PDA

Επιστροφή στο Forum : HTC Trophy



Σελίδες : [1] 2 3

tsoumak
07-01-11, 21:43
Kαλησπερα,βλεπω οτι αναφερεστε σε κινητα οπωσ το windows phone.Exω μια απορια,αγορασα το htc trophy το μενου του ειναι στα αγγλικα δεν με πιραξε τοσο πολυ να πω την αληθεια ποσο οταν πηγα στα χβοχ games.Σου δινει την δυναντοτητα ειτε να δοκιμασεισ ειτε να αγορασεισ ενα παιχνιδι,ετσι και εγω αφου δοκιμασα το assasins greed σε hd κιολασ μου αρεσε παρα πολυ που ηθελα να αγορασω,εδω αρχιζει το δραμα μου λεει να βαλω πιστωτικη καρτα εχω μια προπληρωμενη που εχω κανεισ αγορεσ απο πλαισιο,amazon,multirama και αλλα site με απολυτη επιτυχια ετσι λοιπον εβαλα την καρτα και τα στοιχεια μου πατησα οκ και βγκε το μυνημα οτι δεν θποστηριζει την χωρα μου το συστημα.Εκανα επαναφορα ρυθμισεων εργοστασιακεσ και εβαλα τοποθεσια ηνωμενο βασιλειο αλλα παλι τα ιδια εβαλα αμερικη και διευθυνση αμερικησ που ηταν αληθινη εχω μια φιλη μου απο κει εβγαλε μυνημα οτι δεν υποστηριζει την καρτα,μεχρι και e-mail αλλαξα με διευθυνση αμερικης αλλα παλι τα ιδια και ρωταω τελικα τζαμπα το πηρα??ξερει κανεισ καμια λθση η αν θα γινει κανενα update ποθ να βαλει και την ελλαδιτσα μασ μεσα αλιωσ τι το βγαζουνε και στην ελλαδα ειναι εγκλημα και μπορω να πω οτι τα γραφικα ειναι τελεια!!!!οποιοσ ξερει παρακαλω παρα πολυ ασ βοηθησει

Gdrdasky
08-01-11, 07:21
Τζάμπα το πήρες....η microsoft είχε πει από την αρχή οτί το marketplace θα είναι μόνο για 6 ή 7 μεγάλες χώρες (μέσα σε αυτές δεν ήταν η Ελλαδά φυσικά) και το οτί είχες γενικά marketplace έστω και για τις δωρεάν εφαρμογές είναι επειδή δεν σε έπιασε η δικλείδα ασφαλείας που είχε θέσει η ms για τις υπόλοιπες χώρες...(το πως δεν σε έπιασε δεν το ξέρω)...Βέβαια οι xda team δουλεύει πάνω σε αυτό το ζήτημα των εφαρμογών οπότε αν θες πήγαινε μια βόλτα από το site τους να δεις τι παίζει...

tsoumak
08-01-11, 16:13
να σε καλα φιλε μου μακαρι να βγει μια λυση αλλα το ιδιο προβλημα θα ισχυει και για αλλεσ συσκευεσ που εχουν το ιδιο λογισμικο οπωσ τοhtc mozart κατι lg λογικα θα επρεπε η ελλαδα σαν χωρα να μην τα δεχοταν η να ελεγε ξερεισ ειναι ετσι αν θεσ το αγοραζεισ ελπιζω σε κανενα θαυμα .....

nnn
12-01-11, 21:04
Θα βγει update που θα επιλύει το ζήτημα από όσο ξέρω.

manosdoc
16-01-11, 00:00
Σήμερα έπαιξα με ένα HTC HD7, και απλά έμεινα παγωτό...
Μαζεύω λεφτά :D ( 519 το βρίσκω )

nikosl
16-01-11, 01:20
Σήμερα έπαιξα με ένα HTC HD7, και απλά έμεινα παγωτό...
Μαζεύω λεφτά :D ( 519 το βρίσκω )

