PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατακόρυφη πτώση ταχύτητας στο 1/6



Sokin88
17-01-11, 21:59
Τις τελευταίες μέρες συνδέομαι με 3mbit περίπου download και 250κbit upload. Συμβαίνει τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες στην αρχή ήμουν στα 6-6,5 και τώρα στα 3. τα τελευταία 2 χρόνια συνδεόμουν με 16-17 και παλιότερα με 18-19. Έχω το Linksys wag200n και δεν μπορώ να δω τα στατιστικά της γραμμής μου αλλά με το siemens-cl110 που είχα το downstram line attuation ήταν περίπου 16db. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει; τηλεφωνική συσκευή δεν χρησιμοποιώ το router είναι κατευθείαν συνδεδεμένο με το καλώδιο..

GGking
18-01-11, 00:27
Λοιπόν φίλε εγώ έχω το εξής πρόβλημα....Κανονικά συγχρονίζω με ταχύτητα 10 η 9.5 Μbps (και θεωρητικά 11 +) και 6.1 με 6.2 noise margin, attenuation 40.5. Tους τελευταίους 2 μήνες είχα πολλά disconnects τους έπαιρνα τηλ και μου βρίσκανε βραχυκύκλωμα στη γραμμή...τα κλασσικά!!!! μετά απο πολλά τηλέφωνα τι κάνανε οι τύποι ..έλεος.... μου ανεβάσανε το noise margin στα 7 και μου έπεσε η ταχύτητα στα 8Mbps, λογικά!!!!Το νετ μου έτσι κι αλλιώς σέρνεται....μου είπανε και το παραμύθι οτι οι τεχνικοί δουλεύουν στο πρόβλημα μου και όλα καλά ....! Έπρεπε να πληρώναμε όσα συγχονίζαμε και θα σου έλεγα εγώ τι ταχύτητες θα πιάναμε και θα ήταν όλα οκ γιατί θα τους έτσουζαν τα χρήματα που θα έχαναν, αλλά με αυτό το συμβόλαιο αν θεωρητικά πιάνεις 20 Mbps και 2 Mbps να πιάσεις αυτοί είναι καλυμμένοι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.