PDA

Επιστροφή στο Forum : Ολυμπιακοι αγωνες = Κινδυνευουν?????



Insomniac
23-02-04, 22:34
Σε μια εκπομπη του Χαρδαβελα " χωρις montaz" στο alter με θεμα ufo , εξωγηινους κλπ πολλα ειπωθηκαν χωρις βεβαια καταληξη...Στο τελος εσκασε μια βομβα απο ενα Τακη Παππα που στο λογο της επιστημονικης του τιμης, απο τι ειπε (ειναι καθηγητης Φυσικης και Μαθηματικων στα ΤΕΙ Πειραια) διαβεβαιωσε οτι οι Ολυμπιακοι αγωνες θα αναβληθουν ή θα κινδυνεψουν να αναβληθουν απο ακραια καιρικα φαινομενα εκεινες τις μερες.....Συμφωνησε και επαυξησε και ενας αλλος απο την παρεα αλλα δεν θυμαμαι ονομα....Ειπαν οτι αρχεγονες δυναμεις που δεν θελουν τους Αγωνες με τη σημερινη τους μορφη θα ...αντιδρασουν με αυτο τον τροπο!!!!!!!!! Τον ξερει κανεις απο εδω μεσα αυτον τον Τακη Παππα????? Τι δεικτη σοβαροτητας εχει?????Λετε ??????? :?: :?: :?: :?:

NeK
23-02-04, 22:39
Χριστέ μου, τι άλλο θα ακούσουμε!

Έχει καταντήσει ΤΟΣΟ ΑΙΣΧΟΣ πια αυτή η Ελληνική τηλεόρασή μας;

Και ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

(Έχω να παρακολουθήσω τηλεόραση εδώ και αρκετά χρόνια)

kadronarxis
23-02-04, 22:39
Θα απαντούσα καταλλήλως αλλά έχε χάρη που με βλέπουνε πολλοί. Το παλικάρι αυτό μάλλον έχει σχέση με εκείνα τα ΚΑΜΜΕΝΑ παλικάρια που παρευρίσκονταν στην θεϊκή εκείνη εκπομπή της Ανίτας Πάνια, για τους εξωγήινους.
Και είχαν τρελλάθει να μας πείσουν ότι ο κόσμος έχει κυριευτεί από τα ΒΡΙΛ. Κάτι ανθρωπάκια 1,40m περίπου. :lol: :lol: :lol:

ΥΓ: πολύ καλό thread.
ΥΓ2: εκείνη την εκπομπή την έδειξε ξανά επανάληψη, και για δεύτερη φορά το βίντεο είχε χαλάσει. :oops:

kadronarxis
23-02-04, 22:45
εεεεε, δε μπορώ θα το ρίξω.

Ρίχτε μια ματιά σε αυτό:

www.gaziz.com

Αυτός που έφτιαξε τη σελίδα αυτή, ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ.
Έλληνας πρέπει να είναι.

Άντε γερά!

psyxakias
23-02-04, 22:50
(Έχω να παρακολουθήσω τηλεόραση εδώ και αρκετά χρόνια)Παλιοψεύτη :!: :!: Εσύ μου είπες να δω προχτές το Χαρδαβέλλα..



22/2/2004 01:27:33 Nektarios => bale alter
22/2/2004 01:27:41 Psyxakias (DSL OTE up) => aaaaaaaaaaaaaa tora sothikes
22/2/2004 01:27:46 Psyxakias (DSL OTE up) => den xerw kan pou ine to tv control
22/2/2004 01:27:47 Nektarios => bale bale
22/2/2004 01:27:47 Psyxakias (DSL OTE up) => ti exei?
22/2/2004 01:27:50 Psyxakias (DSL OTE up) => gia ta ufo?
22/2/2004 01:27:52 Psyxakias (DSL OTE up) => to eida mesa prin
22/2/2004 01:27:58 Nektarios => kai egw exw na balw mpros thn tv edw kai xronia alla bale axizei
22/2/2004 01:28:14 Psyxakias (DSL OTE up) => miso na vrw to tv control
Τι;;;;;;;; τα logs είναι απόρρητα προσωπικά δεδομένα; θα μου κάνεις μήνυση; :oops:

Βέβαια και στο log λες ότι έχεις να δεις κάτι χρόνια, αλλά εγώ έχω μάθει από έγκυρες πηγές (ΕΥΠ) ότι Χαρδαβέλλα, Νικολούλη, Μικρούτσικο, Δρούζα και Μενεγάκη ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :lol: :lol:

[Edited by Psyxakias]
Μόλις επικοινώνησε μαζί μου η Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (http://www.dpa.gr) και με ενημέρωσαν ότι αν δεν αποσύρω το post, θα με μηνύσουν και θα ζητήσουν να αποζημιωθεί ο Νεκτάριος με το ποσό των 5 εκατομυρίων ευρώ (5.000.000 €) :cry: :cry: :cry: :cry:

lazar
23-02-04, 23:34
(Έχω να παρακολουθήσω τηλεόραση εδώ και αρκετά χρόνια)

και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος

lazar
23-02-04, 23:36
ά ψέμματα ήταν κι αυτό. Είπα κι εγώ. Πάλι ο μόνος θα είμαι που δεν βλέπει τηλεόραση

ermis333
23-02-04, 23:41
Χριστέ μου, τι άλλο θα ακούσουμε!

Έχει καταντήσει ΤΟΣΟ ΑΙΣΧΟΣ πια αυτή η Ελληνική τηλεόρασή μας;

Και ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

(Έχω να παρακολουθήσω τηλεόραση εδώ και αρκετά χρόνια)


Ερε και να βλέπατε πέρα από τη μύτη σας...περιμένετε και θα δείτε....ΜΠΟΥ ΧΑΧΑ


Αν και δεν χρειάζεται κανείς να πιστεύει σε εξωγήινους για να καταλάβει ότι οι Ολυμπιακοί Αγώνες είναι πολύ δύσκολο να γίνουν στην Ελλάδα...


Ούτε το ΟΑΚΑ δεν θα είναι έτοιμο στην ώρα του...

NeK
24-02-04, 05:20
Psyxakias, σε απολύω!!!

Να περάσετε από το (φιλόπτωχον) ταμείο να πάρετε την αποζημίωσή σας, παρακαλώ!

:D :D :D

Χωρίς πλάκα τώρα, προχτές ήταν η μόνη φορά (άντε καναδύο ακόμα) που είδα tv και αυτό γιατί με πέρνανε 10 άτομα στο κινητό να μου πουν να ανοίξω την tv να δω τον Χαρδαβέλλα και για τους εξωγήινους.

Αφού λοιπόν έψαξα και βρήκα το τηλεκοντρόλ σε κάτι συρτάρια χωμένο και απαρατημένο, γύρισα μια 14άρα tv που έχω στο δωμάτιο, φοβούμενος μην σπάσει και καταρεύσει από την αχρησία τόσο καιρό. Και αφού λοιπόν πήρε μπρος και βρήκα και το κανάλι (ρίχνοντας από ένα καντήλι σε κάθε σταθμό που αντικρούσα από αυτά που έβλεπα), παρακολούθησα την famous αυτή εκπομπή για κανά 10άλεπτο και άρχισα και φώναζα για το πόσο ΑΙΣΧΟΣ είναι αυτό το πράμα που βλέπω! Δεν μπορούσα να το πιστέψω! Την έκλεισα αμέσως!

Άντε τυχερούλα tv, ποιος στην χάρη της, σε κανα δύο χρόνια θα ξανα ανάψει!

Και σήμερα (χτες technically) που είδα αυτό το thread ανακάλυψα ότι στην εκπομπή εκείνη είπανε ακόμη πιο χειρότερα πράγματα, που ούτε καν θα το φανταζόμουν! Γιαυτό και απάντησα και εδώ χαρακτηριστικά το πόσο πια ΑΙΣΧΟΣ είναι αυτή η Ελληνική tv.

NeK
24-02-04, 05:24
ά ψέμματα ήταν κι αυτό. Είπα κι εγώ. Πάλι ο μόνος θα είμαι που δεν βλέπει τηλεόραση

Μπράβο lazar!!! Έτσι ! Και εγώ δεν παρακολουθώ, (μάθετε όλη την αλήθεια για την κακόβουλη συκοφάντηση εναντίων μου από πλευράς του, αχέμ, κύριου Ψυχάκια στο προηγούμενο μήνυμά μου!).

