PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα συνδεση ποσο κοστιζει?



mephisto
22-01-11, 15:36
Αν και πολλα χρονια εκτος οτε σκεφτομαι να επιστρεψω,το μονο που με κραταει ειναι το extra κοστος...Αλλα περα απο αυτο που απο οτι βλεπω βγαινει κανα 30 παραπανω στο διμηνο(dp24 +60Κινητα) απο οτι οι εναλλακτικοι,δεν ξερω τι κοστιζει να βαλεις νεα γραμμη(νεο σπιτι χωρις τηλ) και φοβαμαι οτι θα εχει καποιο αρκετο κοστος.Ξερετε λοιπον ποσο κοστιζει μια νεα γραμμη?

treli@ris
22-01-11, 15:38
Νέα Τηλεφωνική Σύνδεση (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-pstn-/-/prodnew_pstn_connection.html)
Conn-x Internet + Ομιλία (http://oteshop.ote.gr/storefront/-/conn-x/internet-/conn-x-internet-/prodconnx_internet_omilia.html) (€45,50 Μηνιαίο τέλος -> dp24 + 60Κινητα)

mephisto
22-01-11, 18:34
Ευχαριστω για την απαντηση.Αν καταλαβα καλα λοιπον δινεις αρχικα 36 ευρω που ειναι η νεα συνδεση και μετα καθε διμηνο 91 ευρω χωρις καποιο αλλο παγιο σωστα?Η αναγνωριση κλησης ειναι μεσα η χρεωνεται extra?

a.libe
22-01-11, 19:37
45,5 δινεις για απεριοριστα +60 κινητα +24internet...στους αλλους παροχους δινεις 41,5...συνεπως ειναι 8 ευρο η διαφορα στο διμηνο....στον ΟΤΕ η αναγνωριση κλησης χρεωνεται με 1,23 τον μηνα ....μπορεις να πληρωνεις το διμηνο 2 καφεδες συνολικα παραπανω μα εχεις καλυτερη τηλεφωνια,καλυτερο ιντερνετ(εξαρταται απο περιοχη)και καλυτερη και αμεση τεχνικη υποστηριξη...κανενα επιπλεον παγιο.....

mephisto
24-01-11, 11:27
εχεις δικιο απλα στον παροχο που ειμαι δεν εχω +60 για κινητα γιατι δεν μου χρειαζονται,γιαυτο και το υπολογισα γυρω στα 15 ευρω παραπανω το μηνα.Αρα βγαινει με αναγνωριση 46,73,στην νετονε που ειμαι δινω 32 χωρις τα κινητα.

a.libe
24-01-11, 16:38
εχεις δικιο απλα στον παροχο που ειμαι δεν εχω +60 για κινητα γιατι δεν μου χρειαζονται,γιαυτο και το υπολογισα γυρω στα 15 ευρω παραπανω το μηνα.Αρα βγαινει με αναγνωριση 46,73,στην νετονε που ειμαι δινω 32 χωρις τα κινητα.

ειχε κανει προσπαθεια ο ΟΤΕ να βγαλει τετοια προγραμματα τον ιουλιο μα του τα εκοψε ο ΕΕΤΤ ,δεν γνωριζω για ποιο λογο....καποια στιγμη θα τα ξαναβαλει....αν δεν εχεις προβλημα με νεκρο τηλ ή ιντερνετ ή αμεση τεχνικη υποστηριξη σε τυχον βλαβη κατσε εκει μεχρι αν βγουν τα προγραμματα και βλεπεις...

mephisto
25-01-11, 10:50
αν δεν ειχα δεν θα το συζητουσα,αλλα επειδη απο bandwidth η netone ειναι χαλια και επειδη μετακομιζω ειπα να κανω την αλλαγη...

@ ADSLgr.com All rights reserved.