Και γώ που το δοκίμασα προ ημερών στο πλαίσιο έμεινα κόκκαλο με το επίπεδο αποκρισιμότητας. Απλά έχει το αρνητικό ότι είναι η πρώτη σειρά συσκευών wp7 με κακή κάμερα, όχι τόσο καλή οθόνη και μικρή μπαταρία. Μάλλον η άνοιξη (μετά το mobile conference) θα είναι είναι η καλύτερη περίοδος για ψώνια ;)

manosdoc
16-01-11, 11:08
Και γώ που το δοκίμασα προ ημερών στο πλαίσιο έμεινα κόκκαλο με το επίπεδο αποκρισιμότητας. Απλά έχει το αρνητικό ότι είναι η πρώτη σειρά συσκευών wp7 με κακή κάμερα, όχι τόσο καλή οθόνη και μικρή μπαταρία. Μάλλον η άνοιξη (μετά το mobile conference) θα είναι είναι η καλύτερη περίοδος για ψώνια ;)

Ισχύει για την κάμερα. Δεν με ξετρέλανε. Μπαταρία δεν ξέρω.
Μόλις το αγοράσω θα έχω αναλυτικό review.
Πάντως το browsing ήταν θεικό, απλά. Πάνω κάτω δεξιά, αριστερά, zoom-in out, όλα μαζί, ούτε κιχ, σαν νεράκι, σε αντίθεση με κάτι Android 500+ που laggάρουν.
Πραγματικά ήμουν καχύποπτος με όλους που λέγαν για το fluid UI των WP7, αλλά εντάξει από κοντά επιβεβαιώθηκαν.

Gdrdasky
18-01-11, 04:00
Πράγματι πολύ ωραίο το touch feeling των wp7 αλλά μέχρι να αρχίσουν να αποκτούν εφαρμογές και τα απαραίτητα χαρακτηρηστικά για καθημερνή χρήση δεν νομίζω πως θα αγοράσω ένα τέτοιο smartphone...

manosdoc
19-01-11, 01:43
Η Vodafone κατέβασε 60 ευρώ την τιμή.
Ακόμη και έτσι είναι 60 ευρώ πιο ακριβό από Vodafone Γερμανίας :rofl:

manosdoc
28-01-11, 00:16
Απέκτησα πρόσφατα το Trophy.
Ένα θα πω. Θεική συσκευή ! Όσοι έχετε αμφιβολίες για οθόνη, υλικά, συναρμογή, θα πάθετε πλάκα. Το κινητό είναι υπέροχο ! Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η αίσθηση υλικών αλουμινίου/γυαλιού και πίσω μαλακού πλαστικού.
Σίγουρα με τον καιρό θα κάνω κα γω ένα αναλυτικό review.
390 ευρώ έχει αυτήν την στιγμή. Χτυπήστε το άφοβα.
:)

mondeo
29-01-11, 19:19
Απέκτησα πρόσφατα το Trophy.
Ένα θα πω. Θεική συσκευή ! Όσοι έχετε αμφιβολίες για οθόνη, υλικά, συναρμογή, θα πάθετε πλάκα. Το κινητό είναι υπέροχο ! Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η αίσθηση υλικών αλουμινίου/γυαλιού και πίσω μαλακού πλαστικού.
Σίγουρα με τον καιρό θα κάνω κα γω ένα αναλυτικό review.
390 ευρώ έχει αυτήν την στιγμή. Χτυπήστε το άφοβα.
:)

Μπα.....
To iPhone4 είναι καλύτερο.
Και.....απροβλημάτιστο:rofl::rofl::rofl:

manosdoc
30-01-11, 16:37
Θα έρθει ένα πρώτο review σύντομα, απλώς να αναφέρω ότι έχω εντυπωσιαστεί από τον τρόπο που μπορεί κανείς να κάνει integration οποιαδήποτε social υπηρεσία στα Windows Phone 7. Σε μία μόνο κάρτα επαφής μπορείς να βλέπεις το profile του στο facebook, να τον καλέσεις, να του στείλεις μήνυμα, να κάνεις like/post, να δεις την φωτογραφία του ενημερωμένη από το social site σαν contact pic. Είναι απίστευτα εύκολο το linking επαφών. Σου κάνει ακόμη και suggestion για τα κοινά, οπότε σε σώζει από κόπο, όταν θέλεις να τα ενοποιήσεις.

