PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση μετακόμισης και συγχρονισμός



larous
18-01-11, 13:55
Για να μην ανοίγω 2 θέματα, είπα να βάλω τα ερωτήματα μου σε ένα μιας και τα 2 αφορούν την Forthnet.

Την Τρίτη 11/01/2011 πήγα στο κατάστημα της Forthnet στον Πειραιά και παρέδωσα μια αίτηση μετακόμισης. Την Παρασκευή επικοινώνησα με το 18381 και με ενημέρωσαν πως ΔΕΝ έχουν λάβει ακόμα την αίτηση.
Το Σάββατο επικοινώνησα με το κατάστημα Πειραιά οι οποίοι με ενημέρωσαν πως θα το προωθήσουν πάλι το αίτημα! Σήμερα Τρίτη 18/01/2011 από το 18381 με ενημερώνουν πως ακόμα ΔΕΝ έχουν λάβει τίποτα.
Αρχικά στο κατάστημα μου είχαν πει πως οι αιτήσεις αποστέλονται με courier στα κεντρικά της Forthnet.
Άρα είτε η εταιρεία courier που συνεργάζονται είναι χειρότερη και απο τα ταχυδρομικά περιστέρια, είτε το κατάστημα έχασε την αίτηση, είτε στα κεντρικά της Forthnet αγνοούν την λέξη "ΟΡΓΑΝΩΣΗ".
Θεωρώ τουλάχιστον τραγικό 1 εβδομάδα μετά να μην έχει γίνει τουλάχιστον η καταχώρηση μιας αίτησης.
Άρα εάν χρειάζεται 1 εβδομάδα+ για να καταχωρήσουν μία αίτηση, τότε σίγουρα η μετακόμιση-ενεργοποίηση θα γίνει σε τουλάχιστον 2-3 μήνες.

Το δεύτερο μου ερώτημα έχει να κάνει με τον συγχονισμό στον Πειραιά και πιο συγκεκριμένα στην Καλλίπολη.
Θεωρώ πως το dslam είναι της Φρεαττύδας. Υπάρχει κάποιος που να ανήκει στο ίδιο dslam και να μένει Καλλίπολη? Και εάν ναι σε τι ταχύτητς συγχρονίζει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

larous
21-01-11, 11:33
Κανείς?

@ ADSLgr.com All rights reserved.