PDA

Επιστροφή στο Forum : Οποιος εχει κουραγιο ας διαβασει. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!!!



MTS
08-09-06, 11:29
Λοιπον παραθετω παρακατω mail που εστειλα στην tellas, και την απαντηση που πηρα... σημερα!


-----Original Message-----
From: χχχ@tellas.gr [mailto:χχχ@tellas.gr]
Sent: Wednesday, August 30
To: CRM_Tellas
Subject: Αναβαθμιση ταχυτητας ADSL
Importance: High

Σχετικα με τη δωρεαν αναβαθμιση ταχυτητας των γραμμων Adsl απο τον ΟΤΕ, θα
ηθελα να μου διευκρινησετε την πολιτικη που θα ακολουθησει η Τελλας σε αυτον
τον τομεα.

Ηδη απο τις 21/08/2006 η γραμμη στην οποια βρισκομαι εχει αναβαθμιστει απο τον
ΟΤΕ.

Τη στιγμη που ανταγωνιστριες εταιριες εχουν ηδη αναβαθμισει τους συνδρομητες τους, θα
ηθελα να μου γνωστοποιησετε τους λογους της καθυστερησης απο εσας, οταν μαλιστα
εχετε εκδοσει δελτιο τυπου (25/8) αναφεροντας οτι θα ακολουθησετε αντιστοιχως
δωρεαν αναβαθμιση (εαν αυτο τελικως ισχυει).

Ευχαριστω,
Με εκτιμηση,

χχχχχχχχ Μιχαήλ


Πρωτο σχολιο, πριν την απαντηση τους....

Το Μιχαηλ ακουγεται για αντρικο ονομα, σωστα?

Απαντηση σημερα


Αξιότιμη Κα χχχχχχχχ,


Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την επικοινωνία σας,

Αναφορικά με το από 30/08/2006 e-mail σας, με το οποίο αναζητάτε πληροφορίες σχετικά με την δωρεάν αναβάθμιση της ADSL ταχύτητας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε τα εξής:
Στο πλαίσιο του ευρύτερου στρατηγικού ανασχεδιασμού του Tellas ADSL Internet, η Tellas κάνει το πρώτο βήμα διπλασιάζοντας ξανά τις υφιστάμενες ταχύτητες των συνδρομητών της συγκεκριμένης υπηρεσίας. Πρόκειται για την τρίτη δωρεάν διαδοχική αναβάθμιση, την οποία πραγματοποιεί η εταιρεία ειδικά για τους συνδρομητές της σε διάστημα δύο ετών.Η Tellas επιβεβαιώνοντας την πελατοκεντρική της πολιτική θα έχει ολοκληρώσει την αναβάθμιση όλων των συνδρομών Tellas ADSL Internet στα συστήματά της μέχρι τις 30/09/2006. Από αυτή την ημερομηνία όσοι συνδρομητές ανήκουν σε ήδη αναβαθμισμένο κέντρο ΟΤΕ θα απολαμβάνουν τις νέες ταχύτητες, όπως επίσης και όλοι οι υπόλοιποι συνδρομητές με την επέκταση της αναβάθμισης των κέντρων του ΟΤΕ (σύμφωνα με ανακοίνωση του ΟΤΕ η ολοκλήρωση της αναβάθμισης της υποδομής του έχει προγραμματιστεί για την 21/11/2006). Σε κάθε περίπτωση η αναβάθμιση θα είναι αυτόματη, χωρίς καμία επιπλέον ενέργεια από τον χρήστη.Αποτέλεσμα αυτής της ενέργειας θα είναι οι υφιστάμενες ταχύτητες σταδιακά να διαμορφωθούν ως εξής: η 384/128 kbps θα μετατραπεί σε 768/192 kbps, η 512/128 kbps σε 1024/256 kbps και η 1024/256 kbps σε 2048/256 kbps.
Τέλος, να σας ενημερώσουμε ότι το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών θα είναι πάντα στην διάθεσή σας 24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα, καλώντας το 801 5000 365 από το σταθερό σας τηλέφωνο. Θα μπορείτε να επικοινωνείτε με τους εξειδικευμένους εκπρόσωπους του τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών της Tellas οι οποίοι είναι σε θέση να σας δώσουν απαντήσεις σε οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνηση χρειαστείτε

Ελπίζοντας να ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας, παραμένουμε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών
TELLAS A.E.


