PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ping



Prokill3r
13-01-11, 19:16
Καλησπερα παιδια.Αντιμετωπιζω προβλημα με την συνδεση μου.Εχω ΧΟΛ 6mbps και το Router Netfaster iad2.Eιχα προβληματα με το ping απο την αρχη.Τωρα ομως το ping εχει ανεβει απο 40 σε 120.Επειδη παίζω online games (Αrchlord)θελω να εχω χαμηλο ping για να μην εχω το λεγομενο lag. Και οταν παω και κανω ping test αναφερει επισης οτι εχω packet loss 88%.Τι πρέπει να κανω;:(

semola
13-01-11, 19:29
Το packet lost είναι από το firewall του netfaster ,δεν είναι πρόβλημα .
Το ping είναι είναι αυτό που είναι της hol.
Άλλαξε ip μήπως γίνει καλύτερο.
Ping 40 με server εξωτερικού δεν είχε ποτέ η hol.

Prokill3r
13-01-11, 19:38
Το packet lost είναι από το firewall του netfaster ,δεν είναι πρόβλημα .
Το ping είναι είναι αυτό που είναι της hol.
Άλλαξε ip μήπως γίνει καλύτερο.
Ping 40 με server εξωτερικού δεν είχε ποτέ η hol.

μπορει να φανει καπως κουτη η ερωτηση αλλα επειδη δν κατεχω και πολλα σε αυτον τον τομεα...πως μπορω να αλλαξω ip? επισης θα ηθελαν να μαθω αν πρέπει να αλλάξω ρυθμισεις στο router..αν ναι πως μπορω; ευχαριστω

semola
13-01-11, 19:50
μπορει να φανει καπως κουτη η ερωτηση αλλα επειδη δν κατεχω και πολλα σε αυτον τον τομεα...πως μπορω να αλλαξω ip? επισης θα ηθελαν να μαθω αν πρέπει να αλλάξω ρυθμισεις στο router..αν ναι πως μπορω; ευχαριστω

Δεν νομίζω ότι πρέπει να αλλάξεις ρυθμίσεις στο router.
Την ip την αλλάζεις με επανεκκίνηση του router.

jdtech
15-01-11, 01:44
Με την αλλαγή της ip πάντως θα δεις αμηλητέα διαφορά. Pings (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=462865)δεν είχαμε ποτέ καλά στην Hol οπότε το gaming είναι δύσκολο. Προσωπικά πλέον δεν πάιζω σχεδόν καθόλου οπότε δε με ενοχλεί.

DrSavvas
15-01-11, 02:28
Γίνεται η HOL να γυρίσει την γραμμή σε fastpath για να είναι πιο χαμηλά τα pings;

valen_gr
15-01-11, 02:29
oχι.
123456

hpstg
19-01-11, 08:10
Σε εμένα τις τελευταίες 2 ημέρες, έχει 900ms lag με το gateway... Είμαι μόνο εγώ;

@ ADSLgr.com All rights reserved.