PDA

Επιστροφή στο Forum : 5 μήνες? 5 μήνες για πόρτα? Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!! [βρέθηκε πόρτα]



Varvaroudis
05-09-06, 02:35
30/3/06 καταχωρήθηκε η αίτηση μου στο "σύστημα" του ΟΤΕ, μέσω του πακέτου ADSL in a box της Forthent.
Πήρα τον Απρίλιο στο γραφείο σχεδισμού, και μου είπαν Ιούνιο. Δε βαριέσαι,:sorry: 2 μήνες είναι.
Μέσα Ιουλίου, μου λένε αρχές αυγούστου.:mad:

Κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ τέλη Ιουλίου. Μου έρχεται επιστολή μετά από 5 μέρες από Forthnet "Φταίει ο ΟΤΕ που δεν έχει πόρτες":closed:. Μετά από 1 μήνα, έρχεται και η απάντηση του ΟΤΕ σε συστημένο γράμμα. "μπλα...μπλα...μπλα... το ανώτερο αίτημα εκτιμούμε ότι θα ικανοποιηθεί εντός του Αυγούστου τρέχοντος έτους (πάλι καλά που θά ναι φέτος). Εκφράζουμε τη λύπη μας (μπορεί κιόλας) για την προσωρινή (5μηνη) αδυναμία χορήγησης της αιτούμενης πρόσβασης. "
Γενικός διευθυντής Περιφερειών:angryr:, Ανδρέας Κ.....
Στο 134 βγαίνουν κοπελίτσες που δε ξέρουν τίποτα, στο τοπικό υποκατάστημα του Λαγκαδά, οι άσχετοι των ασχέτων:down:, και πόρτα δε βλέπω πουθενά!

Και εγώ τώρα θέτω το ερώτημα.... Εϊναι δυνατόν να χρειάζονται 5 ολόκληροι μήνες για να στείλουν από τα κεντρικά 15 μόντεμ και να τα περάσουν στο DSLAM???? Από τον πλανήτη Άρη να τα παράγγελναν, θα είχαν φτάσει μέχρι τώρα. ΟΤΕ Α.Ε:lol: , όραμα για το μέλλον:rofl:, κοινωνική δράση, τρίχες κατσαρές, κουραφέξαλα και πράσινα άλογα που τρέχουν στα λιβάδια.
Όταν θα φτάσουν τα ιδιόκτητα δίκτυα και σε μας τους τριτοκοσμικούς (Σαν περιοχή το λέω, αν και μόλις 15 χλμ από Θεσσαλονίκη), θα τον κλείσουμε τον Ποτέ! Μέχρι αφίσες θα κολλήσω..

Να δούμε πότε θα ανοίξει η κ....πορτα.\
ARRRRRGGGHH :dwarf

chatasos
05-09-06, 11:51
Αν εξαιρέσεις τις τεχνικές διαδικασίες οι οποίες σίγουρα απαιτούν κάποιο χρόνο, οι γραφειοκρατικές διαδικασίες είναι αυτές που δημιουργούν πάντα τις μεγαλύτερες καθυστερήσεις σε όλες τις ελληνικές "δημόσιες" υπηρεσίες.
Αφού όμως σου υποσχέθηκαν ότι θα βάλουν (το οποίο είναι θετικό από μόνο του), δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, εκτός από το να περιμένεις.

manoulamou
05-09-06, 12:47
Όταν θα φτάσουν τα ιδιόκτητα δίκτυα και σε μας τους τριτοκοσμικούς (Σαν περιοχή το λέω, αν και μόλις 15 χλμ από Θεσσαλονίκη), θα τον κλείσουμε τον Ποτέ! Μέχρι αφίσες θα κολλήσω..ΑΑRRRRRGGGHH :dwarf

Κι εμεις φιλε Varvaroudis μαζι σου ΟΤΑΝ..., αλλα μαλλον πρωτα θα κρυωσει η κολαση:twisted:...

skyman
05-09-06, 14:50
Υπομονή, δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι παραπάνω.

teo_L20
05-09-06, 16:42
Υπομονή.
Και μην ξεχνας να πέρνεις τον ΟΤΕ συνέχεια πρήζοντας τους και σίγουρα θα σου βάλουν και εγω περιμενα 3 μηνες μεχρι να ερθει το adsl!;)

Varvaroudis
13-10-06, 12:01
6 μήνες και 4 μέρες. 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ!!!!!!! Και ο ΟΤΕ ακόμα δεν άνοιξε πόρτες στην περιοχή.:down: Κάποιος άμοιρος, ή βαρέθηκε, ή ξέχασε να κάνει ανανέωση και πήρα την πόρτα του. :)
Άνοιξαν οι πύλες του ουρανού, οι βρύσες του Παραδείσου :worthy: κι έβρεχε GB ασταμάτητα!!!!! Για κανα δυο μέρες δηλαδή. Ίσα Ίσα να δω πως είναι η 1024. Μετά, τέλμα. Λίγο το Σαβ/κο, κάπου στα 50-60 τραβούσε το μουλαράκι :((Την Τρίτη 3/10 που άνοιξε, στις 3 τα ξημερώματα έπιασε 100Kb/s για 2 ώρες σερί!!!!). Τώρα, τα ξημερώματα στα 50 και all day στα 20 :sorry:(Και το φορτώνω σωστά το μουλάρι. Σε χωριό μένω. Έμπειρος χρονων στο μουλάρι)!!!!!