Τους ελληνικούς χαρακτήρες περιμένω βέβαια. :)
Με Region Ελλάδα/Greece κανονικά εισέρχομαι στο XBOX Live, στο Zune Marketplace με τον κωδικό μου, στο App Marketplace και κατεβάζω εφαρμογές. Για τις paid δε γνωρίζω, καθώς ακόμη δεν ασχολήθηκα να δω αν παίρνει την κάρτα μου.

Οι τιμές κατεβαίνουν. Ήδη είναι στα 379

nikosl
30-01-11, 21:17
Ψήνομαι να χτυπήσω το mozart (που έχει καλύτερη κάμερα + xenon flash), αλλά θα περιμένω την έκθεση στην Βαρκελώνη μήπως έχουμε καμιά έκπληξη από samsung την οποία και εμπιστεύομαι περισσότερο σαν εταιρεία από την HTC.

manosdoc
30-01-11, 21:53
Ψήνομαι να χτυπήσω το mozart (που έχει καλύτερη κάμερα + xenon flash), αλλά θα περιμένω την έκθεση στην Βαρκελώνη μήπως έχουμε καμιά έκπληξη από samsung την οποία και εμπιστεύομαι περισσότερο σαν εταιρεία από την HTC.

Λοιπόν, επειδή έπαιξα και με το Mozart να σου πω, ότι σαν εικόνα-εμφάνιση το Trophy είναι πιο σοβαρό και πιο straight εμφάνιση. Το Xenon και τα 8MP είναι ατού αλλά από την άλλη είναι σε τι αρκείσαι. Για παράδειγμα από τα 5MP του Trophy, το έχω γυρίσει στα 3MP όπως είναι και στο 3GS και μου φτάνει και με το παραπάνω. Στο θέμα αλουμινίου, το Trophy έχει και αυτό όλο το μπροστά μέρος + το πλάι εκτός από το πίσω κάλυμα + την πίσω βάση. Η αίσθηση όμως του πλαστικού είναι κορυφαία, σαν μαλακό με βελούδινο grip κάπως. Το φινίρισμα και η συναρμογή είναι εκπληκτική και στα 2. Η μπαταρία έρχεται ακριβώς και σφίγγει, καμία σχέση με Nokia ας πούμε αν έχεις πρότερη εμπειρία.
Επίσης αυτό το ασημένιο συρίτι (σόρρυ, αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστά ορθογραφικά) στο Trophy δίνει έναν αέρα Professional συσκευής. Η οθόνη και στα 2 είναι SLCD και είναι χωρίς πολλά πολλά κορυφαία. Ένα κλικ κάτω από το iphone 4, αλλά όταν λέμε ένα κλικ πρέπει να είσαι ψείρας για γωνίες θέασης και λοιπά. Το τσεκάραμε με έναν φίλο με iphone 4. Φωτεινότατη, με έντονα χρώματα, καλές αντιθέσεις (ντάξει AMOLED δεν είναι) και μεγαλύτερη κατά 0.3 ίντσες από του iphone 4. Πιάσε το αυγό και κούρευτο είναι οι συγκρίσεις. Όταν όμως δεις την τιμή 380 στο ένα και 650 στο άλλο (Βέβαια 8GB το ένα, 16GB το άλλο, μετράει και αυτό) Sorry που διαλέγω σαν σύγκριση το iphone 4, απλά όλοι το γνωρίζουν οπότε μπορούμε να έχουμε κάτι κοινό σαν μέτρο σύγκρισης. Τα fonts του WP7 είναι ΜΕΓΑΛΑ, ευδιάκριτα και ξεκούραστα.
Το λειτουργικό είναι όσο πιο fluid γίνεται. Δεν καταλαβαίνει μία.
Το πρώτο update έχει γίνει ήδη RTM (NoDo) και έρχεται σε 8 μέρες. Θα είναι μια καλή αναβάθμιση πιστεύω ακολουθούμενη από μια 2η major τέλη Φλεβάρη.

Αν έχεις κάποια απορία ρώτα. Μέσα στην βδομάδα θα γράψω ένα review να το έχουμε.

nnn
30-01-11, 22:22
Ελληνικό kb βγάλανε ?

manosdoc
30-01-11, 22:39
Ελληνικό kb βγάλανε ?

