PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλεξανδρουπολη ADSL σύνδεση



grgr
23-02-04, 00:19
ποσο καιρο εκανε ο οτε να σας συνδεσει??

enwsitis21
23-02-04, 00:26
ποσο καιρο εκανε ο οτε να σας συνδεσει??

Εξαρτάται τι cone έχεις.....στους περισσότερους λένε περί τις 2 εβδομάδες, αλλά μπορεί να γίνει και σε 2 μέρες μέσα η ενεργοποίηση.

grgr
23-02-04, 00:39
τι modem σου δωσαν?

grgr
23-02-04, 00:50
και ποιος ΙΝTERNET PROVIDER ειναι καλυτερος?????

shaq141a
25-02-04, 01:28
Α ρε Γκατζολία!
Ψάξε λίγο στο forum και μην τα περιμένεις όλα έτοιμα
Λοιπόν ο καλύτερος ISP αυτή τη δεδομένη στιγμή είναι η forthnet.

GeorgeH
25-02-04, 03:52
Αυτο ειναι και λιγο υποκειμενικο... Δηλαδη εξαρταται ποιον θα ρωτησεις και απο το αν αυτος που θα ρωτησεις πχ εχει σταθει εξαιρετικα ατυχος με εναν συγκεκριμενο ISP, αλλα και αλλοι πολλοι παραγοντες.Εγω με Τελλας δε θα μπορουσα να ειμαι πιο ικανοποιημενος.Κατεβαζω με 46 kb/s σταθερα και εχω αρκετα χαμηλα πινγκς.Τωρα αν πληρωνω λιγο παραπανω σημερα αυτο δε σημαινει οτι αυριο θα πληρωνω τα ιδια... Ακομα ,κανεις δε μου εγγυαται οτι αν πχ βαλω Forthnet θα εχω τοσο καλες ταχυτητες.Εξαλλου, κανεις ISP δεν ειναι τελειος παντου... Σε καποιες περιοχες μπορει να εχει μεγαλυτερα προβληματα σε αλλες παλι ολα δουλευουν ρολοι.... Το σιγουρο ειναι ενα: αν εχει γεμισει το DSLAM σου, οτι provider και να εχεις τοτε ειναι δεδομενο οτι θα σερνεσαι ασυστολα!

shaq141a
26-02-04, 23:56
Δε διαφωνώ.Μάλιστα μία μέρα μετά το Post μου ΄παίζει και η q telecom.Κρίνοντας από όσα έχω διαβάσει στα forum κρίνω ότι forthnet και trellas είναι πρακτικά ισοδύναμες με παροχή σχεδόν άριστων υπηρεσιών στο μεγαλύτερο ποσοστό. Άρα αυτό που μόνο μένει είναι η ΤΙΜΗ και τώρα παίζουν μάλλον 2 παίχτες Q και 4thnet

@ ADSLgr.com All rights reserved.