PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα WD TV LIVE και Network



fovos
25-01-11, 12:56
Λοιπόν έχω συνδεση με ένα cross καλώδιο το wd tv live με το pc που έχει windows 7 64bit έχω βάλει και στα δυο το ίδιο range ips κάνω ping το ένα με το άλλο, είναι σηκωμένα τα services του computer browser-server-netbios, επίσης έχω κάνει share τους folders με όλα τα δικαιώματα να είναι full access , και το πρόβλημα είναι ότι μια φορά παίζει κανονικά μου ζητάει username/password τα δίνω μπαίνω κανονικά βλέπω κανονικά αλλά όταν το κλείνω και το ανοίγω ξανά δεν λέει με τίποτα να συνδεθεί. Έχω περάσει το τελευταίο firmware έχω κάνει reset με το να βγάλω από την πρίζα για 15sec , και μια στης τόσες συνδέετε. Ξέρει κάνεις κάτι το οποίο μου διαφεύγει?

Ευχαριστώ.

Panos.2006
26-01-11, 11:57
Το Live το έχεις συνδέσεις απευθείας στο PC ή σε κάποιο router; Μήπως παίζει κανένα conflict με τις IP;

Στο Live κανονικά μια φορά βάζεις το username/password ενός χρήστη στο PC (εγώ χρησιμοποιώ έναν κρυφό χρήστη με δικαιώματα user - read only) μετά δεν χρειάζεται να το ξανακάνεις.

Στο Devices and Printers το βλέπεις το Live;

PiXel
09-02-11, 19:24
Επειδή έχουν αναφερθεί διάφορα προβλήματα μ' αυτή τη γκάμα συσκευών, κάνε ένα update στο τελευταίο firmware.

@ ADSLgr.com All rights reserved.