Τα συμπερασματα δικα σας, αλλα θα μου επιτρεψετε να πω και τα δικα μου.

1ο σοκ με την αξιοτιμη κυρια. Σταματας. Ξαναδιαβαζεις μπας και ειδες λαθος. Την πεμπτη φορα λες... Η' με δουλευουνε η' κατι δεν παει καλα η' εγινε ενα απλο λαθος. Αντε και το καταπινεις αυτο μετα απο λιγο, λεω δεν παει στο... καλο, θα μπερδευτηκε εκει κανας χριστιανος... αμα γραφει κατι καλο παρακατω ας ειναι...

2ο σοκ. Καλα ρε οι αθεοφοβοι!?!? Απαντανε μετα απο 9 μερες, με ενα email copy-paste του δελτιου τυπου ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΩ ΗΔΗ ΛΑΒΕΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΕΜΑΙΛ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ!!!!!!!!

Τα σοκ τελος, και ηδη εχω παρει αναποδες. Χιλιες φορες να μη μου απαντουσανε ποτε, παρα αυτο το χαζο (επιηκως) email.

Ακουστε στοιχομυθιες με το 13800

- (23/8) Ποτε θα κανετε αναβαθμιση?
-Απαντηση: Οταν μας ενημερωσει ο οτε οτι οντως θα γινουνε και οτι πραγματι θα ειναι δωρεαν (τη στιγμη που ο οτε το εχει ανακοινωσει και υλοποιηση απο 21/8)

- (6/9) στελνετε δελτιο τυπου και λετε οτι οσοι εχουν αναβαθμιστει απο οτε απο σημερα εχουν αναβαθμιστει και απο τελλας, για δεν εχω αναβαθμιστει ακομα?
-Απαντηση: Η αναβαθμιση του οτε θα γινει μεχρι τισ 21/11, μεχρι τοτε θα την εχουμε κανει και εμεις, δεν στειλαμε εμεις δελτιο τυπου που να λεει κατι τετοιο (ΤΟΙΝΓΚ!!!:worthy:)


Δελτιο Τυπου Τελλας 5/9

Αν ανήκεις σε κέντρο στο οποίο έχει ολοκληρωθεί η αντίστοιχη αναβάθμιση των υποδομών του ΟΤΕ, τότε έχεις ήδη ξεκινήσει να τρέχεις στις διπλάσιες ταχύτητες, χωρίς επιπλέον χρεώσεις ή άλλες ενέργειες.

-(6/9) Γιατι αργειτε να κανετε την αναβαθμιση και γιατι στειλατε αυτο το δελτιο τυπου (της το διαβαζω)
-Απαντηση: Ο οτε ειχε βγαλει 2 δελτια τυπου, ενα που ελεγε οτι θα γινουν δωρεαν οι αναβαθμισεις και ενα που ελεγε οτι μπορει να μη γινουν δωρεαν (:respekt:)
....(μετα απο λιγο)... κακως λαβατε αυτο το δελτιο τυπου απο εμας (:nono: :rofl:)

-(5/9) Με περνουν απο τΡελλας και μου λενε... Σχετικα με την εκδηλωση ενδιαφεροντος για τα 2μβιτ απο το δυκτιο μας, πηραμε να σας ενημερωσουμε οτι ΔΕΝ καλυπτεστε ακομα απο εμας..... (:clap: :worthy:)

- (Σε αχετο χρονο) Ποσο καιρο θα παρει να μου κοψετε τη γραμμη μετα την αιτηση?
- 30 μερες

-(2 μερες μετα την ιδια ερωτηση σε καποιον αλλον)
-Απαντηση: 10 μερες περιπου (:whistle:)

Τελικα μας δουλευουνε ή κατι δεν παει καλα εκει?

Λοιπον
θα εγραφα πολλα ακομα αλλα κουραστηκα.
2.5 χρονια δεν ειχα παραπονο, αλλα μεσα σε 2 μηνες τα κανανε πο****α

Οχι απο πλευρας υπηρεσιων αλλα απο πλευρας σεβασμου στον πελατη/ανθρωπο.