Υπάρχει free η εφαρμογή της Vodafone, αλλά μόνο για να στείλεις SMS.
Πιθανολογώ στο 1ο/2ο update θα μπουν ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Μακάρι από το 1ο.
Πιθανολογώ καθώς είναι ελάχιστες οι γλώσσες που υποστηρίζονται.
Αγγλικά,Γερμανικά,Γαλλικά,Ιταλικά,Ισπανικά.
Λείπουν γλώσσες όπως Σουηδικά/Δανικά/Ολλανδικά/Φινλανδικά/Κυριλικά/Ελληνικά κλπ.
Σίγουρα δεν θα αργήσουν.

nnn
30-01-11, 22:41
σίγουρα άργησαν

manosdoc
30-01-11, 22:53
σίγουρα άργησαν

Aν ήταν όλα έτοιμα, δεν θα συζητούσαμε καν.
Λίγη υπομονή για μια πλατφόρμα που μετρά λιγότερο από 4 μήνες.

nnn
30-01-11, 22:55
επέτρεψε μου να είμαι κάθετα αντίθετος στην πρακτική της υπομονής για την πλήρη λειτουργικότητα μιας ακριβοπληρωμένης πλατφόρμας/ συσκευής

manosdoc
30-01-11, 23:00
επέτρεψε μου να είμαι κάθετα αντίθετος στην πρακτική της υπομονής για την πλήρη λειτουργικότητα μιας ακριβοπληρωμένης πλατφόρμας/ συσκευής

Ωραία, επειδή δεν είναι το θέμα Vs αν θες ανοίγουμε το θέμα ακριβοπληρωμένων συσκευών και πλατφόρμες να δούμε τι χαρακτηριστικά λείπουν από πλατφόρμες χρόνια στο κουρμπέτι ή ακόμη καλύτερα από ακριβοπληρωμένες συσκευές που έχουν ξεχαστεί από τον θεό στην υποστήριξη και αναβάθμιση. Εκεί μπορούμε να το συζητήσουμε πιο ωραία.

nnn
30-01-11, 23:04
δεν το πάω VS κάτι
απλά πέρασε από τα χέρια μου για review αυτό
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=455773
και θεωρώ απαράδεκτο να μην μπορώ να γράψω Ελληνικά το έτος 2010-2011

manosdoc
30-01-11, 23:16
δεν το πάω VS κάτι
απλά πέρασε από τα χέρια μου για review αυτό
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=455773
και θεωρώ απαράδεκτο να μην μπορώ να γράψω Ελληνικά το έτος 2010-2011

Απλώς μην αγοράσεις συσκευή μέχρι να υπάρξει υποστήριξη.
Μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με ελληνικά με τόσες πλατφόρμες.
Να συμφωνήσουμε ότι άργησαν και όφειλαν από την ημέρα του Launch να παρέχουν πλήρη γλωσσική υποστήριξη. Αλλά αυτό είναι κάτι που το γνώριζες.
Αν δεν υπήρχε πλάνο για υποστήριξη ελληνικών σύντομα να το καταλάβαινα, αλλά εφόσον υπάρχει, όποιος αγοράσει κάνει υπομονή.

Αυτό που θεωρείς εσύ απαράδεκτο για μένα είναι σχετικό αφού έχω πλάνο ότι θα υποστηριχθεί σύντομα. Αντίθετα με άλλες πλατφόρμες δεν γνωρίζω καν αν θα αναβαθμιστώ σε επόμενη έκδοση, πότε και ΑΝ. Αυτό το θεωρώ απαράδεκτο ας πούμε ειδικά όταν δεν υπάρχει πλάνο, οπότε συνιστώ υπομονή σε όσους θέλουν να το αγοράσουν αν τα ελληνικά είναι πρώτη τους προτεραιότητα.

nnn
30-01-11, 23:18
sorry αλλά το να μην μπορείς να γράψεις Ελληνικά εκτός από τα SMS είναι αποδεκτό ?
όπως το βλέπει ο καθένας τι να πω

teodor_ch
30-01-11, 23:19
Αυτό που θεωρείς εσύ απαράδεκτο για μένα είναι σχετικό αφού έχω πλάνο ότι θα υποστηριχθεί σύντομα. Αντίθετα με άλλες πλατφόρμες δεν γνωρίζω καν αν θα αναβαθμιστώ σε επόμενη έκδοση, πότε και ΑΝ. Αυτό το θεωρώ απαράδεκτο ας πούμε ειδικά όταν δεν υπάρχει πλάνο, οπότε συνιστώ υπομονή σε όσους θέλουν να το αγοράσουν αν τα ελληνικά είναι πρώτη τους προτεραιότητα.