Πού είναι τα 1024? Είναι νορμάλ αυτό το πράγμα???

Α, και μήπως ξέρει κάποιος πώς στο καλό αλλάξεις τον κύριο τίτλο σε μήνυμα που έγραψες??? (Σαν αυτό το solved που βλέπουμε συχνά????

manoulamou
13-10-06, 13:46
Τον τιτλο τον αλλαζουν οι mods ή
ζητας εσυ πολυ ευγενικα και στον αλλαζουν!;)

RyDeR
13-10-06, 14:03
Καλά στο χωριό μου μετά απο πολύ πρήξιμο έβαλαν πόρτες μετά απο 2 εβδομάδες, δεν είχα κάνει αίτηση αλλά τους έπρηζα να βάλουν, και έβαλαν. Οι πόρτες μπαίνουν άμα γουστάρει ο τεχνικός τις περισσότερες φορές, αλλά μάλλον στην περίπτωση σου είχαν έλλειψη υλικού. Που μένεις κιόλας;

l_satsok
14-10-06, 16:23
εγω ειμαι σε ενα dslam πιτα και οι 24 ISDN πορτες του,και τρεμω στην ιδεα οτι καποια μπορει να χαλασει!!!και αν ειναι η δικια μου?????
γιαυτο λοιπον καναμε ενα ασυματο δικτυο με ενα φιλο που εχει κι αυτος συνδεση,αν γινει κανενα
τετοιο κακο θα δωσει ο ενας στον αλλο.
γιατι διαφορετικα μας βλεπω να περιμενουμε κανενα χρονο.

Varvaroudis
15-10-06, 16:15
Περιοχή Λαγκαδά υπάγομαι, αλλά είμαι συνδεδεμένος στο DSLAM Λητής. Γενικά, στην περιοχή είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα αυτοί που ενδιαφέρονται για Internet - τεχνολογία :(, αλλά αρκετοι για να πιτάρουμε τα DSLAM της περιοχής:oneup:. Αυτοί που είναι υπεύθυνοι από την άλλη για την αναβάθμιση των συστημάτων και την σωστή παροχή των υπηρεσιών, αυτοί είναι που μας γράφουν εντελώς:down:!

Τελικά, το σχόλιο περί ταχύτητας είναι λίγο άσχετο με το παρόν θέμα. Στο " Εντυπώσεις ή προβλήματα με τον διπλασιασμό ταχυτήτων" πολλά άτομα έχουν το ίδιο πρόβλημα, και ελπίζω με την πάροδο του χρόνου να λυθεί! :mad:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Moderators που ενημέρωσαν τον τίτλο ! :respekt:

kokoretsi
19-10-06, 18:23
Περιοχή Λαγκαδά υπάγομαι, αλλά είμαι συνδεδεμένος στο DSLAM Λητής. Γενικά, στην περιοχή είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα αυτοί που ενδιαφέρονται για Internet - τεχνολογία :(, αλλά αρκετοι για να πιτάρουμε τα DSLAM της περιοχής:oneup:. Αυτοί που είναι υπεύθυνοι από την άλλη για την αναβάθμιση των συστημάτων και την σωστή παροχή των υπηρεσιών, αυτοί είναι που μας γράφουν εντελώς:down:!

Τελικά, το σχόλιο περί ταχύτητας είναι λίγο άσχετο με το παρόν θέμα. Στο " Εντυπώσεις ή προβλήματα με τον διπλασιασμό ταχυτήτων" πολλά άτομα έχουν το ίδιο πρόβλημα, και ελπίζω με την πάροδο του χρόνου να λυθεί! :mad:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Moderators που ενημέρωσαν τον τίτλο ! :respekt:
Στο γειτονικό μπαλτζακιστάν πάντως φίλος απολαμβάνει dsl εδώ και καιρό :whistle::whistle::whistle:

dparzxx
20-10-06, 14:57
Υπάρχει τεράστιο πρόβλημα με τον ΟΤΕ. Έχει φύγει πάρα πολύς κόσμος, ο οποίος δεν έχει αντικατασταθεί. Το κάνουν επίτηδες για να τον πουλήσουν πιο εύκολα.