Οπως και να χει, αν και το σκεφτομουνα και το ελεγα πολυ καιρο χωρις να το περνω αποφαση, τελικα το αποφασισα.
Τελλας? -> Τελος :closed:

fcuk
08-09-06, 11:39
πραγματικα δε ξερω αν ειναι για γελια η για κλαμματα !:hmm: και γω συνδρομιτης τελλας ειμαι εδω και πολυ καιρο και ημουνα αρκετα ικανοποιημενος! αλλα με αυτα που ακου τωρα τελευταια... συν το αρκετα μεγαλο "τσιμπημα" τιμων απο την τελλαςσε σχεση με αλλους ισπ εχω αρχισει και απογοητευομαι πληρως και ψαχνω για αλλο ισπ!!

αα και για να σε παρηγορησω... ουτε εγω εχω αναβαθμιστει απο τελλας ενω απο οτε εχω αναβαθμιστει εδω και 10 μερες ! μαλλον το αντιθετο περιμενα και οχι αυτο... :down:

cypher
08-09-06, 14:11
Να τα δουνε αυτα τα χαλια ενα-δυο ατομα εδω μεσα οι οποιοι επιμενουν να
υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια οτι αναποδο βλεπουν στην ΤΕΛΛΑΣ.

Επισης,καλο θα ηταν να μας πουνε και που δουλευουν...:down:

Cheers;)

tugito
08-09-06, 14:36
Εγώ είμαι ικανοποιήμένος και από εξυπηρέτηση και από όλα αλλά τώρα τελευταία κι εγώ με όλα όσα διαβάζω και βλέποντας και άλλες προσφορές το σκέφτομαι. Εχω μια βδομάδα που έχω αναβαθμιστεί από ότε και αναμένω και από τελλας. ΑΠό την άλλη δοκίμασα το 1024 από το ραμ της Αλτεκ και μου πάει πάλι με 50kb!!! Τελικά ποια εταιρεία αξίζει ρε παιδιά;;;
Πάντως επειδή περιμένω να μετακομίσω σύντομα θα κάνω λίγο υπομονή και όταν μετακομίσω αν είναι θα κάνω μια σύνδεση σε κανα οτέ γιατί τώρα με την 12μηνη σύμβαση που θέλει δεν γουστάρω...
Πάντως ξαναρωτάω. Τελικά ποια εταιρεία αξίζει; Καντε μια βόλτα στο φόρουμ και θα καταλάβετε. ΚΑΜΙΑ. Ολες τον παίζουν κοινώς εις βάρος μας. Αντε να δούμε τι θα δούμε...
Εγώ λέω πριν αλλάξω isp να πάρω demo από όλους και να κρίνω ανάλογα...

Phaethon
08-09-06, 19:26
Ακριβώς το ίδιο mail μου έστειλαν και εμένα , λέξη προς λέξη , εκτός φυσικά το όνομα !!!!

Τουλάχιστον πέτυχαν το γένος στην προσφώνηση του ονόματος :p

theopistos
29-09-06, 20:44
Οι άνθρωποι είναι γελοίοι ! Μόλις προχτες επιτέλους ενεργοποίησαν σύνδεσή μου (512κ) και κατεβάζω με την φανταστική ταχύτητα ... 180-200 kbps (μυτιλήνη) Με προηγούμενο πάροχο και 384κ κατέβαζα με 320+ (βλεπε forthnet) Σε αλεπάληλα τηλέφωνα ...απλά ... αφού με εκνεύρισαν τελικά με κούρασαν και σε ελάχιστες μέρες βλέπω 2-3 αν δεν αλλάξει κάτι ... αντιός !!!
Είμαστε πολύ πίσω εδώ στο Ελλαδιστάν !

johnkall69
30-09-06, 06:07
Οι άνθρωποι είναι γελοίοι ! Μόλις προχτες επιτέλους ενεργοποίησαν σύνδεσή μου (512κ) και κατεβάζω με την φανταστική ταχύτητα ... 180-200 kbps (μυτιλήνη) Με προηγούμενο πάροχο και 384κ κατέβαζα με 320+ (βλεπε forthnet) Σε αλεπάληλα τηλέφωνα ...απλά ... αφού με εκνεύρισαν τελικά με κούρασαν και σε ελάχιστες μέρες βλέπω 2-3 αν δεν αλλάξει κάτι ... αντιός !!!
Είμαστε πολύ πίσω εδώ στο Ελλαδιστάν !

Μήπως δεν φταίει η Tellas?
To πρόβλημα ακούγετε να είναι ο ΟΤΕ με μπουκομένο DSLAM....

union1
14-10-06, 17:16
Να τα δουνε αυτα τα χαλια ενα-δυο ατομα εδω μεσα οι οποιοι επιμενουν να
υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια οτι αναποδο βλεπουν στην ΤΕΛΛΑΣ.

