PDA

Επιστροφή στο Forum : Φοβερό spam filtering απο tellas



vaggos_fromhell
05-09-06, 12:35
για ενα πραγμα την παραδεχομαι την τελλασ. εχει το καλυτερο σπαμ φιλτερινγκ. τόσο καιρο και κανενα σπαμ μειλ με διαφημισεισ δεν εχω λαβει. αντιθετα απο φορθνετ και οτενετ.

fousk
05-09-06, 16:41
Κάνε υπομονή, το καλό πράγμα αργεί να γίνει . . . :p

apok
05-09-06, 16:54
Μπας και δεν παίρνεις καθόλου Mail?? :p:p:p

apostol70
05-09-06, 19:11
Μπα μάλλον δεν σε έχουν βρει ακόμη εγώ έχω τα spam μου κανονικότατα

Κοίτα και στο webmail για να καταλάβεις αν έχεις spam ή όχι

vaggos_fromhell
05-09-06, 21:32
Μπας και δεν παίρνεις καθόλου Mail?? :p:p:p

Δύσκολο να το πιστέψεις φίλε ε?:)

vaggos_fromhell
05-09-06, 21:34
Κοίτα και στο webmail για να καταλάβεις αν έχεις spam ή όχι

Εγώ όμως δεν μιλάω για webmail αλλά για το username. (username@tellas.gr)

johnkall69
06-09-06, 19:20
Δεν περνάει μύγα χάρη στο Super antispam filter της tellas



:rofl::rofl::rofl:

Όταν λες το username τί ενοείς?

vaggos_fromhell
06-09-06, 20:12
Όταν λες το username τί ενοείς?

Εννοώ το ε-μαιλ αντρεσσ που ειναι ιδιο με το username σου που κανεις login στο ιντερνετ. Αυτο της τελλασ δηλαδη. Τωρα αν εσυ χρησιμοποιεις μειλ απο msn κλπ τοτε σιγουρα θα λαμβανεις σπαμ γιατι δεν ελενχονται απο τελλας.;)

gentux
07-09-06, 08:30
Εννοώ το ε-μαιλ αντρεσσ που ειναι ιδιο με το username σου που κανεις login στο ιντερνετ. Αυτο της τελλασ δηλαδη. Τωρα αν εσυ χρησιμοποιεις μειλ απο msn κλπ τοτε σιγουρα θα λαμβανεις σπαμ γιατι δεν ελενχονται απο τελλας.;)

Επειδή ανήκεις στους (λίγους) τυχερούς που απλά δεν λαμβάνουν ενοχλητικά mail δεν σημαίνει ότι η tellas έχει το καλύτερο spam filter, όλοι μα όλοι οι providers spamάρουν καθημερινά πάρα πολλούς χρήστες (πάνω από το 30%) χωρίς οι ίδιοι να ευθύνονται γι'αυτο.

Θα με καταλάβαινες απόλυτα εάν την στιγμή που πρώτη φορά έκανες login με τον uname@tellas.gr θα έβλεπες 15 νέα μηνύματα από άγνωστους παραλήπτες.

Καλά κάνεις βέβαια και επισημαίνεις το γεγονός, ότι ΕΝΑΣ χρήστης tellas, ΔΕΝ λαμβάνει spam, γιατί πολλοί άλλοι ανήκουν στην παραπάνω περίπτωση.

MTS
07-09-06, 20:25
καθε μερα περνω 5-6 σπαμ... φοβερο φιλτρο!

gentux
08-09-06, 09:03
καθε μερα περνω 5-6 σπαμ... φοβερο φιλτρο!

MTS μπορείς να στείλεις fax να αλλάξουν τον uname, εγώ πάντως δεν μπήκα στην διαδικασία ... αλλά γιατι δεν παίζεις με gmail, freemail ή κάτι άλλο που να σε καλύπτει το ίδιο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.