PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρειαζομαι Βοήθεια!!!!!



solonic
06-09-06, 20:36
Πριν από δύο 24ωρα έλαβα τους κωδικούς για την σύνδεση στην βιβόντι. Μετά βέβαια από 1,5 μήνα αναμονής. Κάνω την εγκατάσταση του προγράμματος στον υπολογιστή, συνδέω τα καλώδια, το ρούτερ στο μηχάνημα και προσπαθώ να συνδεθώ. μάταια. Καλώ την τεχνική υποστήριξη ( που απάντησε μετά από μια ώρα), τσεκάρουμε τα settings adsl και διαπιστώνουμε οτι όλα ειναι καλά.
Το πρωί, τυχαία ξυπνάω από το τηλέφωνο που χτυπούσε. Τυχαία πέφτει το μάτι μου πάνω στο ρουτερ και βλέπω οτι το λαμπάκι δεν αναβοσβήνει αλλά μένει συνέχεια αναμένο. Μπαίνω μέσα, όλα ωραία και καλά. Μόλις όμως η μητέρα μου κλείνει το τηλέφωνο (ντούμπλεξ συσκευή στην οποία έχω βάλει φιλτράκι κανονικά) η σύνδεση στο ίντερνετ, διακόπτεται. Παρατήρησα πως μόλις σηκώσω το τηλέφωνο τότε ενεργοποιείται το ίντερνετ. όταν πατήσεις το οφ στην τηλεφωνική συσκευή (ντούμπλεξ), δεν έχω ίντερνετ. Έβγαλα όλες τις τηλεφωνικές συσκευές από τις γραμμές, καμία δύναμη να συνδεθώ στο ίντερνετ. Ξαναμίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου λένε, δεν ξέρω.
Μπορεί κανείς να βοηθήσει:;

Adriano7
06-09-06, 20:47
Προφανως φίλε θα χεις συνδέσει λάθος τα καλώδια , κατι που θα πρεπε να σε βοηθησουν στο 13880.

blackdart
06-09-06, 21:55
Δοκίμασε να πάρεις άλλο splitter, κάτι μπορεί παίζει εκεί...

Patentman
06-09-06, 21:59
Τσεκαρε αν η μπριζα τηλεφωνου του σπιτιου εχει τα δυο καλωδια στους μεσσαιους ακροδεκτες.

papdoux
06-09-06, 22:05
εβγαλες ολες τις συσκευες και συνδεσες το modem κατευθειαν στον τοιχο (χωρις χρηση splitter, ταφ, κτλ) που ειναι το πριζακι της γραμμης και δε συγχρονιζει;
αλλα οταν εχεις συνδεσει το modem και επισης υπαρχει και τηλεφωνικη συσκευη με σηκωμενο το ακουστικο, συγχρονιζει;
πολυ κουφο ειναι...

aroutis
06-09-06, 22:24
Αυτά τα topics...HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p

sakis_the_fraud
10-09-06, 04:33
τρελα πραγματα συμβαινουν...

για ξαναριξε μια ματια στα καλωδια για να σιγουρευτεις οτι δεν εχεις κανει καμια πατατα...

djsolid
10-09-06, 13:57
Δοκίμασε να πάρεις άλλο splitter, κάτι μπορεί παίζει εκεί...

Συμφωνω και εγώ με αυτο...

@ ADSLgr.com All rights reserved.