Επισης,καλο θα ηταν να μας πουνε και που δουλευουν...:down:

Cheers;)

Ασε ρε μεγαλε οτι και να κανετε γνωμη δεν θα μου αλλαξεται για την Τελλας ειμαι κατοχος LLU 2mbit και κατευχαριστημενος..και χωρις κανενα τεχνικο προβλημα στην γραμμη μου...τελικα υπαρχει μεγαλη καφριλα στην ελλαδα γενικα μιλαω διχως παρεξηγηση , μονο τα ασχημα να λεμε...τα καλα δεν μας συμφερει...ετσι:rofl:

Critter
17-10-06, 13:53
union1, δεν μπορει καποιος να κρινει αν ειναι καλη μια εταιρια στο συνολο της, απο τη συμπεριφορα και τις υπηρεσιες που του προσφερει ατομικα. Το μονο που μπορει να πει ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. Αν ομως τα πραγματα ειναι οπως τα περιγραφουν μερικοι εδω μεσα, τοτε οφειλει να πει "Παιδια, δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται εγω να ειμαι κομπλε και εσεις τοσο χαλια...αλλα οπως μου τα περιγραφετε όντως το χάλι τους ειναι απεριγραπτο..ειμαι τυχερος που εγω δεν εχω προβληματα"....
Τωρα πως εσυ κρινεις με μια απεριγραπτη ανεση οτι η Τελλας ειναι ΝΟ1 επειδη εσυ εισαι ευχαριστημενος, ειναι αποριας αξιο.
Εσυ μπορει να εισαι στο Χ DSLAM και να εχεις τις X τεχνικες προδιαγραφες απο το δικτιο της τελλας και να δουλευεις τελεια. Η καλη εταιρια όμως φαινεται στα δυσκολο και δυστηχως η τελλας εχει πολλα προβληματα. Λες να γραφουν οτι τους κατεβει εδω μεσα και να φανταζονται προβληματα?

Εγω συγκεκριμενα 2,5 χρονια με τελλας δεν ειχα κανενα προβλημα. Ουτε τωρα εχω αν εξαιρεσουμε οτι με 768 κατεβαζω το ανωτατο με 70 (αντι για 96) και συνηθως με 60. Παρολα αυτα δεν με απασχολει (αν και θα επρεπε).
ΟΜΩΣ αναγνωριζω οτι προκειται για XXXXXXX αν κρινω απο αυτα που περιγραφονται στο forum απο τους ΜΗ ΤΥΧΕΡΟΥΣ (καλη ωρα "εγω" και εσυ) χρήστες. Αν δινουν τετοιες απαντησεις στο τεχνικο τμημα τοτε ζήτω που καηκαμε. Αν δεν εχουν καποιον υπευθυνο να απανταει στα mails επισης ζητω που καηκαμε. Δεν καταλαβαινουν οτι υποβαθμιζουν τη νοημοσυνη του πελατη στελνοντας τετοια mails και κανουν τη θέση τους χειρότερη?

the_Mask
18-10-06, 12:26
ρε παιδια ηρεμια πριν απο περιπου 2 χρονια οι περισσοτεροι ιδιωτες δεν ξεραμε καν τι θα πει διψηφια τιμη downloading!!

αν δεν ανοιξει το bandwith πως θα γινει πραγματικη αναβάθμισή;

Ωραια να αναβαθμισει το providing η καθε εταιρεία ,αν το bandwith δεν είναι αρκετό,
αντί για διπλασιασμό ταχυτήτων θα έχουμε μείωση στο μισό.

Υπάρχουν τρανά παραδείγματα πελατών που αυτη τη στιγμή λόγω έλλειψης bandwith έχουν συτή την στιγμή την μισή ταχύτητα.

Έχει μπει στον κόπο καμία εταιρέια να μας ενημερώσει σχετικά με αυτο το ζήτημα?
Σαφώς και όχι γιατί εκτός ότι δεν έχουν σαφή ενημέρωση απο τον ΟΤΕ δείχνει να μην τους ενδιαφέρει κι ολας,και εμάς η θέση μας σαν καταναλωτή ποιά είναι? Να κάτσουμε να τα βάλουμε με τον άνθρωπο της άλλης γραμμής όπως κάνουν οι περισσότεροι ή να απαιτήσουμε να μιλήσουμε με κάποιον υπεύθηνο και να ζητήσουμε υπέυθηνη ενημέρωση και στο site της εκάστοτε εταιρείας να υπάρξει δελτίο τύπο με σαφή ενημέρωση και οχι γενικολογίες.Αν κάναμε το δέυτερο σαφώς και θα υπήρχε αποτέλεσμα,και κατι άλλο στο εξωτερικό υπάρχει και το σαμποτάζ....