μπερδεύεις έξτρα features με τα βασικά

ξέρεις αν το κινητό σου θα αναβαθμιστεί στα wp8?
Έχεις κάποιο πλάνο? :whistle:

manosdoc
30-01-11, 23:26
μπερδεύεις έξτρα features με τα βασικά

ξέρεις αν το κινητό σου θα αναβαθμιστεί στα wp8?
Έχεις κάποιο πλάνο? :whistle:

Ωραία, το κάνουμε Vs.

Σίγουρα δεν θα περιμένω τον OEM να μου το πει, ή να παρακαλάω να με αναβαθμίσει ή και να με ξεχάσει τελείως για συσκευή που ακριβοπλήρωσα.
Ούτε και θα περιμένω 2χρόνια για ελληνικά, 3 χρόνια για 160 χαρακτήρες, αναφορά μηνυμάτων ή flash περιεχόμενο. Άλλωστε έχω πλάνο για τα ελληνικά.

Αλοίμονο, σε μια νέα πλατφόρμα, αφού λυθούν και τα ελληνικά, να δω τι άλλο βασικό θα έχει μείνει. Σίγουρα όχι ένας task killer must-have.

teodor_ch
30-01-11, 23:33
Ποιός το έκανε vs??
Α ναί.
Το 99.99% των συσκευών που πουλιούνται στην Ελλάδα έχουν Ελληνικό πλητκρολόγιο.
Οπότε ναί, είναι vs το θέμα.

ΥΓ. Task killer? Τί είναι αυτό? Για κινητά δε μιλάμε? Γιατί μόνο για τον task killer των MS Windows ξέρω που είναι αναγκαίο εργαλείο του λειτουργικού :twisted:

manosdoc
30-01-11, 23:39
ΥΓ. Task killer? Τί είναι αυτό? Για κινητά δε μιλάμε? Γιατί μόνο για τον task killer των MS Windows ξέρω που είναι αναγκαίο εργαλείο του λειτουργικού :twisted:

Αλήθεια ; Μάλλον δεν έκανες ούτε μια νύχτα σε Android. Αλλιώς η πρώτη εφαρμογή που θα κατέβαζες είναι task killer ( όχι ένας, κυκλοφορούν πολλοί ) μπας και αντέξει η μπαταρία σου. Ή δεν έχεις δει κινητάρες των 400+ ευρώ Android να μη μπορούν λόγω software να εγκαταστήσουν εφαρμογές στην κάρτα SD, ω τι τρομερό.

Επίσης ξεχνάς γρήγορα τα πρώτα iphone 3G στην Ελλάδα χωρίς ελληνικά, χωρίς 160 χαρακτήρες, και ακόμη και σήμερα αναφορά μηνυμάτων. Για κινητά δεν μιλάμε ;
Εκτός και αν είσαι της θρησκείας του λειτουργικού που το maximize κουμπάκι, ακόμη εν έτει 2011 δεν κάνει maximize.

Λοιπόν, λίγη υπομονή σε όσους θέλουν να αγοράσουν WP7.

teodor_ch
31-01-11, 00:24
Αλήθεια ; Μάλλον δεν έκανες ούτε μια νύχτα σε Android. Αλλιώς η πρώτη εφαρμογή που θα κατέβαζες είναι task killer ( όχι ένας, κυκλοφορούν πολλοί ) μπας και αντέξει η μπαταρία σου. Ή δεν έχεις δει κινητάρες των 400+ ευρώ Android να μη μπορούν λόγω software να εγκαταστήσουν εφαρμογές στην κάρτα SD, ω τι τρομερό.

