PDA

Επιστροφή στο Forum : Pc Multirama Xquad



Eruyome(MMXGN)
08-09-06, 23:44
http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=MultiramaPC&cp_id=107849

6600 ευρώ χωρίς οθόνη.

Δεν λέω, έχει δυνατότητες, αλλα 6600 ευρώ ρε παιδιά πως βγαίνουν :/
Κάτι μου διαφεύγει
:hmm:

GFFermari
08-09-06, 23:52
Ασε ρε τους καραγκιοζηδες.....νομιζα οτι μιλουσαμε για τετραπυρηνο.......
Αυτο ειναι καβουρι....

gallahant
08-09-06, 23:52
Αμα τα παρεις απο μονος σου αντε να βγουν 3000-3500 ευρω, δνε το ψαξα. Τι να το κανεις το custom painted stacker lol. Κλεφτες!!! Μου βαλαν και τον fx-60 να ξεστοκαρουν τα λαμογια

WAntilles
09-09-06, 00:02
Οι άνθρωποι είναι προφανώς επικινδύνως άσχετοι.

Σε τέτοιο μηχανάκι δεν βάζεις 32-bit λειτουργικό.

Ούτε του βάζεις Creative PCI να έχει τριξίματα, κολλήματα, πηδήματα και μπλε οθόνες.

mikri_loulou
09-09-06, 00:02
Ναι σου διαφεύγει ότι είναι κλεφτες με K κεφαλαιο.

GFFermari
09-09-06, 00:05
Αν εβαζαν FX62 και 7950GX2 (συνεπαγεται ΝΕΑ μητρικη ΑΜ2 και DDR2) θα το πουλουσαν 12000e......

Πύρρος
09-09-06, 00:16
Είναι απλό. Απευθύνεται σε κόσμο που θέλει να πάρει έναν υπολογιστή που κάνει* €6600.





*:κάνει, όχι αξίζει

Patentman
09-09-06, 08:16
Ε ενταξει 32bit του βαζεις αφου ειναι παιχνιδομηχανη και Soundblaster του βαζεις εφοσον ειναι.
Αλλά οχι και 6.600€

Ουτε καν τι μητρικη δεν αναφερει...αν και θα ειναι καλη, τουλαχιστον καποια με SLI.
Και ενταξει αντε και δινεις τοσα λεφτα για παιχνιδομηχανη, δεν εχει ουτε ενα τιμονακι, ενα joypad, τρια παιχνιδια, κατι να ειναι ενα κομπλε σετ να το παρεις και να μην ψαχνεσε αν δουλευει ή αν θα πρεπει να ασχοληθεις να το στησεις.
Μαλλον την προσοχη θα την εδωσαν στα λεντακια. Απορω πως και τα καταστηματα φωτιστικων δεν εχουν αρχισει να πουλανε υπολογιστες.

Αυτο ελειπε να δινεις 6.600€ και να ψαχνεσε. :down:

mafiaboy
09-09-06, 08:36
η προσφορα αυτη ειναι εδω και κανα χρονο εκει .....οποτε δικαιολογημενα το εχουν τοσο...
απλα το σιτε του ειναι μουφα....
btw περνω ρε παιδια τηλεφωνο στο πλαισιο μια μερα για να ρωτησω αν υπαρχει ενα access point τις u.s robotics... αφου πρωτα εχω επισκεφθει την σελιδα ειδα οτι υπαρχει ειναι διαθεσιμο δλδ...πηγα στο καταστημα στην θεσσαλονικη προς καρφουρ...δεν το ειχαν
περνω τηλεφωνω στο πλαισιο του κεντρου...και μου λενε...
δεν το εχουμε ουτε εδω εδω και κανα μηνα...
μα τους λεω στο site...
και μου απανταει 'το site γραφει μαλακιες....' οπως το ακουτε!
τωρα ενταξει το πλαισιο σαν μαγαζι ειναι οκ...ασχετο απο το οτι ενας υπαλληλος ειπε την χαζομαρα του...
τελοςπαντων...απο ελληνικα e-shops γιαυτο δεν περνω τπτ ουτε εμπιστευομε κανεναν...γιατι ειναι ολοκληρη διαδικασια την οποια μπορεισ να γλιτωσεις απλα με ενα τηλεφωνημα...η μια βολτα μεχρι το μαγαζι!

manoulamou
09-09-06, 10:52
Μην τσουβαλιαζουμε ολα τα ελληνικα e-shops, επειδη καποιων τα sites ειναι μουφες.
Δυστυχως ακομα και αυτο του παλιοτερου και θεωρητικα πιο αξιοπιστου www.e-shop.gr
προσφατα εχει χαλασει σε θεματα ενημερωσης περι διαθεσιμοτητας.
Του Πλαισιου ουτε να το κοιτατε, και απο τιμες και απο διαθεσιμοτητα.
Βεβαια στο after sales ειναι απιαστοι το υπογραφω.

ΕΙΔΙΚΑ τωρα για το Μultirama αμφιβαλλω αν καποιος πεπειραμενος χρηστης
θα ψωνιζε το ο,τιδηποτε και ιδιως ετοιμες συνθεσεις υπολογιστων!
Ενδεχομενως και επιτοπιως μονο κατι που δεν θα βρισκε καπου αλλου
που κι αυτο πολυ χλωμο το βλεπω, αρκει λιγο ψαξιμο...

ΑΚΟΥ PC με τετοια συνθεση και μονο 6.600 Ε... Σκετο κελεπουρι δλδ:rofl:

Patentman
09-09-06, 12:17
Οχι καλε, εχει καλες τιμες σε ορισμενα και πολλες φορες βρισκεις κατι που αλλου δεν θα το βρεις.
Ολα τα μαγαζια εχουν κατι υπερ και κατι κατα. Ειτε ειναι αλυσιδες ειτε ειναι τρυπες της γειτονιας.

gkandir
09-09-06, 12:24
Εγώ λεω να πάρω 2 να κάνω και δίκτυο... :p

ghostnik
09-09-06, 12:46
Εγω λέω να μήν το πάρω και με τα ίδια λεφτά να πάρω 3 υπολογιστές όπως τους θέλω εγώ και να κάνω το σπίτι μου Gaming Cafe ® (νέο είδος...)
Είστε όλοι προσκεκλημένοι !! (αφού φέρετε τα λεφτά :p )

gallahant
09-09-06, 13:06
Mε τρεις 30αρες Dell side by side:cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.