PDA

Επιστροφή στο Forum : Ka8isterhsh tou οτε!!!



alex_7gr
24-02-04, 01:37
Έχω κάνει αίτηση στον οτε για adsl εδώ και τρεις εβδομάδες και παράγγειλα και το modem από τον οτε. Με καλεί ο υπεύθυνος μου εξηγεί την διαδικασία και μου λέει ότι σε 7 εργάσιμες μέρες θα έχω το modem στο σπίτι μου. Εδώ και κάτι εβδομάδες δεν μου έχει έρθει τίποτα! Ξέρετε που οφείλετε αυτή η καθυστέρηση, και αν τελικά πάρω το modem θα έχω πρόσβαση η θα γίνει τίποτα άλλο?!

GeorgeH
24-02-04, 18:13
Αν εξαιρεσουμε ορισμενες 'κωλοφαρδιες' να το πω, ο ΟΤΕ γενικα λογω και του μεγαλου φορτου εργασιας αλλα και της κακης οργανωσης του, δε φημιζεται για την ταχυτητα του.Δηλαδη με λιγα λογια καθυστερει τα μαλλα!Παρτους τηλεφωνο να δεις αν ειναι ολα δρομολογημενα και γενικα να τους ενοχλεις αρκετα... Μην τους αφηνεις να εφησυχαζουν!Λογικα μολις εχεις τον απαραιτητο εξοπλισμο και φυσικα εχει γινει η ενεργοποιηση της υπηρεσιας τοτε θα δεις τι εστι aDSL...

dantouan
24-02-04, 18:37
Φιλε μετα την αιτηση σου ο οτε κανει 12 εργασιμες μερες μεχρι να ενοργοποιησει την γραμμη σου οποτε μαλλον μια απο αυτες τις μερες μαλλον θα εισαι ετοιμος (μην ξεχναμε οτι ο οτε ειναι δημοσιο οποτε αποκριες κτλ δεν πιανονται σαν κανονικες εργασιμες....Τηλεφωνα που μπορεις να παρεις για να δεις την προοδο της αιτησης σου ειναι τα 210 8226675 και 210 8222485 :wink:

Evris
25-02-04, 02:01
Ναι, ακριβώς έτσι είναι. 10-12 εργάσιμες ημέρες λένε, οπότε υπολογίζεις 3 βδομάδες. Τόσο έκαναν σε εμένα μόνον που αν δεν τους έπαιρνα τηλέφωνο κάθε 3 μέρες ακόμα θα περίμενα. Το μαγικό νούμερο ήταν το 210-8222485. Το πιο κουφό ήταν που μου έκλεισαν ραντεβού Σαββατιάτικα (!!!) άσχετα αν δεν ήρθαν επειδή χιόνιζε. Δευτέρα πρωί με πήραν τηλέφωνο και ήρθαν την επομένη. Να λέμε και τα καλά.

sigma
25-02-04, 10:00
Φίλε και με εμένα τα ίδια έγιναν. Μετά από 1 μήνα έγινε η υποβάθμιση από Isdn και ήρθε και ο εξοπλισμός. Τώρα προσπαθώ να βρω άκρη με τις ρυθμίσεις (μόντεμ/υπολογιστή). Ελπίζω να μην πάμε για μαλί και βγούμε κουρεμένοι με τον ΟΤΕ

wintech2003
25-02-04, 22:53
Στο παραπάνω τηλέφωνο μπορούν να καλούν και χρήστες από τα υπόλοιπα μέρη της ελλάδας ή μόνο από Αθήνα? (μιλάω για το 210-8222485)

Αν είναι μόνο για την περιφέρεια της Αθηνας, γνωρίζει κανεις τον αντίστοιχο αριθμό για την Χαλκίδα?

Evris
28-02-04, 05:16
wintech2003

Το 210-8222485 αφορά τα κεντρικά γραφεία του ΟΤΕ στην Πλατεία Βικτωρίας στην Αθήνα. Δεν νομίζω να είναι και τόσο δύσκολο να βρεις τον αντίστοιχο αριθμό του ΟΤΕ Χαλκίδας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.