Επίσης ξεχνάς γρήγορα τα πρώτα iphone 3G στην Ελλάδα χωρίς ελληνικά, χωρίς 160 χαρακτήρες, και ακόμη και σήμερα αναφορά μηνυμάτων. Για κινητά δεν μιλάμε ;
Εκτός και αν είσαι της θρησκείας του λειτουργικού που το maximize κουμπάκι, ακόμη εν έτει 2011 δεν κάνει maximize.

Λοιπόν, λίγη υπομονή σε όσους θέλουν να αγοράσουν WP7.

ΧΙ-ΧΙ!
Έχω android και έχω δεί απο πρώτο χέρι ότι ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ task killer. Ίσα ίσα που δημιουργούν προβλήματα. Και ναί, υπάρχουν πολλά task killers. Όπως υπάρχουν και πολλά τσοντοπρογράμματα! Χρειάζονται και αυτά? :rofl:

Ωραίος τρόπος όμως για να ξεφεύγεις λίγο απο τα προβλήματά σου!
Ασχολήσαι με φανταστικά προβλήματα άλλων :oneup:

Ποιός σου είπε ότι τα apple είναι καλα?

Εδώ για το Trophy δεν μιλάμε όμως?

nikosl
31-01-11, 01:21
Για μια εταιρεία τέτοιου βεληνεκούς είναι όντως απαράδεκτο να μην έχουν από την πρώτη μέρα υποστήριξη για τα περισσότερα πληκτρολόγια (αν και επειδή μιλάμε για κινητές συσκευές κανονικά θα έπρεπε να έχει έτοιμες και τις μεταφράσεις ολόκληρου του λειτουργικού).

Το δέχομαι ότι είναι καινούριο λειτουργικό, αλλά η ΜS δεν είναι εταιρεία που στήθηκε χθές, ούτε βιοτεχνία των 10 ατόμων. Και μου κάνει εντύπωση από τη στιγμή που ενδιαφέρεται για παγκόσμια επιτυχία της πλατφόρμας το γεγονός ότι δεν αφιέρωσε το έμψυχο δυναμικό που χρειαζόταν αυτή η διαδικασία (που δεν νομίζω να είναι και τόσο χρονοβόρα).

manosdoc
31-01-11, 11:29
ΧΙ-ΧΙ!
Έχω android και έχω δεί απο πρώτο χέρι ότι ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ task killer. Ίσα ίσα που δημιουργούν προβλήματα. Και ναί, υπάρχουν πολλά task killers. Όπως υπάρχουν και πολλά τσοντοπρογράμματα! Χρειάζονται και αυτά? :rofl:


Έχουν οι άλλες πλατφόρμες task killers ;


Για μια εταιρεία τέτοιου βεληνεκούς είναι όντως απαράδεκτο να μην έχουν από την πρώτη μέρα υποστήριξη για τα περισσότερα πληκτρολόγια (αν και επειδή μιλάμε για κινητές συσκευές κανονικά θα έπρεπε να έχει έτοιμες και τις μεταφράσεις ολόκληρου του λειτουργικού).

Το δέχομαι ότι είναι καινούριο λειτουργικό, αλλά η ΜS δεν είναι εταιρεία που στήθηκε χθές, ούτε βιοτεχνία των 10 ατόμων. Και μου κάνει εντύπωση από τη στιγμή που ενδιαφέρεται για παγκόσμια επιτυχία της πλατφόρμας το γεγονός ότι δεν αφιέρωσε το έμψυχο δυναμικό που χρειαζόταν αυτή η διαδικασία (που δεν νομίζω να είναι και τόσο χρονοβόρα).

Νίκο, έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι πρώτη φορά που αργεί λίγους μήνες για multilanguage.
Ακόμη και στην πλατφόρμα της για υπολογιστές τα Windows 7 έκανε ορισμένους μήνες να βγάλει επίσημα τις γλώσσες, και ακόμη περισσότερο για greek dvd iso.

mondeo
01-02-11, 16:42
Ελληνικά Keyboards όπως το Resco Keyboard δεν δουλεύουν;

manosdoc
01-02-11, 17:21
Ελληνικά Keyboards όπως το Resco Keyboard δεν δουλεύουν;

Τι είναι το Resco ;
Υπάρχουν 2 apps για ελληνικό πληκτρολόγιο, η μία είναι της Vodafone.

mondeo
01-02-11, 17:43
Μέχρι τα 6.5 το Resco Keyboard χρησιμοποιούσαμε.
Για ψάξε λίγο........

manosdoc
01-02-11, 17:46
Μέχρι τα 6.5 το Resco Keyboard χρησιμοποιούσαμε.
Για ψάξε λίγο........