EvilHawk
18-10-06, 12:32
Σωστό αυτό που λές, αλλά δεν είδα καμμια εταιρεία να βγάζει δελτίο τύπου με σκοπό να ενημερώσει για περιστασιακά προβλήματα, για τα υπόλοιπα βγάζουν σχετικά εύκολα ...

gentux
19-10-06, 06:56
Να τα δουνε αυτα τα χαλια ενα-δυο ατομα εδω μεσα οι οποιοι επιμενουν να
υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια οτι αναποδο βλεπουν στην ΤΕΛΛΑΣ.

Επισης,καλο θα ηταν να μας πουνε και που δουλευουν...:down:

Cheers;)

Ευχαριστώ

Επειδή πέρασα κι εγω μία περίοδο από το Technical Support και έχω δει από μέσα τι γίνεται...

manoulamou
19-10-06, 08:41
Να τα δουνε αυτα τα χαλια ενα-δυο ατομα εδω μεσα οι οποιοι επιμενουν να υπερασπιζονται με νυχια και με δοντια οτι αναποδο βλεπουν στην ΤΕΛΛΑΣ.
Επισης,καλο θα ηταν να μας πουνε και που δουλευουν...:down:Cheers;)

Ασε ρε μεγαλε οτι και να κανετε γνωμη δεν θα μου αλλαξεται για την Τελλας ειμαι κατοχος LLU 2mbit και κατευχαριστημενος..και χωρις κανενα τεχνικο προβλημα στην γραμμη μου...τελικα υπαρχει μεγαλη καφριλα στην ελλαδα γενικα μιλαω διχως παρεξηγηση , μονο τα ασχημα να λεμε...τα καλα δεν μας συμφερει...ετσι:rofl:
Καλο θα ηταν να μην βιαζομαστε να βγαζουμε συμπερασματα απο την καλη ή κακη προσωπικη μας εμπειρια
σχετικα με μια εταιρια οπως και να λεγεται, αλλα απλα να αναφερομαστε στο
προβλημα μας ή να επισημαινουμε σε ποιον τομεα μειναμε ευχαριστημενοι.
Κανεις ISP δεν ειναι τελειος ή χαλια σε ολες τις περιοχες και τις υπηρεσιες του.
Επισης επειδη καποιος τον <<υπερασπιζεται>> δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι υπαλληλος,
εγκαθετος, πρακτορας κλπ Αφειστε τους υπολοιπους να βγαλουν τα συμπερασματα τους...:)

union1
26-10-06, 09:54
union1, δεν μπορει καποιος να κρινει αν ειναι καλη μια εταιρια στο συνολο της, απο τη συμπεριφορα και τις υπηρεσιες που του προσφερει ατομικα. Το μονο που μπορει να πει ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. Αν ομως τα πραγματα ειναι οπως τα περιγραφουν μερικοι εδω μεσα, τοτε οφειλει να πει "Παιδια, δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται εγω να ειμαι κομπλε και εσεις τοσο χαλια...αλλα οπως μου τα περιγραφετε όντως το χάλι τους ειναι απεριγραπτο..ειμαι τυχερος που εγω δεν εχω προβληματα"....
Τωρα πως εσυ κρινεις με μια απεριγραπτη ανεση οτι η Τελλας ειναι ΝΟ1 επειδη εσυ εισαι ευχαριστημενος, ειναι αποριας αξιο.
Εσυ μπορει να εισαι στο Χ DSLAM και να εχεις τις X τεχνικες προδιαγραφες απο το δικτιο της τελλας και να δουλευεις τελεια. Η καλη εταιρια όμως φαινεται στα δυσκολο και δυστηχως η τελλας εχει πολλα προβληματα. Λες να γραφουν οτι τους κατεβει εδω μεσα και να φανταζονται προβληματα?

