PDA

Επιστροφή στο Forum : conn-x



aaaa
05-09-06, 02:20
παιδια γεια σας. δεν εχω πολυ καιρο που ασχολουμαι με το γρηγορο ιντετετ και ετσι οι γνωσεις μου στο αντικειμενο δεν ειναι ιδαιτερα καλες:sorry: για αυτο καιθα χρειαστω τη βοηθεια σας.λοιπον εχω αποφασισει να αγορασω ενα 2/μηνο προπληρωμενο conn-x 512 και εχω καποιες ερωτησεις


1)τι γινεται μετα το πρωτο διμηνο?αν θελω συνεχιζω με 22,5 το μηνα και αν οχι μπορω να το διακοψω?
2)η συνδεση μου θα αναβαθμιστει σε 1024?
3) σε περιπτωση διακοπης η γραμμη παραμενει στο ονομα μου?
4) μετα απο ποσο διαστημα ενεργοποιειται η συνδεση?

Gordito
05-09-06, 02:45
παιδια γεια σας. δεν εχω πολυ καιρο που ασχολουμαι με το γρηγορο ιντετετ και ετσι οι γνωσεις μου στο αντικειμενο δεν ειναι ιδαιτερα καλες:sorry: για αυτο καιθα χρειαστω τη βοηθεια σας.λοιπον εχω αποφασισει να αγορασω ενα 2/μηνο προπληρωμενο conn-x 512 και εχω καποιες ερωτησεις


1)τι γινεται μετα το πρωτο διμηνο?αν θελω συνεχιζω με 22,5 το μηνα και αν οχι μπορω να το διακοψω?
2)η συνδεση μου θα αναβαθμιστει σε 1024?
3) σε περιπτωση διακοπης η γραμμη παραμενει στο ονομα μου?
4) μετα απο ποσο διαστημα ενεργοποιειται η συνδεση?
Καλως ηρθες αρχηγε στο φορουμ:oneup:
1)ειναι 6μηνη υποχρεωτικη παραμονη στα 1024(αναβαθμισμενα απο 512) και κοστιζει 22,5. Σημερα μιλησα μαζι τους;)
2)Υπαρχει περιπτωση να ειναι ηδη αναβαθμισμενη η γραμμη σου και να ειναι 1024.Αλλιως θα αναβαθμιστει μαλλον συντομα,ιδιως αν εισαι αθηνα.
3)Αν επιθυμεις ναι κρατας μονο τη γραμμη αλλα δεν συμφερει αν δεν εισαι οικονομικα ευκαταστατος. Να φανταστεις για γραμμη μονο θα πληρωνεις 19 Ευρω την 768
4)Παιζεται.Κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια. γραψε απο που εισαι και ισως υπαρχουν παιδια απο εκει να σου πουνε ποσο εκανε η δικη τους γραμμη.

Υ.Γ. Να το παρεις το πακετο που ειναι 6 μηνες ------->22,5 για 1024 kbps.Ειναι αρκετα καλη τιμουλα,πληρωνεις στο λογαριασμο του ΟΤΕ και κανεις αιτηση τηλεφωνικα στο 134.Κυριως για λογους ευκολιας εχω conn-x και δεν εχω ιδιαιτερα παραπονα.Μπορεις να δεις στην περιοχη σου ποιος ειναι καλος provider και να επιλεξεις αυτον
Σε καθε περιπτωση να κανεις αναζητησεις στο φορουμ
http://www.adslgr.com/forum/search.php
για οποιο θεμα σε δυσκολευει,υπαρχουν πολλοι που μπορουν να σε βοηθησουν;)

Talos82
05-09-06, 02:51
Για το 1) νομίζω οτι υπάρχει 6μηνη δέσμευση

2) Ναι
3) Ναι

4)Αυτό δεν είναι καθόλου στάνταρ!

Θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ αν ξέρει κανείς, αν επιλέξεις το πακέτο με το ρούτερ, ποιο ρούτερ περιέχει.

l3ft3r1s
05-09-06, 03:22
Talos82, αν δεν κάνω λάθος έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις ένα απ αυτά τα ρουτεράκια:
TELINDUS 1131
SPEEDTOUCH 530(i)
SPEEDTOUCH 585(i)
SPEEDTOUCH 536(i)

να και η δική μου ερώτηση:
εκτός από το conn-x υπάρχει κάποιο άλλο κουτί/προσφορά που να δίνει και
γραμμή και μετά να σου επιτρέπει να κρατήσεις τη γραμμή στο όνομα σου?

Talos82
05-09-06, 03:30
Η τιμή είναι στάνταρ (~72€), οπότε μου φαίνεται παράξενο να μπορείς να διαλέξεις όποιο θέλεις.

Το OnDSL

@ ADSLgr.com All rights reserved.