PDA

Επιστροφή στο Forum : OnAdsl Bundle Kit ?



oal331
08-09-06, 21:37
Καλησπέρα,


έχω μια συνδρομή με HOL που λήγει τέλος Σεπτ και σκέφτομαι να επιλέξω είτε την Otenet ή την Tellas. Σήμερα έχω γραμμή 768/192 από OTE.

Μπορώ να καταργήσω την υπάρχουσα ADSL και να αγοράσω το onDSL Bundle Kit που έχει και το κόστος της γραμμής και του ISP μόνο με 20,χ euro?
Στέκει η ιδέα?


Άλλη πρόταση?

chrikky
08-09-06, 22:35
ρώτα στον οτε, δεδομένου ότι έχεις γραμμή, αν μπορείς να μπεις στην εξάμηνη προσφορά 512 (που θα γίνει 1Mbps) με 22.5 ευρώ το μήνα και εξάμηνη δέσμευση :)

αυτό έκανακι...

προς θεού! μην καταργήσεις τη γραμμή αφού είναι στο όνομά σου... θα κάνεις 2 μήνες να ξαναέχεις dsl και είναι κρίμα!

oal331
09-09-06, 12:03
Καλημέρα,


δεν βλέπω κάποια προσφορά σε otenet, όπως λες παρά μόνο το στάνταρ τιμοκατάλογο τους σε ήδη αναβαθμισμένες ταχύτητες.

Άσε που θα έπρεπε να έχω 512 γραμμή ενώ έχω 384.


Ευχαριστώ πάντως

balema
09-09-06, 15:30
ρώτα στον οτε, δεδομένου ότι έχεις γραμμή, αν μπορείς να μπεις στην εξάμηνη προσφορά 512 (που θα γίνει 1Mbps) με 22.5 ευρώ το μήνα και εξάμηνη δέσμευση :)

αυτό έκανακι...

προς θεού! μην καταργήσεις τη γραμμή αφού είναι στο όνομά σου... θα κάνεις 2 μήνες να ξαναέχεις dsl και είναι κρίμα!


Aν κατάλαβα καλά μιλάς για το conn-x που δεν θέλει να κάνεις διακοπή της γραμμής εν αντιθέσει με την bundle.Μια ερώτηση μόνο που δεν είχα καταλάβει είναι ότι αν το conn-x μπορεί να το πάρει κάποιος που έχει αορίστου οτε και otenet όπως εγώ;Και όταν λέμε το 22.50 είναι και ο ΟΤΕ και η Otenet και ο φπα για ένα μήνα;

Thx!

oal331
10-09-06, 10:38
Όπως είδα και το Connex και το Ondsl kit που ήταν μέχρι χθες σε προσφορά είναι μόνο για νέες γραμμές ADSL.


Δεν βλέπω κάπου κάποια εμπορική προσφορά για νέους συνδρομητές που έχου ήδη ADSL γραμμή από ΟΤΕ (όπως της Tellas)

grakkos
10-09-06, 10:52
Καλημέρα. Kαι γω ακριβώς την ίδια απορία είχα μέχρι προχθές.
Έχω 1mbps από ΟΤΕ και σύνδεση Tellas, και ήθελα να δω αν μπορώ να εκμεταλλευτώ κάποια από τις προσφορές χωρίς να χρειαστεί να καταργήσω την υπάρχουσα DSL και να βάλω καινούρια Πείρα στο 134 και μου είπαν εντέλει ότι μπορείς να εκμεταλλευθείς τα πακέτα/προσφορές του ΟΤΕ(oteshop) και όχι της otenet. οπότε κάναμε τηλεφωνικά την αίτηση για 512Κbps ΟΤΕ με σύνδεση otenet (ειμαι ακόμα προ αναβάθμισης) θα γίνει δηλαδή downgrade η γραμμή που έχω τώρα και με την αναβάθμιση των γραμμών θα γίνει πάλι 1 mpbs. και όλα αυτά πλέων με 22,5 € από 60 που μου βαίνει τώρα.

chrikky
10-09-06, 11:34
όπως τα λέει ο grakkos...

μπορείτε να πάρετε στο 134 και να ρωτήσετε... αλλα νομιζω οτι αν εχεις γραμμη στο ονομα σου μπορεις σε κάθε περίπτωση να μπεις στο πακετο προσφορας των 22.5 ευρω με 6μηνη δεσμευση βεβαια...

κι εγω αοριστου ειχα balema... με συνδεση otenet βεβαια, αν και δε νομιζω οτι παιζει ρολο...

balema
10-09-06, 13:04
'Eτσι ακριβώς είναι παιδιά είναι εντελώς ηλίθιο πριν πλήρωνα 60 ευρώ το μήνα και τώρα θα πληρώνω 22,50.Αν είναι δυνατόν εγώ σαν σταθερός πελάτης αορίστου και στον οτε και στην otenet έπρεπε να πάρω προσφορά για να φτάσω σε τέτοια επίπεδα τιμών,sorry μπορεί να μην το εξηγώ καλά αλλά είναι αδιανόητο αυτό και για αυτό όταν άκουγα για αυτό το conn-x έλεγα ότι δεν θα ισχύει για τους αορίστου.Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιος ο λόγος να έχεις αορίστου χώρις να παίρνεις κάποια προσφορά;Θα σας πω εγώ μόνο αν είσαι μ@#$@#$ς σαν εμένα και δεν έχεις καταλάβει ότι μπορείς να πάρεις και εσύ τις προσφορές!!!!Κανονικά οι τίμές ας πούμε που έχει και το site δεν θα έπρεπε να βάζει αυτές αφού είναι λογικό με τη μία ο πελάτης να εκμεταλευτεί κάποια προσφορά,δε ξέρω ρε παιδιά λέω μ@4#κίες;

Collective_Soul
11-09-06, 15:17
Το θεμα ειναι οτι οταν επιλεγεις καποιες προσφορες με προνομιακες τιμες παντα πρεπει να δεσμευτεις οποτε αργοτερα θα ειναι δυσκολο να αλλαξεις παροχο εαν υπαρξει καποια επομενη πτωτικη αλλαγη στις τιμες~!

@ ADSLgr.com All rights reserved.