Σταματήστε να βλέπετε TV κάνει κακό, είναι καρκίνος!!!

lazar
24-02-04, 13:14
Σταματήστε να βλέπετε TV κάνει κακό, είναι καρκίνος!!!

και κυρίως είναι τρομερά βαρετή - περισσότερο αυτή την περίοδο προεκλογικής παράνοιας.
Πάντως Νεκτάριε μην απορείς με τα χάλια της τηλεόρασης. Και σε άλλες χώρες τα ίδια σκ...ά είναι (π.χ. Γερμανία). Η διαφορά με τη χώρα μας είναι ότι εδώ οι περισσότεροι βλέπουν τηλεόραση τουλάχιστον από το απόγευμα μέχρι να πάνε για ύπνο κάθε μέρα. Δεν κάνουν τίποτε άλλο.
Θα μπορούσαν π.χ. να βάλουν dsl και να ξεστραβωθούν στο internet μπας και μάθουν κάτι παραπάνω.

mavlok
24-02-04, 13:44
Η τηλεοραση ειναι τοσο κακη οσο κακο μπορει να ειναι το ηλεκτρικο ρευμα, ενα ψαλιδι, ή το internet.

Δεν καταλαβα, γιατι να μην βλεπω πχ. το Discovery ή ακομα και trash tv? Με λιγο κριτικο πνευμα και εναν - τουλαχιστον - μετριο δεικτη νοημοσυνης μπορεις να βγαλεις πολλα χρησιμα συμπερασματα για τον τροπο που λειτουργουν οι ανθρωποι, απο "χαμηλου επιπεδου" προγραμματα.

Δεν χρειαζεται να ταυτιζεται κανεις με αυτα που βλεπει, ουτε "πεφτει" το επιπεδο του (ή εχεις ή δεν εχεις). Πιστευω οτι μπορεις να παρεις πραγματα/εμπνευση/ιδεες whatever, ακομα και απο τηλεοπτικα σκουπιδια.

Εστω και αν μερικες φορες ειναι μονο για να μετρησεις μεχρι που μπορει να φτανει η ανοησια.

Dreamkid
24-02-04, 14:34
Το μόνο σενάριο να πάει κάτι στραβά κατά την διάρκεια των ολυμπιακών αγώνων, είναι μήπως κανάς τρελλός όπως ο Οσάμα, προκαλέσει τρομοκρατικό χτύπημα σε καποια αποστολή ...πχ. την αμερικάνικη :|

Άμα γίνει κάτι τέτοιο, την πατήσαμε χοντρά μάγκες σαν χώρα, δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι :?

npats
24-02-04, 14:57
Η Ελλάδα είναι μιά χώρα ρυθμισμένη να δουλεύει υπό Κ.Σ(κανονικές συνθήκες)Αν κάτι στραβώσει μετά είναι θέμα τύχης και φιλότιμου(που η αλήθεια είναι ότι υπάρχει άφθονο)γιά να μπαλωθούν τα πράγματα αν μπαλώνονται.Εκτακτες καταστάσεις (καύσωνας,έντονες βροχοπτώσεις,τρομοκρατική ενέργεια ) θα φέρουν την χώρα στά όρια της γελοιοποίησης.Ενδεικτικά αναφέρω ότι δεν υπάρχει κλιματισμός στο μετρό(φαντασθείτε κανά γερό καύσωνα), οι κλίνες σε μονάδες εντατικής θεραπείας δεν επαρκούν ούτε για φυσιολογικές τωρινές ανάγκες(σε περίπτωση ατυχήματος ή τρομοκρατικού χτυπήματος θα βγάζουν στο διάδρομο τούς Ελληνες για να βάζουν τους ξένους τουρίστες ή θα τους μεταφέρουν με αεροπλάνα στο εξωτερικό)κτλ
Ο Θεός να βάλει το χέρι Του

lazar
24-02-04, 18:38
Η τηλεοραση ειναι τοσο κακη οσο κακο μπορει να ειναι το ηλεκτρικο ρευμα, ενα ψαλιδι, ή το internet.

Δεν καταλαβα, γιατι να μην βλεπω πχ. το Discovery ή ακομα και trash tv?