Εγώ έκανα αίτηση για νέα τηλεφωνική σύνδεση και πήρε ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ για να γίνει!

Υπομονή.




30/3/06 καταχωρήθηκε η αίτηση μου στο "σύστημα" του ΟΤΕ, μέσω του πακέτου ADSL in a box της Forthent.
Πήρα τον Απρίλιο στο γραφείο σχεδισμού, και μου είπαν Ιούνιο. Δε βαριέσαι,:sorry: 2 μήνες είναι.
Μέσα Ιουλίου, μου λένε αρχές αυγούστου.:mad:

Κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ τέλη Ιουλίου. Μου έρχεται επιστολή μετά από 5 μέρες από Forthnet "Φταίει ο ΟΤΕ που δεν έχει πόρτες":closed:. Μετά από 1 μήνα, έρχεται και η απάντηση του ΟΤΕ σε συστημένο γράμμα. "μπλα...μπλα...μπλα... το ανώτερο αίτημα εκτιμούμε ότι θα ικανοποιηθεί εντός του Αυγούστου τρέχοντος έτους (πάλι καλά που θά ναι φέτος). Εκφράζουμε τη λύπη μας (μπορεί κιόλας) για την προσωρινή (5μηνη) αδυναμία χορήγησης της αιτούμενης πρόσβασης. "
Γενικός διευθυντής Περιφερειών:angryr:, Ανδρέας Κ.....
Στο 134 βγαίνουν κοπελίτσες που δε ξέρουν τίποτα, στο τοπικό υποκατάστημα του Λαγκαδά, οι άσχετοι των ασχέτων:down:, και πόρτα δε βλέπω πουθενά!

Και εγώ τώρα θέτω το ερώτημα.... Εϊναι δυνατόν να χρειάζονται 5 ολόκληροι μήνες για να στείλουν από τα κεντρικά 15 μόντεμ και να τα περάσουν στο DSLAM???? Από τον πλανήτη Άρη να τα παράγγελναν, θα είχαν φτάσει μέχρι τώρα. ΟΤΕ Α.Ε:lol: , όραμα για το μέλλον:rofl:, κοινωνική δράση, τρίχες κατσαρές, κουραφέξαλα και πράσινα άλογα που τρέχουν στα λιβάδια.
Όταν θα φτάσουν τα ιδιόκτητα δίκτυα και σε μας τους τριτοκοσμικούς (Σαν περιοχή το λέω, αν και μόλις 15 χλμ από Θεσσαλονίκη), θα τον κλείσουμε τον Ποτέ! Μέχρι αφίσες θα κολλήσω..

Να δούμε πότε θα ανοίξει η κ....πορτα.\
ARRRRRGGGHH :dwarf

odys2008
20-10-06, 15:12
Varvaroudis πού μένεις ? Και εγώ στο dslam λητής είμαι. Η 1024 ΄σερνεται αλλά από βάσιμες πληροφορίες η 768 πετάει. Αυριο κάνω υποβάθμηση........ Πριν την αναβάθμηση η 512 πήγαινε καλά αλλά τώρα σέρνεται.... Και έλεγα και στην λητη γμτ με μουλάρια το φορτώνουν ? :twisted: Άρα εσύ είσαι ο δράστης :twisted: :worthy: . Γι αυτό πάω στην 768 που όταν θυμούνται ανοίγουν το pc τους. Άντε τώρα που θα φύγω ο παλιο leecher με τα torrent μου θα ξεμπουκώσεις



Στο γειτονικό μπαλτζακιστάν πάντως φίλος απολαμβάνει dsl εδώ και καιρό

Μπα βάλανε και στην μπάλτζα DSL? :twisted: :worthy: :respekt:

kokoretsi
25-10-06, 00:48
Varvaroudis πού μένεις ? Και εγώ στο dslam λητής είμαι. Η 1024 ΄σερνεται αλλά από βάσιμες πληροφορίες η 768 πετάει. Αυριο κάνω υποβάθμηση........ Πριν την αναβάθμηση η 512 πήγαινε καλά αλλά τώρα σέρνεται.... Και έλεγα και στην λητη γμτ με μουλάρια το φορτώνουν ? :twisted: Άρα εσύ είσαι ο δράστης :twisted: :worthy: . Γι αυτό πάω στην 768 που όταν θυμούνται ανοίγουν το pc τους. Άντε τώρα που θα φύγω ο παλιο leecher με τα torrent μου θα ξεμπουκώσεις




Μπα βάλανε και στην μπάλτζα DSL? :twisted: :worthy: :respekt:
Στο ίδιο dslam είστε αν δεν κάνω λάθος :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

@ ADSLgr.com All rights reserved.