PDA

Επιστροφή στο Forum : "Samsung Galaxy 3 Black (i5800), Nokia C6"



sofotis
20-01-11, 09:52
Ποιο από τα 2 θα μου προτείνατε??

cyiannis
20-01-11, 14:03
Samsung Galaxy 3

Hetfield
22-01-11, 04:37
Samsung Galaxy 3 και να του περασεις Froyo (που συντομα ερχεται και η επισημη αναβαθμιση) και lagfix. Το κινητο το χω 5 μηνες και πραγματικα τα σπαει και κοστιζει μονο 200€ αν το ψαξεις στο skroutz

vasim
26-01-11, 13:57
159 στη VODAFONE

lewton
27-01-11, 16:35
Το C6 δεν τρέχει τη νέα έκδοση του Symbian που είναι αρκετά καλή και που θα συνεχίσει να αναβαθμίζεται από τη Nokia, άρα δεν τίθεται καν σύγκριση.
Το φθηνότερο Nokia που έχει αυτήν την έκδοση είναι το C6-01 και παίζει σε άλλη κατηγορία τιμής (όπου σίγουρα υπάρχουν καλύτερα Androids).

alieus
30-01-11, 02:29
Αγόρασα προχτές με την έκπτωση το galaxy 3 με 159 ευρώ από πλαίσιο. Είναι το πρώτο μου smartphone και το.... παλεύω! Δεν μπορώ να πω κάτι για το νοκια αλλά αυτό που έχω δείχνει πολύ καλο. Πάντως στα "εξτρα" λίγο χωλαίνει. Kάμερα οριακή στα 3,2 και χωρίς βιντεοκλήση. Αλλά με 159 δεν βαρυέσαι...

Geocheats2
30-01-11, 03:06
και θέλω να θέσω το ερώτημα (σορρυ για το hijacking) Samsung Galaxy 3 ή ΖΤΕ Blade??

pyautg
03-02-11, 04:51
Και τα 2 έχουν άριστη τιμή γι' αυτό που πραγματικά είναι. Εγώ επέλεξα το G3 λόγω πιο light διαστάσεων.

kostpap
09-02-11, 13:41
Ποιο από τα 2 θα μου προτείνατε??

Το Samsung κυρίως λόγω android.

alieus
09-02-11, 15:54
Συνηθισμένος στα κλασσικά sonyericsson που στο organizer έχουν και ημερολόγιο με υπενθύμιση για δουλειές ραντεβού κλπ που σε ειδοποιεί ακόμα ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ, κλειστό, όπως ακριβώς το ξυπνητήρι (ειδικά για μένα τον ξεχασιάρη αυτό αποτελεί ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο) τα βρήκα λίγο σκούρα με το samsung galaxy 3. Δεν έχει τέτοιο χαρακτηριστικό από κατασκευής και φαντάζομαι έτσι είναι τα smartphones. Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τέτοια εφαρμογή να "ξυπνάει" από κατάσταση απενεργοποίησης το κινητό και να ειδοποιεί;

kostpap
09-02-11, 16:11
Συνηθισμένος στα κλασσικά sonyericsson που στο organizer έχουν και ημερολόγιο με υπενθύμιση για δουλειές ραντεβού κλπ που σε ειδοποιεί ακόμα ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ, κλειστό, όπως ακριβώς το ξυπνητήρι (ειδικά για μένα τον ξεχασιάρη αυτό αποτελεί ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο) τα βρήκα λίγο σκούρα με το samsung galaxy 3. Δεν έχει τέτοιο χαρακτηριστικό από κατασκευής και φαντάζομαι έτσι είναι τα smartphones. Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τέτοια εφαρμογή να "ξυπνάει" από κατάσταση απενεργοποίησης το κινητό και να ειδοποιεί;

Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου (motorola Defy) και από ότι κατάλαβα σε όλα τα smart-phone.
Ως λύση βρήκα την ενεργοποίηση flight mode ώστε να μην με ενοχλούν όταν δεν θέλω και να έχω ξυπνητήρι.

kourampies
09-02-11, 16:18
Ακριβώς, Flight Mode σε όλα τα smartphones, μέχρι να δούμε independent radio control στο android.

caloudika
09-02-11, 16:37
δηλαδή το nokia 5800 ας πούμε, με symbian, που έχει ξυπνητήρι ακόμα και κλειστό, δεν θεωρείται smartphone;

kourampies
09-02-11, 16:41
Όχι γιατί είναι Nokia και έχει Symbian:p

Πέρα από την πλάκα πάντως, πάντα μου φαινόταν πολύ πιο λογικό να κλείνεις απλά το GSM radio.

@ ADSLgr.com All rights reserved.