Εν τάξει. Ένα ντοκυμαντέρ στη ΝΕΤ σου επιτρέπουμε να δεις!
8)
Τα άλλα όμως δεν τα βαριέσαι; Όσο για τη σύγκριση που κάνεις, το Internet είναι πολύ πιο interactive και έχει σαφώς μεγαλύτερη ποικιλία απ' όλα τα κανάλια όλου του κόσμου μαζί. Η τηλεόραση όμως Ελλάδα αποτελεί την απόδειξη ότι η χώρα είναι μπανανία. Πουθενά δεν "ενημερώνουν" για τις δηλώσεις τουλάχιστον 40 βουλευτών, οι οποίες είναι και ανούσιες τις περισσότερες φορές. Πουθενά δεν βλέπεις καθημερινά τι είπε ο ένας και ο άλλος. Μα και δουλειά να ήθελαν να κάνουν, πότε θα προλάβαιναν, αφού όλο στα κανάλια είναι (και το ραδιόφωνο βέβαια). Κι αυτό γίνεται γιατί ξέρουν ότι έτσι θα τους δουν οι περισσότεροι έλληνες. Που να βγουν; Στο Internet;

lazar
24-02-04, 18:40
Η Ελλάδα είναι μιά χώρα ρυθμισμένη να δουλεύει υπό Κ.Σ(κανονικές συνθήκες)Αν κάτι στραβώσει μετά είναι θέμα τύχης και φιλότιμου(που η αλήθεια είναι ότι υπάρχει άφθονο)γιά να μπαλωθούν τα πράγματα αν μπαλώνονται.Εκτακτες καταστάσεις (καύσωνας,έντονες βροχοπτώσεις,τρομοκρατική ενέργεια ) θα φέρουν την χώρα στά όρια της γελοιοποίησης.
Έτσι είναι, όπως τα λες. Το φιλότιμο όμως "άφθονο", που το είδες; Ειδικά σε δημόσιες υπηρεσίες, όχι ότι δεν έχει κανείς, αλλά άφθονο;

mavlok
24-02-04, 20:46
Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι η τηλεοραση ειναι απλα αλλο ενα μεσο, το οποιο δεν ειναι ουτε καλο ουτε κακο εξ ορισμου, οπως το τηλεφωνο, το ραδιοφωνο, το internet κλπ.

Ουτε και βλεπω ιδιαιτερα tv (ακομα λιγοτερο ΝΕΤ), απλα πιστευω οτι καλο ειναι να μην κλεινει κανεις τα ματια στην πληροφορια και στο ερεθισμα απο οπου κι αν προερχονται - εφοσον εχει τη ικανοτητα να δει την αληθινη εικονα, πισω απο αυτα.

Ασε που βοηθαει και στο να μην ξεχναμε που ζουμε, οπως ειπες.

kostthem
24-02-04, 22:34
Ρε παιδιά... είστε απαράδεκτοι! Champions League & ένα MAD να παίζει είναι μιαααααα χαρααααααά!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PALADIN
24-02-04, 23:03
Καλά, εγώ θέλω να ρωτήσω κατι.

Αν τον Αυγουστο κάνει ακραία καιρικά φαινόμενα (εντάξη, για βροχή μιλάμε) όπως έκανε το 2002 που άρχησε να βρέχει σχεδόν κάθε μέρα από τις 26/8, τί θα πούμε;

Θα πούμε ότι υπάρχουν UFO;

καί αν δεν κάνει ακραία καιρικά φαινόμενα; τι θα πούμε;
ότι δεν υπάρχουν;

Koumooo
25-02-04, 02:44
ελπιζω να μας δουλεευςι insomniac... αλλιως θα αρχισουμε να ανυσηχουμε για σενα.

Εγω απαλ απραξενευομαι που ο χαρδαβελας κανει τετοιες εκπομπες. Φαινεται ξεμεινανε απο χασαπηδες που ερωτηευτηκαν την προβατινα που τους φεραν για σφαξιμο και παρατησαν την οικοφενιεα τους για τα μεγαλα της τα ματια :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Insomniac
25-02-04, 06:34
ελπιζω να μας δουλεευςι insomniac... αλλιως θα αρχισουμε να ανυσηχουμε για σενα.



Για μενα ...δεν χρειαζεται...Για αλλους ισως!!!! :?: :?: :?:

@ ADSLgr.com All rights reserved.