PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα μεταφορας σε forthnet



christoskon
20-01-11, 11:59
Γεια σας εχω.Ειχω κανει αιτηση στι1 3/1/2011 για μεταφορα απο on σε forthnet double play economy/nova.Χθες 19/1/2011 διαπιστωνω με εκπληξη οτι ειμαι συνδεδεμενος με τα dslam (δεν ξερω αν ειναι ακριβης ο ορος) της forthnet.Το καταλαβα γιατι μου εβγαζε μηνυμα λαθους κωδικων username σε διευθηνσεις forthnet.Επισης ενω επαιρνα τηλεφωνο δεν μπορουσε να με καλεσει κανεις.Επικοινωνεισα και με τις 2 εταιρειες.Η μεν on λεει οτι χτες ηταν η καταληκτικη ημερομηνια φορητοτητας του αριθμου και δεν εχουν καμμια σχεση.Η δε forthnet
ενω στην αρχη λεγανε οτι ειμαι ακομα πελατης της ον και φταει αυτη αν με διακοψανε.Μετα απο πολλα νευρα καποιος τεχνικος μου εξηγησε οτι ο οτε αλλαξε την συνδεση χωρις να ενημερωση το συστημα και οτι το προβλημα ειναι του οτε ο οποιος αν δεν ενημερωση το συστημα οτι ειμαι στην φορθνετ δεν μπορουν να κανουν τιποτε.Σημερα δεν εχω καν εξερχομενες κλησεις!.Σε ερωτηση ποσο καιρο θα παρει δεν γνωριζουν.Με την φορθνετ ειναι αδιεξοδο ισχυριζονται οτι δεν μπορουν να κανου τιποτε ειναι θεμα οτε.Ποιον να παρω στον οτε για να πιεσω την κατασταση?.Δεν βγαζω ακρη.Αν ειναι μια δυο μερες καλως αλλα αν παρει βδομαδες χωρις τηλεφωνο εχω μεγαλο προβλημα.

christoskon
20-01-11, 14:43
Ευτυχως το λυσαν το προβλημα μετα απο μια μερα.Πηρα μηνυμα πριν απο λιγο στο κινητο και ενεργοποιηθηκε κανονικα.Τελος καλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.