PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη φοιτητικου Internet OTE



Insomniac
09-01-11, 22:06
Εβαλε ο γιος μου στην Κοζανη απο τον Οκτωβριο 2010 και τωρα θελει να το διακοψει χωρις να παει σε αλλο παροχο.Γινεται ή υπαρχει 12μηνη δεσμευση ?

Η Κοζανη δεν τον σηκωσε...

Ευχαριστω.

NikoLakis
09-01-11, 22:12
Υπάρχει δέσμευση.
Νομίζω πληρώνεις τα υπολοιπόμενα πάγια (του adsl) μέχρι τη συμπλήρωση του 12μηνου.

odys2008
09-01-11, 22:13
Ναι υπάρχει 12 μηνη δέσμευση. Δες και στην σελίδα του diodos (http://diodos.gsrt.gr/PackagesISP.aspx?isp=34&f=s). Και στα 2 φοιτητικά πακέτα που προσφέρονται υπάρχει 12μηνη δέσμευση

Insomniac
09-01-11, 22:20
Ευχαριστω.Παγια τηλεφωνικης γραμμης οχι , ετσι ?

NikoLakis
09-01-11, 23:21
Ευχαριστω.Παγια τηλεφωνικης γραμμης οχι , ετσι ?
Σωστά :oneup:

alex24
09-01-11, 23:31
Ρωτα στον ΟΤΕ εαν μπορεις να γυρισεις το φοιτητικο xωρις καποια ποινη βεβαια σε καποιο προγραμμα ιντερνετ+ομιλιας του ΟΤΕ http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/internet-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html .Εαν μπορεις καντο και μετα κανε διακοπη ετσι ωστε να πληρωσεις 50 ευρο τελως διακοπης και οχι τα υπολοιπομενα παγια.....

iakoboss7
10-01-11, 06:28
μα αμα το κανει θα ανανεωθει το συμβολαιο για 1 χρονο ακομα.

Insomniac
10-01-11, 08:11
Ευχαριστω παιδια.Η γραμμη θα κλεισει τελειως.Τι να την κανω αφου ο γιος θα ερθει Αθηνα ?
Θα πληρωσω 8 παγια adsl (μεχρι Οκτωβριο 2011) τζαμπα.

NikoLakis
10-01-11, 12:12
Αυτό που λέει ο Alex εχει ένα νόημα αλλά δεν ξέρω αν γίνεται στην πράξη. :oneup:

Στην ουσία προτείνει για να μην πληρώσεις 8 πάγια adsl να ζητήσεις να σε μεταφέρουν στο προγραμμα internet+ομιλία που παρότι έχει 12μηνη δέσμευση, σε περίπτωση διακοπής πριν το 12μηνο σου ζητάνε να πληρώσεις μόνο το τέλος διακοπής που είναι 50 ευρω και όχι τα υπολοιπόμενα πάγια.

Κάνε μια ερώτηση, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Insomniac
10-01-11, 12:16
Αυτό που λέει ο Alex εχει ένα νόημα αλλά δεν ξέρω αν γίνεται στην πράξη. :oneup:

Στην ουσία προτείνει για να μην πληρώσεις 8 πάγια adsl να ζητήσεις να σε μεταφέρουν στο προγραμμα internet+ομιλία που παρότι έχει 12μηνη δέσμευση, σε περίπτωση διακοπής πριν το 12μηνο σου ζητάνε να πληρώσεις μόνο το τέλος διακοπής που είναι 50 ευρω και όχι τα υπολοιπόμενα πάγια.

Κάνε μια ερώτηση, δεν έχεις να χάσεις κάτι.



Ευχαριστω.Και ετσι να ειναι μαλλον πρεπει να εχεις αλλη γραμμη ΟΤΕ που στην Αθηνα δεν εχω...:rofl::rofl:Στην Κοζανη ηταν λυση αναγκης.

alex24
10-01-11, 13:00
μα αμα το κανει θα ανανεωθει το συμβολαιο για 1 χρονο ακομα.

Θα πληρωσει 50 ευρο τελος διακοπης μονο και οχι 8 παγια που πρεπει να πληρωσει....Φιλε Insomniac δεν χρειαζεται να την μεταφερεις την γραμμη στην Αθηνα κανεις αυτο που σου γραφω πιο πανω και μετα κανεις την διακοπη και τελειωσες,απλα ρωτα εαν ειναι εφικτο να μεταφερθει η γραμμη απο adsl φοιτητικο σε καποιο προγραμμα ιντερνετ+ομιλιας....

Insomniac
10-01-11, 14:43
Θα πληρωσει 50 ευρο τελος διακοπης μονο και οχι 8 παγια που πρεπει να πληρωσει....Φιλε Insomniac δεν χρειαζεται να την μεταφερεις την γραμμη στην Αθηνα κανεις αυτο που σου γραφω πιο πανω και μετα κανεις την διακοπη και τελειωσες,απλα ρωτα εαν ειναι εφικτο να μεταφερθει η γραμμη απο adsl φοιτητικο σε καποιο προγραμμα ιντερνετ+ομιλιας....

Ευχαριστω.Εξυπνη ...τριπλα αν πιασει !!!

gio5aMG
13-01-11, 12:07
Mετατροπή συμβολαίου, όχι μεταφορά. Good luck.

Insomniac
13-01-11, 20:39
Mετατροπή συμβολαίου, όχι μεταφορά. Good luck.


Μετατροπη σε τι ????

alex24
13-01-11, 21:38
Μετατροπη σε τι ????

Mετατροπη απο φοιτητικο σε προγραμμα ιντερνετ+ομιλιας εννοει..

@ ADSLgr.com All rights reserved.