Υπάρχει κάλλιστα αυτό
http://wp7applist.com/app/2983/GreekWP7
Kαι δουλεύει υπέροχα.
Θα ρίξω μια ματιά το βράδυ αν υπάρχει Resco keyboard app και θα σου πω.

mondeo
01-02-11, 17:50
Αν θέλεις σου το στέλνω να δοκιμάσεις.
Χρησιμοποιώ στο Blackstone Custom English ROM και το Resco παίζει θαυμάσια.

manosdoc
02-02-11, 05:08
Αν θέλεις σου το στέλνω να δοκιμάσεις.
Χρησιμοποιώ στο Blackstone Custom English ROM και το Resco παίζει θαυμάσια.

Δεν υπάρχει Resco keyboard στο Marketplace

mondeo
02-02-11, 18:21
Δηλαδή οι εφαρμογές που μπαίνουν στα 7άρια πρέπει ν' αγοραστούν από το Marketplace;
Αν είναι έτσι ευχαριστώ δεν θα πάρω.

manosdoc
02-02-11, 21:34
Δηλαδή οι εφαρμογές που μπαίνουν στα 7άρια πρέπει ν' αγοραστούν από το Marketplace;
Αν είναι έτσι ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Από το δεύτερο update και μετά θα μπορούν να εγκατασταθούν homebrew εφαρμογές.

nikosl
10-02-11, 15:36
http://www.engadget.com/2011/02/09/bloomberg-nokia-definitely-in-talks-with-microsoft-partnership/

Βλέπω τελικά να παίρνω ΝΟΚΙΑ με wp7

manosdoc
10-02-11, 17:14
http://www.engadget.com/2011/02/09/bloomberg-nokia-definitely-in-talks-with-microsoft-partnership/

Βλέπω τελικά να παίρνω ΝΟΚΙΑ με wp7

Έτσι φαίνεται.

nikosl
10-02-11, 17:18
Έτσι φαίνεται.

Ένα Ν8 με 1ghz επεξεργαστή και 512μνήμη + WP7 είναι το smartphone των ονείρων μου
:oops:

manosdoc
10-02-11, 17:52
Ένα Ν8 με 1ghz επεξεργαστή και 512μνήμη + WP7 είναι το smartphone των ονείρων μου
:oops:


Με άλλα λόγια θες ένα WP7 με εξωφρενικά καλή κάμερα :p
Γιατί το HTC Trophy όσο ήμουν Γερμανία με έβγαλε ασπροπρόσωπο στις φωτογραφίες του.

manosdoc
11-02-11, 12:09
http://www.engadget.com/2011/02/09/bloomberg-nokia-definitely-in-talks-with-microsoft-partnership/

Βλέπω τελικά να παίρνω ΝΟΚΙΑ με wp7

Τελικά είναι επίσημο.
Η Nokia θα προσφέρει Windows Phone 7 Κινητά !
:respekt:

manosdoc
12-02-11, 23:02
Σήμερα είχαμε update στην εφαρμογή GreekWP7 του Δημήτρη Γκανάτσιου :oneup:
http://wp7applist.com/app/2983/GreekWP7

nikosl
14-02-11, 18:50
Eρχεται multitasking και ie9 ΜΕ hardware acceleration!!!! :respekt: :respekt:

manosdoc
14-02-11, 21:16
Eρχεται multitasking και ie9 ΜΕ hardware acceleration!!!! :respekt: :respekt:

Τα πάντα όλα λέμε ! Και HTML5 :)

CptBill
15-02-11, 16:01
Αλήθεια ; Μάλλον δεν έκανες ούτε μια νύχτα σε Android. Αλλιώς η πρώτη εφαρμογή που θα κατέβαζες είναι task killer ( όχι ένας, κυκλοφορούν πολλοί ) μπας και αντέξει η μπαταρία σου. Ή δεν έχεις δει κινητάρες των 400+ ευρώ Android να μη μπορούν λόγω software να εγκαταστήσουν εφαρμογές στην κάρτα SD, ω τι τρομερό.

