕ ΔΣΛ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΕΝΩ ΜΕ 56Κ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΜΠΩ ΜΕ ΔΣΛ ???

Εξαρτάται, αν αγοράσεις σύνδεση Ondsl με ογκοχρέωση θα πρέπει να ζητήσεις και τη back-up(εφεδρική) σύνδεση, αν αγοράσεις πακέτο χωρίς ογκοχρέωση τότε δέν έχεις πρόβλημα.Για περισσότερες πληροφορίες μπές στο site www.ondsl.gr

leventopaido
22-02-04, 23:15
Το πόσο θα κάνει το μόντεμ να σου έρθει από τον ΟΤΕ δεν το γνωρίζω. Θα το πουν στον ΟΤΕ της περιοχής σου. Ρίξει και μια ματιά στην ιστοσελίδα που σου γράφει ο Ενωσίτης. Εκεί τα έχει ολα.

organus
23-02-04, 02:55
CAPS ON IS COOL !!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.