Εγω συγκεκριμενα 2,5 χρονια με τελλας δεν ειχα κανενα προβλημα. Ουτε τωρα εχω αν εξαιρεσουμε οτι με 768 κατεβαζω το ανωτατο με 70 (αντι για 96) και συνηθως με 60. Παρολα αυτα δεν με απασχολει (αν και θα επρεπε).
ΟΜΩΣ αναγνωριζω οτι προκειται για XXXXXXX αν κρινω απο αυτα που περιγραφονται στο forum απο τους ΜΗ ΤΥΧΕΡΟΥΣ (καλη ωρα "εγω" και εσυ) χρήστες. Αν δινουν τετοιες απαντησεις στο τεχνικο τμημα τοτε ζήτω που καηκαμε. Αν δεν εχουν καποιον υπευθυνο να απανταει στα mails επισης ζητω που καηκαμε. Δεν καταλαβαινουν οτι υποβαθμιζουν τη νοημοσυνη του πελατη στελνοντας τετοια mails και κανουν τη θέση τους χειρότερη?

Τα συμπερασματα δικα σας ,παντως γεγονος ειναι οτι πρεπει να ξεκαθαριζουμε τα προβληματα...σε μια εταιρια,αλλο LLU ΑΛΛΟ ΑΤΜ ΜΕΣΩ ΟΤΕ ΔΥΚΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ολα εκει αναφερονται...τουλαχιστον για το συγκεκριμενο forum και οχι στο LLU.MHN ΒΙΑΖΕΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ να βγαλετε συμπερασματα...:down:ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ Critter;)

pareto v.
26-10-06, 12:27
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά εγώ που είμαι δύο μήνες στην τελλας και πληρώνω ένα φοιτητικό προγραμμα που τελικά είναι πιο ακριβό από τις τιμές αγοράς επειδή έκαναν να μου το βάλουν τρεις μήνες, πληρώνω μία 1024 που μόνο 1024 δεν είναι, εν τω μεταξύ ο προηγούμενος πάροχος που είχα (και όπου η 384 που πλήρωνα ήταν εφάμιλλη με την σύνδεση που έχω σήμερα) έχει ξε... μη πω στις μειώσεις τιμών και για τους παλιούς χρήστες και όχι μόνο για τους νέους, είμαι κάφρος που έχω αγανακτήσει;
Γιατί εγώ περιμένω να περάσουν οι υπόλοιποι 10 μήνες να γλιτώσω από την κοροΐδία. Και μη μου πείτε ότι φταίει ο οτέ γιατί τάχα δημιουργεί μονοπώλιο. Απλώς 5-6 εταιρίες μοιράσαν τα κουκιά και μας κοροΐδεύουν όλους παρέα, άσχετους και μη.

ermis333
26-10-06, 13:05
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά εγώ που είμαι δύο μήνες στην τελλας και πληρώνω ένα φοιτητικό προγραμμα που τελικά είναι πιο ακριβό από τις τιμές αγοράς επειδή έκαναν να μου το βάλουν τρεις μήνες, πληρώνω μία 1024 που μόνο 1024 δεν είναι, εν τω μεταξύ ο προηγούμενος πάροχος που είχα (και όπου η 384 που πλήρωνα ήταν εφάμιλλη με την σύνδεση που έχω σήμερα) έχει ξε... μη πω στις μειώσεις τιμών και για τους παλιούς χρήστες και όχι μόνο για τους νέους, είμαι κάφρος που έχω αγανακτήσει;
Γιατί εγώ περιμένω να περάσουν οι υπόλοιποι 10 μήνες να γλιτώσω από την κοροΐδία. Και μη μου πείτε ότι φταίει ο οτέ γιατί τάχα δημιουργεί μονοπώλιο. Απλώς 5-6 εταιρίες μοιράσαν τα κουκιά και μας κοροΐδεύουν όλους παρέα, άσχετους και μη.


Για την ταχύτητα της σύνδεσής σου ευθύνεται κυρίως ο ΟΤΕ και εμείς που δεν έχουμε φοιτητικό έχουμε 2Mbit και πληρώνουμε ι 53Ε, η 384 που είχα πριν 2 χρόνια καλύτερα πήγαινε.

ΥΓ. Σύντομα θα υπάρξουν εξελίξεις και στα Φοιτητικά πακέτα:whistle:

ΥΓ2. Αν εξαιρέσουμε παροδικές εποχειακές προσφορές οι τιμές πέφτουν για όλους όταν κάνει μειώσεις η Tellas

@ ADSLgr.com All rights reserved.