Επίσης ξεχνάς γρήγορα τα πρώτα iphone 3G στην Ελλάδα χωρίς ελληνικά, χωρίς 160 χαρακτήρες, και ακόμη και σήμερα αναφορά μηνυμάτων. Για κινητά δεν μιλάμε ;
Εκτός και αν είσαι της θρησκείας του λειτουργικού που το maximize κουμπάκι, ακόμη εν έτει 2011 δεν κάνει maximize.

Λοιπόν, λίγη υπομονή σε όσους θέλουν να αγοράσουν WP7.

σωστοτατος. Και εχω την ιδια ξινη εντυπωση ειχα με ενα desire. Η μπαταρια δεν διαρκουσε 24ωρο ουτε για αστειο ενω μεσα σε 2 ημερες ειχα καταφερει να εξαντλησω τη κυρια μνημη της συσκευης.

Δεν θα αναφερθω στο browsing που πηγαινε αερα πατερα στο trophy σε σχεση με καθε android κινητο που ειχα δοκιμασει.

manosdoc
15-02-11, 16:14
σωστοτατος. Και εχω την ιδια ξινη εντυπωση ειχα με ενα desire. Η μπαταρια δεν διαρκουσε 24ωρο ουτε για αστειο ενω μεσα σε 2 ημερες ειχα καταφερει να εξαντλησω τη κυρια μνημη της συσκευης.

Δεν θα αναφερθω στο browsing που πηγαινε αερα πατερα στο trophy σε σχεση με καθε android κινητο που ειχα δοκιμασει.

Υπομονή σε 3 βδομάδες έρχεται το πρώτο καλό update με αρκετές διορθώσεις και bugfixing πολλών μηνών και επιτέλους θα δούμε ένα πρώτο batch καλών εφαρμογών με βάση τα νέα Dev Tools.

Η πλατφόρμα τεχνικά είναι εξαιρετική και δεν χρειάζεται τρελές μνήμες και dual-core τέρατα που καταπίνουν μπαταρίες με το καλημέρα. Μην ξεχνάτε οι Developing συσκευές όπως για παράδειγμα το Samsung Taylor στο εν λόγω βίντεο http://www.youtube.com/watch?v=m_u81xRu-yo

Είναι με 256MB μνήμης και δεν καταλαβαίνουν τίποτε.
83898

Aν προσθέσουμε πως θα προστεθούν αργότερα όλα τα υπέροχα με HTML5 video, Hardware accelerated IE9 mobile, Multitasking, ακόμη περισσότερα APIs κλπ κλπ τότε είναι φανερό πως έχει ψωμί η πλατφόρμα. Απλά "άργησαν" με όρους σημερινούς. Γιατί με όρους παρελθόντος, φέρνουν μέσα σε λίγους μήνες αυτά που άλλοι ακόμη ονειρεύονται ή που κάνανε χρόνια για να έρθουν.

manosdoc
21-02-11, 22:08
Βγήκε μικρό update για ενημέρωση και προετοιμασία για το NoDo που έρχεται αρχές Μάρτη. :)

gaff
26-02-11, 15:54
Είμαι κάτοχος του Trophy και μπορώ να πω ότι το κινητό χαραμίζεται με τα WP7 (φανταστικό touch, ωραίο design, δυνατό WiFi κλπ)... Είναι το λιγότερο απαράδεκτο για ένα κινήτο που είχε σχεδόν 500e να μην μπορείς να searchareis τις επαφές, να θες app για να γράψεις ελληνίκο μήνυμα, να μην μπορείς να βάλεις το δικό σου mp3 για ήχο κλήσης, κλειδωμένο ΒΤ... Ελπίζω σε update όσο το συντομότερο με ελληνικό μενού κλπ, αν και έχω τις αμφιβολίες μου...

@ ADSLgr.com All rights reserved.